Aktualijos

Aktualijos

Mažėjo ir nusikaltimų, ir pareigūnų (4)

Antradienį Jurbarko r. policijos komisariato vadovai rajono bendruomenei atsiskaitė už 2015 metų darbą. Nors pernai rajone nusikaltimų mažėjo, o jų ištyrimo rodiklis gerėjo, problemų netrūksta. Visuomenei nemažai nerimo sukėlė dėl vykstančios reformos mažėjantis pareigūnų skaičius, o patys policininkai suka galvas, kaip su esamomis pajėgomis užtikrinti gyventojų saugumą.

(Plačiau...)

Lankytojų knygos pasakoja ne tik muziejaus istoriją (0)

Įdomu, ar kas kada yra bandęs patyrinėti muziejų lankytojų atsiliepimų knygas? Jos – tarsi savotiški metraščiai, pasakojantys įdomių dalykų. Per vienuolika metų Smalininkų senovinės technikos muziejaus lankytojai jau prirašė tris storas knygas.

(Plačiau...)

Gyvoji atmintis ieško kelių į jaunas širdis (0)

Šią savaitę Lietuvoje skambėjo laisvės dainos, skaidrų žiemos orą virpino laužų karštis, sniegas ir žmonių krūtinės pražydo neužmirštuolėmis, o atmintyje atgijo skaudūs 1991 m. sausio 13-osios įvykiai – tyli, bet ryžtinga kova už Lietuvos laisvę, gerklėje graudulio gniužulą strigdantis gedėjimas dėl žuvusiųjų ir pasitikėjimas vienas kitu bei Tėvyne.

(Plačiau...)

Apdovanotos geriausios įmonės (nuotraukos) (5)

Dvyliktą kartą Jurbarko turizmo ir verslo informacijos centro (JTVIC) rengiamuose „Geriausios Jurbarko rajono įmonės“ apdovanojimuose geriausia įmonė nebuvo išrinkta. Šiais metais rengėjai nusprendė atsisakyti tradicijos, kai vertinami įvairūs rodikliai. Įmones apdovanoti pasiūlė visiems norintiems – įmonėms, institucijoms, organizacijoms, įstaigoms, gyventojams. Sprendimas pasiteisino – įvertinti smulkesni, mažiau pastebimi verslininkai, kuriems parodytas dėmesys tapo akstinu dirbti dar geriau.

(Plačiau...)

Viešvilėje metalo detektoriais mišką tyrinėję žmonės aptiko minų lauką (4)

Antradienį miške prie Viešvilės gyventojai rado minų, dėl kurių ant kojų sukilo specialiosios tarnybos. Radinys aptiktas apie 12 val., kai kaimo gyventojai tyrinėjo vietovę metalo detektoriais ir netyčia rado net vienuolika minų.

(Plačiau...)

Vaikus sukvietė svajonių išsipildymo šventė (0)

Jurbarko rajono vaikams, augantiems socialinės rizikos šeimose, kalėdinių dovanų atsiuntė projektas „Vaikų svajonės“, kasmet visoje Lietuvoje išpildantis tūkstančius svajonių. Jurbarko miesto seniūnija vaikams surengė svajonių išsipildymo šventę.

(Plačiau...)

Pertvarka: kelias iš areštinės gerokai pailgės (0)

Birželio 8 d. iškilmingai atidarytas naujasis Šakių r. policijos komisariatas, kuriame įrengta ir areštinė. Pastato atidarymo nekantriai laukė ne tik šakiečiai, bet ir Jurbarko pareigūnai – kaimyninis rajonas buvo viltis, kad kelias iki areštinės sutrumpės. Jurbarko r. sulaikyti asmenys dabar vežami į Marijampolės arba Tauragės areštines, o visuomenę sergėti turintys pareigūnai laiką leidžia dirbdami vežėjais, o ne užtikrindami tvarką.

(Plačiau...)

Dešimtmečio kokybės egzaminas – išlaikytas (0)

Jurbarko miškų kokybiniai ir kiekybiniai rodikliai nuolat gerėja. Tokias išvadas paskelbė miškininkų dešimtmečio darbą įvertinę miškotvarkos specialistai. Jie įvertino kiekybinius ir kokybinius miško pokyčius, paruošė miškotvarkos planą ateinančiam dešimtmečiui.

(Plačiau...)

Rajono biudžetą iššlavė iki paskutinio euro (10)

Tarpušvenčiu, antradienį, Jurbarko r. savivaldybės tarybos nariai buvo sukviesti į neeilinį posėdį. Apie tai, kad tokio posėdžio prireiks, numanyta jau gruodžio 17 d. – paskutiniame eiliniame tarybos posėdyje, nes jau tada skaudžiai buvo jaučiama savivaldybės skola A. Žilinskio ir Ko UAB už darbus pagal tarptautinį projektą įrengiant valymo įrenginius Skirsnemunėje.

(Plačiau...)

Neišsenkančio Kalėdų džiaugsmo! Nesibaigiančio stebuklo! (0)

Apsisuko metų ratas – vėl sulaukėme šventų Kalėdų – džiaugsmo, stebuklo laukimo, vilčių išsipildymo šventės.
Tikintiesiems Kalėdos – ne tik blizgučiai ir nuo ilgo laukimo pavargusios kadų kadais išpuoštos eglės.
Krikščioniškasis pasaulis švenčia Kūdikėlio Jėzaus gimimą. Apie Kalėdų prasmę ir kas tas kalėdinis stebuklas, kurio visi taip laukiame, pasakojo Jurbarko Švč. Trejybės parapijos klebonas kun. Darius Auglys.

(Plačiau...)

Maisto dalijimo punktai ištuštės iki Kalėdų (0)

Gruodį paramą maistu gavo per 4000 rajono gyventojų. Į dalijimo punktus atvežus maisto paketus socialiniai darbuotojai stengėsi išdalyti iki Kalėdų – kad šventinis stalas būtų turtingesnis. Tačiau paramos gavėjams ne visada įtinkama: vieni pasiima ne visus produktus, kiti, deja, skuba juos parduoti.

(Plačiau...)

Viešvilės globos namų pedofilijos skandalo įtariamasis: tai kerštas man (11)

„Aš per daug žinau, kas vyksta tuose namuose, todėl bandoma man keršyti ir mane žlugdyti“, – taip sako Artūras, kuris tapo dar vienu įtariamuoju Viešvilės vaikų globos namus krečiančio pedofilijos skandalo tyrime. Jaunas vyras teigia, kad įtarimai yra laužti iš piršto, o jį bandoma apšmeižti.

(Plačiau...)

Paskelbti „Jaunimo nominacijų“ nugalėtojai (nuotraukos) (0)

Penktadienį Jurbarko viešojoje bibliotekoje apdovanoti šauniausi jaunuoliai ir geriausi jaunimo renginiai, bei juo organizuoti padedantys partneriai. Šiemet „Jaunimo nominacijose“ kandidatai buvo suskirstyti į septynias kategorijas.

(Plačiau...)

Viešvilėje – nauji įtarimai vaiko tvirkinimu (15)

Lapkričio 3 d. pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl jaunesnio negu šešiolikos metų asmens tvirkinimo. Įtariamasis – buvęs Viešvilės vaikų globos namų vienos šeimynos socialinis darbuotojas.

(Plačiau...)

Savanorystę reikia patirti. Ateik ir pabandyk! (0)

Tarptautinę savanorių dieną Jurbarko savanoriai pasitinka su šūkiu „Savanorystės nepapasakosi. Savanorystę reikia patirti.“ Šiandien gatvėse pasklis jaunuoliai, dalijantys balionus su žinute, kur galima savanoriauti, o vakare į renginį JŠC Atviroje jaunimo erdvėje kviečiami visi, nors kartą pagalvoję apie neatlygintiną darbą bendruomenės labui. Ir nesvarbu, kas tu, kiek tau metų, ką dirbi, kokią religiją ir pažiūras išpažįsti. Ateik ir pabandyk!

(Plačiau...)

Vilkai puola ūkininkų galvijus (0)

Lapkričio 17-osios ryte Jurbarkų gyventojus nustebino prie parduotuvės klaidžiojančios karvės. Netrukus paaiškėjo, kad tai – dalis prie Dainių pelkės besiganiusios ūkininko Vidučio Razmos bandos. Aptvare buvusius gyvulius naktį užpuolė ir išsklaidė vilkai. Nors banda išsilakstė, plėšrūnų medžioklė buvo sėkminga – papjauta pusketvirto šimto kilogramų svėrusi pieninė telyčia.

(Plačiau...)

Dėl smurto kaltas ne tik alkoholis (1)

Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis, Europos regione suvartojama daugiausia alkoholio visame pasaulyje. Alkoholis pripažintas vienu iš pagrindinių veiksnių, galinčių sukelti ankstyvą mirtį bei daugelį ligų. Dėl jo kaltės kiekvienais metais miršta apie 60 tūkst. 15-29 m. amžiaus europiečių. Žinant tai, kad Lietuvoje alkoholio suvartojama daugiau negu kitose Europos šalyse, galima tik numanyti, kokie šios problemos mastai mūsų šalyje.

(Plačiau...)

Nušautiems šernams nustatyta trichineliozė (0)

Lapkričio 24 d. Eržvilko ir Raudonės seniūnijose sumedžioti šernai sirgo trichinelioze. Abu ligos atvejai nustatyti Jurbarko valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos specialistams ištyrus medžiotojų atvežtą laimikių mėsą. Nors šiemet užfiksuoti tik penki pavojingos ligos atvejai, veterinarai perspėja – būtina tikrinti ne tik šernus, bet ir kiaules. Kitaip susigadinti sveikatą galima visam gyvenimui.

(Plačiau...)

Vyndarystė – gamtos alsavimas ir sielos džiaugsmas (1)

Lietingą lapkričio popietę Kiduliuose pro šviesos užlietus kavinės-vyninės „Vilkenta“ langus sklido smagus šurmulys, lydimas akardeono garsų. Sklandantis aromatas svaigino labiau negu ragaujamas vynas. Tądien paragauti net 19 rūšių vyno pakvietė vyndarys Juozas Vilkenis.

(Plačiau...)

Nelaimės garantija – suodžiai (0)

Ruduo – metas, kai užsiliepsnoja apsileidėlių kaminai ir krosnys. Nors šiemet ruduo šiltas, o šildymo sezonas vėlyvas, nelemtos tradicijos išvengti nepavyksta. Nepadeda nei ugniagesių prašymai, nei perspėjimai ar skiriamos baudos. Maža to, kai kurios asocialios šeimos ugniagesių dovanotus dūmų detektorius tiesiog išmeta ar parduoda.

(Plačiau...)

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook