Balsavimas

Ar pritartumėte Vidos Rekešienės ir Dariaus Juodaičio grįžimui į rajono politiką?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Aktualijos

Aktualijos

Dantis praradus gelbsti modernios technologijos (6)

Išmaniosios technologijos ir inovacijos vis labiau skverbiasi į kasdienį mūsų gyvenimą. Šiandien turime ir kasdien naudojame modernius prietaisus ir įrengimus, kurie prieš keliolika metų galėjo atrodyti kaip iš fantastinių Žiulio Verno romanų. Tačiau mums gerokai mažiau žinomi naujausi technologiniai šiuolaikinės medicinos, tiksliau odontologijos, pasiekimai. Pasirodo, ir čia labai gelbsti modernios technologijos. Naudojantis jomis „atsarginės detalės“ (šiuo atveju – nauji dantys) pakeičiamos vos ne greičiau nei automobilio ratai.

(Plačiau...)

Girdžiuose aidi vilko staugimas (0)

Jei kada Girdžių pakraštyje išgirsite vilku staugiantį vyrą, nenustebkite. Taip čia gyvenantis vokietis Horstas Ganzeris šaukia savo augintinį – Karpatų miškų vilką, vardu Boy. Pasitikdamas svečius senjoras  juokauja, kad kresnas vilkas žmonėms draugiškas, tačiau kelyje pasitaikančias kaimynų vištas ar katinus sumedžioja akimirksniu.

(Plačiau...)

Panemunės krašto turtas – legendomis apipinta Raudonė (0)

Vos per penkis šimtus gyventojų turinti Raudonė kasmet sulaukia kelių dešimčių tūkstančių svečių – į šį panemunės miestelį vasarą nuolat suka ekskursijos, čia sustoja į pajūrį ilsėtis važiuojančios šeimos, šiltais vakarais parke vaikštinėja rankomis susikibusios įsimylėjėlių poros, o savaitgaliais Meilės alėjoje fotografuojasi vestuvininkai. Raudonės seniūnas Česlovas Meškauskas tvirtina, kad miestelio gyvenimas sukasi aplink 16 a. pastatytą pilį, tačiau legendomis apipinta Raudonė nebūtų tokia įdomi ir patraukli, jei joje negyventų darbštūs ir sumanūs panemunės krašto žmonės.

(Plačiau...)

Keliaudama kuria savo pasaulio portretą (0)

Inesos Bosaitės kelionių kolekcija jau nemaža, tačiau kolekcininke ji savęs nevadina. Į egzotiškas šalis vyksta ne todėl, kad nusifotografuotų prie objektų, kuriuos aplipę visi turistai, o kad atsigertų tenykščio gyvenimo kvapų, garsų, skonių, kad žmonių veiduose paskaitinėtų jų gyvenimus. Fotografijų irgi parsiveža ir iš kelių šimtų atrinkusi keliasdešimt surengia parodą – pirmiausia savo mokiniams ir kolegoms Antano Sodeikos meno mokykloje.

(Plačiau...)

Valčių karuose – srauni kaltinimų upė (0)

Gyvenimas ant Nemuno kranto gali pateikti netikėčiausių staigmenų. Nors vanduo ranka pasiekiamas, valčių savininkai atsidūrė lyg spąstuose. Rajone yra bene dešimt oficialiai patvirtintų valčių nuleidimo vietų, tačiau pasinaudoti galima vos keliomis. Susiruošusiems paplaukioti jurbarkiečiams arba reikia krano valtims nuleisti, arba gresia bauda už įstatymo pažeidimą. Valtis vandenį dar gali pasiekti sumokėjus, tačiau dauguma valčių savininkų tvirtina, kad būtent Jurbarko mažųjų laivelių prieplaukoje renkamas mokestis – nežinia už ką.

(Plačiau...)

Vartai į kalvotąją Žemaitiją – Eržvilko apylinkių kaimai (0)

Žemaitijos paribyje, šešių kelių sankirtoje išsidėstęs Eržvilkas šį rugsėjį alsuoja rimtimi ir ramybe. Šio krašto gyventojai, santūrūs lyg tikri žemaičiai, neskubėdami užbaiginėja vasaros darbus: nurudusios ražienos vėl sugula lygiomis vagomis, byra į žemę grūdas, kiemuose po bulviakasio skamba smagus talkininkų juokas. Sukasi metų ratas, pamažu keisdamas kaimo tradicijas, bet nepaliesdamas žmonių puoselėjamų vertybių – kantraus darbštumo, kaimyniško bendruomeniškumo ir įgimto pastovumo.

(Plačiau...)

Prisikviesti taurųjį elnią – ne visiems paklūstantis menas (0)

Vienu gražiausių Jurbarko 755 metų jubiliejinių renginių tapo tradicinė, 23-oji Medžiotojų ir žvejų draugijos Jurbarko skyriaus šventė, kurioje surengtas tauriųjų elnių kvieslių čempionatas. Visi dvylika jo dalyvių – mūsų miškuose medžiojantys vyrai.

(Plačiau...)

Rugsėjis: rajono mokyklose šiemet daugiau pirmokų (nuotraukos) (0)

Pirmadienį duotas startas naujiesiems mokslo metams. Šį rugsėjį Jurbarko rajone ugdymo įstaigų nesumažėjo, o pirmokų į mokyklas atėjo kone visa klase daugiau. Rugpjūčio 27 d. posėdyje su ugdymo įstaigų vadovais Švietimo skyriaus vedėjas Antanas Gvildys linkėjo mokyklų bendruomenėms patirti laimėjimų džiaugsmą ir akcentavo, kad tai priklauso nuo įstaigos vadovo.

(Plačiau...)

Į egzotiškąją Rumuniją – su „Niva“ (nuotraukos) (0)

Beveik pusšešto tūkstančio kilometrų 2002 m. pagaminta „Lada Niva“ per dvi savaites šią vasarą įveikė į Rumuniją su dviem bendraminčių ekipažais susiruošęs Kauno regiono aplinkos apsaugos departamento Jurbarko agentūros vedėjas Andrius Šašys. Į kelionę vyras leidosi nepaisydamas skeptikų erzinimų, kad rusiškas technikos kūrinys iššūkio neatlaikys, ir neapsiriko – automobiliui remonto neprireikė.

(Plačiau...)

Kokį fotoaparatą pirkti? (0)

Šiais laikais namuose bene visi turi akimirkų įamžintoją, kuris pateikia kokybiškas nuotraukas, kuriomis taip džiaugiamės praėjus keleriems metams po konkretaus įvykio. Šiuolaikinių fotoaparatų pasirinkimo galimybės labai plačios, tad kartais paieškos gali labai užtrukti. Pateikiame kelis pagrindinius patarimus, kurie padės rasti naujokui labiausiai jam tinkančią fotografavimo priemonę.

(Plačiau...)

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook