Aktualijos

Aktualijos

Per savaitę įkliuvo du narkotikų platintojai (3)

Lapkričio 13-osios popietę, apie 15 val., policijos pareigūnai Jurbarke sulaikė įtariamą narkotikų platintoją. Pas sulaikytąjį rasta apie dešimt dozių, kaip manoma, amfetamino. Ši medžiaga priskiriama prie stimuliuojančių narkotikų, jai išsivysto stipri priklausomybė.

(Plačiau...)

Skirsnemuniečiai puošia savo miestelį (0)

Bendruomeniškų gyventojų iniciatyva ir pastangomis gražėja Skirsnemunė. Skvereliui Nemuno gatvėje sutvarkyti panaudotos ir projektinės, ir bendruomenės lėšos, bet džiugiausia, kad savo darbu, technika, pinigais nuoširdžiai prisidėjo didelis būrys skirsnemuniškių.

(Plačiau...)

Šventė vainikavo ūkininkų metus (0)

Vakar Ūkininkų sąjunga geriausius šalies ūkininkus sukvietė į Kauną, kiek anksčiau Jurbarko kultūros centre į tradicinę šventę rinkosi rajono ūkininkai. Ruduo – tas laikas, kai sudėlioję metų darbus atsipučia kaimo žmonės, o ir pati gamta žemei dovanoja pilnatvės spalvas. Šiemetinė ūkininkų šventė jau 22-oji. Nors besisukantis metų ratas kaskart atneša ir naujovių, ir iššūkių, pakeisti pačių svarbiausių dalykų negali. Tai – pagarba žemei ir žemdirbiui.

(Plačiau...)

Už pusakles kameras – 50 638 eurai (1)

Šypsokitės – jus, dėl jūsų pačių saugumo, filmuoja vaizdo kameros. Tokius arba panašius užrašus dažnai galima išvysti daugelyje miestų. Jei įranga tinkama, vaizdo kameros – itin efektyvus būdas drausminti piktavalius. Deja, panašu, kad dešimtis tūkstančių eurų kainavusi ir vis dar už priežiūrą biudžeto pinigus siurbianti Jurbarko stebėjimo sistema – niekam tikusi.

(Plačiau...)

Tegul gerumas vienija pasaulį (6)

Spalis – pagyvenusių žmonių mėnuo. Statistikos duomenimis, Lietuvoje gyvena 697,1 tūkst. 60 metų ir vyresnio amžiaus gyventojų, tai yra, kas penktas (20,9%) gyventojas pagyvenusio amžiaus. Lietuvos socialdemokračių moterų sąjungos (LSDMS) Jurbarko rajono Moterų klubas jau trečius metus iš eilės  organizuoja akciją „Tegul  gerumas vienija pasaulį“, skirtą pagyvenusių žmonių mėnesiui.

(Plačiau...)

Iš pareigų atleistas notaras Antanas Grumuldis (23)

Notarų profesinę kvalifikaciją prižiūrinti Lietuvos notarų rūmų komisija pripažino netinkamu eiti pareigas Jurbarko rajono 2-ojo notaro biuro notarą Antaną Grumuldį. Remdamasis šia išvada, teisingumo ministras atleido notarą iš užimamų pareigų ir nurodė nustatyta tvarka perduoti jo dokumentus ir bylas kitiems notarams.

(Plačiau...)

Elektroninis receptas varžysis su popieriniu (1)

Pirmadienį Lietuvoje pradėjo veikti elektroninio recepto sistema. Daugiau kaip 170 medicinos įstaigų gydytojai galės ligoniams išrašyti elektroninius receptus. Prie šios sistemos jau prisijungė per 70 proc. vaistinių.

(Plačiau...)

Naujos užimtumo galimybės suteiktos beveik 1,5 tūkstančio bedarbių (0)

Lietuvos darbo biržos įgyvendintas ESF projektas „Išlik darbo rinkoje“ naujas užimtumo galimybes suteikė beveik 1,5 tūkstančio Tauragės regiono gyventojų. Per dvejus projekto įgyvendinimo metus į darbo rinką sugrįžo aštuoni šimtai jaunų iki 29 m. amžiaus bedarbių, daugiau kaip penki šimtai vyresnių kaip 50 metų amžiaus ir daugiau kaip trys šimtai ilgą laiką darbo ieškojusių asmenų.

(Plačiau...)

Šiukšlės gėdina, darbai skatina didžiuotis (0)

Nuo kultūros namų iškabos iki įvairiausių buities rakandų – nemenką krūvą įvairiausių daiktų iš rekonstrukcijai nuleistos Girdžių užtvankos ištraukė seniūnas Darius Juodaitis ir talkininkai. Ne tik ištraukė, bet ir surengė neįprastą parodą. Į seniūniją su reikalais užsukę gyventojai nori nenori yra priversti praeiti pro vandenyje trūnijusias šiukšles ir pagalvoti, ar nori ir toliau laisvalaikį leisti prie užteršto vandens telkinio.

(Plačiau...)

Vyrai iš karo zonos: sunkiausia – laidoti brolius (0)

Trys Ukrainos ginkluotųjų pajėgų kariai, atliekantys reabilitacinį gydymą Karių reabilitacijos centre Druskininkuose, trečiadienį buvo užsukę į Jurbarką. Lydimi atsargos pulkininko Algio Šimoniūčio, kariai važiavo į Tauragę susitikti su jaunaisiais šauliais.

(Plačiau...)

Atitvarai Girdžiuose – greičio mėgėjų gaudyklė (0)

Spalio 16 d. apie 17.20 val. Girdžiuose, Mituvos g., į kelio atitvarus rėžėsi per greitai važiavęs „Volkswagen Passat“. Tai antra avarija šioje vietoje vos per tris savaites. Rugsėjo 30-osios vakare į atitvarus automobilį „Volkswagen Golf“ sudaužė nuo persekiotojų sprukę girti vagys.

(Plačiau...)

Pabėgėliai: valdžiai rūpestis, visiems – išbandymas (2)

Nors jau aišku, kad Lietuva turės priimti 1105 pabėgėlius, kol kas tik žiniasklaidoje ir atsakingų valdininkų kabinetuose netyla kalbos apie šią, visą Europą sujudinusią, problemą. Pačių pabėgėlių nei didžiuosiuose Lietuvos miestuose, nei rajonuose kol kas nėra. Nors nežinia, kada galime sulaukti jų antplūdžio. Todėl ir Jurbarko rajono savivaldybė aiškinasi galimybes priimti pabėgėlius iš Artimųjų Rytų ir Afrikos valstybių.

(Plačiau...)

Išlikti sveikiems padeda Sveikatos biuras (2)

Praėjusiais metais Statistikos departamento atliktas tyrimas parodė, kad kas antras šalies gyventojas savo sveikatą vertina kaip labai gerą arba gerą, 37 proc. mano, kad ji vidutiniška, o savo sveikatą kaip labai blogą ar blogą įvardijo 13 nuošimčių gyventojų. Daugiau nei pusė apklaustųjų nurodė, kad serga kokia nors lėtine liga ar turi ilgalaikių sveikatos sutrikimų. Rūpintis gyventojų sveikata ir vykdyti visuomenės sveikatos priežiūrą – Visuomenės sveikatos biuro prievolė.

(Plačiau...)

25-eri savivaldos metai: skaičiai, faktai, įvykiai (0)

Po 1990-ųjų metų kovo mėn. įvykusių rinkimų į rajono tarybą, Jurbarkas įžengė į naują raidos etapą. Praėjo ketvirtis amžiaus nuo tų istorinio lūžio metų, tiek pat skaičiuoja ir Jurbarko savivalda. Per 25 metus mieste ir rajone įvyko daug pokyčių,  užaugo nauja karta, kuriai paskutinis XX amžiaus dešimtmetis yra jau gili istorija. Šį laikotarpį kiekvienas vertiname savaip, įvykius apipindami išgyvenimais, patirtimi, įspūdžiais. Jurbarko, kaip ir žmogaus, gyvenime per 1990–2015 metus buvo daug svarbių datų, įdomių faktų, įsimintinų renginių.

(Plačiau...)

Mokytojo pašaukimo universitetuose neįgysi (1)

Spalio 5-ąją minėsime Tarptautinę mokytojų dieną – šventę, pažymėtą rudeninių gėlių žiedais ir ypatingu dėmesiu bei meile mokytojams. Laimingiausi tie, kuriems mokytojystė nėra tik profesija – jie visada išlieka Mokytojais, net kai paskutinis skambutis jau seniai nuskambėjęs.

(Plačiau...)

Už piknaudžiavimą transportu – švelniausia nuobauda (nuotraukos) (12)

Rugsėjo 24 d. rytas. Savivaldybės įmonės „Jurbarko vandenys“ vandens gerinimo įrenginių meistras Stanislovas Kapturauskas sėda į tarnybinį visureigį „Mitsubishi“, prie kurio prikabinta tarnybinė priekaba su lentomis, ir išvyksta į Skirsnemunę. Atrodytų, viskas gerai – darbuotojas vykdo užduotį. Jei ne viena smulkmena – S. Kapturauskas atostogauja, o lentos keliauja ne į įmonei priklausantį objektą, o į privataus namo kiemą.

(Plačiau...)

Balsų pirkimo skandalu išgarsėjusios politikės sūnūs – teisėsaugos akiratyje (papildyta - balsų pirkimo byla pasiekė teismą) (18)

Jurbarko rajono savivaldybės tarybos narės Vilmos Venslauskienės šeimą krečia skandalai: abu jos sūnūs turi rimtų bėdų su teisėsauga. Vienas jų kaltinamas su sėbrais sumušęs du jaunuolius ir dėl to jau mina teismų slenkstį, kitas įtariamas turto prievartavimu bei laisvės suvaržymu. O ir pati valdininkė pavasarį išgarsėjo tuo, jog buvo pašalinta iš šviežiai suformuotos tarybos dėl kilusio balsų pirkimo skandalo.

Jaunesniojo tarybos narės sūnaus, aštuoniolikmečio Mato Venslausko atžvilgiu, rugsėjo 17 dieną Jurbarko apylinkės teisme pradėta nagrinėti byla dėl dviejų jaunuolių sumušimo. Nusikaltimas įvykdytas praėjusią Naujųjų metų naktį Jurbarko savivaldybės aikštėje. Kartu su juo kaltinami dar trys asmenys, rašo 15min.lt.

(Plačiau...)

Pro dvaro vartus atsiveria parko grožis (nuotraukos) (0)

Penktadienio vakarą oficialiai atidarytas Jurbarko dvaro parkas. Jurbarko savivaldybė kartu su partneriais įgyvendino projektą „Turizmo ir rekreacinės infrastruktūros plėtra atkuriant ir išsaugant miesto parkų istorinį-kultūrinį paveldą“. Sveikinimo kalboje Jurbarko turizmo ir verslo informacijos centro (JTVIC) direktorė Gaiva Mačiulaitienė paskutiniame projekto įgyvendinimo etape iškilusias kolonas pavadino Vilties vartais.

(Plačiau...)

Pirkinys mugėje nuvylė (5)

Šeštadienį miesto parko atidarymo šventėje apsilankęs jurbarkietis liko nemaloniai nustebintas. Iš Juodaičių įmonės „Gaisanta“ vyras pirko rūkytos mėsos. Įmonė šventės dalyviams ir svečiams siūlė įvairių mėsos gaminių, ne pirmąkart dalyvauja šventėse, o prie jų prekystalio nusidriekia nemaža eilė.

(Plačiau...)

Jaunimas pradėjo kario kelią (0)

Pirmadienį į tris Lietuvos kariuomenės dalinius atlikti nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą atvyko nauja grupė Lietuvos kariuomenės savanorių ir šauktinių. Rugsėjo 21 d. maždaug 600 jaunuolių, tarp jų 15 merginų, tarnybą pradėjo LDK Kęstučio mechanizuotajame pėstininkų batalione Tauragėje, LDK Vytenio bendrosios paramos logistikos batalione Marijampolėje ir LDK Gedimino štabo batalione Vilniuje.

(Plačiau...)

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook