Balsavimas

Ar Jurbarko r. priešgaisrinėje tarnyboje turėtų dirbti brakonieriai?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Aktualijos

Aktualijos

Vartai į kalvotąją Žemaitiją – Eržvilko apylinkių kaimai (0)

Žemaitijos paribyje, šešių kelių sankirtoje išsidėstęs Eržvilkas šį rugsėjį alsuoja rimtimi ir ramybe. Šio krašto gyventojai, santūrūs lyg tikri žemaičiai, neskubėdami užbaiginėja vasaros darbus: nurudusios ražienos vėl sugula lygiomis vagomis, byra į žemę grūdas, kiemuose po bulviakasio skamba smagus talkininkų juokas. Sukasi metų ratas, pamažu keisdamas kaimo tradicijas, bet nepaliesdamas žmonių puoselėjamų vertybių – kantraus darbštumo, kaimyniško bendruomeniškumo ir įgimto pastovumo.

(Plačiau...)

Prisikviesti taurųjį elnią – ne visiems paklūstantis menas (0)

Vienu gražiausių Jurbarko 755 metų jubiliejinių renginių tapo tradicinė, 23-oji Medžiotojų ir žvejų draugijos Jurbarko skyriaus šventė, kurioje surengtas tauriųjų elnių kvieslių čempionatas. Visi dvylika jo dalyvių – mūsų miškuose medžiojantys vyrai.

(Plačiau...)

Rugsėjis: rajono mokyklose šiemet daugiau pirmokų (nuotraukos) (0)

Pirmadienį duotas startas naujiesiems mokslo metams. Šį rugsėjį Jurbarko rajone ugdymo įstaigų nesumažėjo, o pirmokų į mokyklas atėjo kone visa klase daugiau. Rugpjūčio 27 d. posėdyje su ugdymo įstaigų vadovais Švietimo skyriaus vedėjas Antanas Gvildys linkėjo mokyklų bendruomenėms patirti laimėjimų džiaugsmą ir akcentavo, kad tai priklauso nuo įstaigos vadovo.

(Plačiau...)

Į egzotiškąją Rumuniją – su „Niva“ (nuotraukos) (0)

Beveik pusšešto tūkstančio kilometrų 2002 m. pagaminta „Lada Niva“ per dvi savaites šią vasarą įveikė į Rumuniją su dviem bendraminčių ekipažais susiruošęs Kauno regiono aplinkos apsaugos departamento Jurbarko agentūros vedėjas Andrius Šašys. Į kelionę vyras leidosi nepaisydamas skeptikų erzinimų, kad rusiškas technikos kūrinys iššūkio neatlaikys, ir neapsiriko – automobiliui remonto neprireikė.

(Plačiau...)

Kokį fotoaparatą pirkti? (0)

Šiais laikais namuose bene visi turi akimirkų įamžintoją, kuris pateikia kokybiškas nuotraukas, kuriomis taip džiaugiamės praėjus keleriems metams po konkretaus įvykio. Šiuolaikinių fotoaparatų pasirinkimo galimybės labai plačios, tad kartais paieškos gali labai užtrukti. Pateikiame kelis pagrindinius patarimus, kurie padės rasti naujokui labiausiai jam tinkančią fotografavimo priemonę.

(Plačiau...)

Atsimainymo šventėje vadžgiriškiai nutiesė tiltą į praeitį (0)

Kristaus Atsimainymo atlaidų rugpjūčio 10-ąją, sekmadienį, Vadžgirys gaudė šventiniu šurmuliu. Pagrindinėje miestelio gatvėje sukosi karuselės, spalvingose prekeivių palapinėse ryškiausiai švietė atlaidų saldainiai, o nuo namų sienų iš didžiulių retro nuotraukų žiūrėjo kadaise čia gyvenę žmonės traukė smalsius dabarties žvilgsnius. Į šv. Mišias žmonės suko per šalia bažnytėlės esančias kapines – tarsi norėdami ir savo jau išėjusius artimuosius atsivesti į didžiąją šventę.

(Plačiau...)

Dėl tarifų už komunalines paslaugas ir rinkliavų dydžių perskaičiavimo iš litų į eurus (0)

Lietuvos Respublikos Vyriausybės finansų ministras Rimantas Šadžius rugpjūčio 1 d. rašte „Dėl tarifų už komunalines paslaugas ir rinkliavų dydžių perskaičiavimo iš litų į eurus“ kreipėsi į savivaldybes primindamas  pagrindines datas ir veiklas, susijusias su nauja valiuta.

(Plačiau...)

Buvau čia svetimas, o priėmė kaip savą (0)

„Ilgai galvojau, seniai ruošiausi, bet tik dabar apsisprendžiau. Man jau 81-eri metai, kažin, ar dar čia atvažiuosiu“, – sakė į „Šviesos“ redakciją vieną popietę užėjęs vyriškis. Kalbėjo lietuviškai, su akcentu, ir sunkiai tramdė jaudulį. Susėdome. Išpasakojo sudėtingą savo gyvenimo istoriją ir teigė būtinai turįs padėkoti Jurbarkui, kuris jį – svetimą – priėmė kaip savą.

(Plačiau...)

Šulinių vandeniu labiausiai rūpinasi specialistai (0)

Smagu atsigaivinti šaltu šulinio vandeniu, tačiau jame neretai slypi pavojų žmogaus sveikatai. Kad šachtinių šulinių vanduo yra užterštas, rodo ir kasmet Jurbarko valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos specialistų atliekami planiniai šachtinių šulinių vandens tyrimai. Vanduo į šulinius suteka iš gruntinių ir paviršinių šaltinių, todėl jį labiausiai veikia aplinkos tarša.

(Plačiau...)

Dvylikos metų istorijoje – taškas (0)

Antradienio vakarą Jurbarko kultūros centre Antano Giedraičio-Giedriaus gimnazijos abiturientams įteikti brandos atestatai. Su mokyklomis atsisveikino ir kitų dviejų rajono gimnazijų – Veliuonos Antano ir Jono Juškų bei Eržvilko moksleiviai.

(Plačiau...)

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook