Aktualijos

Aktualijos

Bandomasis ąžuolynas džiugins ir gamtos mylėtojus (0)

Šį pavasarį Jurbarko rajono vakarinėje dalyje, Jūravos girininkijoje, pasodintas naujas ąžuolynas. Nors ąžuolynų Lietuvoje kasmet įveisiama dešimtys hektarų, šis ypatingas, nes priskirtas bandomųjų želdinių kategorijai – jo augimą stebės mokslininkai, tyrinės ir atrinks kokybiškiausius ąžuolus. Ūgtelėjusiu mišku džiaugsis ne tik miškininkai, bet ir visi gamtos mylėtojai, nes lietuviai nuo seno žino, kad ąžuolų draugija žmogui teikia stiprybės.

(Plačiau...)

Vagysčių pradžiamokslis virto bylomis (1)

Policijai įkliuvo aštuoni Jurbarko r. gyvenantys jaunuoliai. Iki šiol į pareigūnų akiratį nepatekusi kompanija susigundė svetimu turtu – įvykdė seriją vagysčių.

(Plačiau...)

Rajone užregistruotas antras ŽIV nešiotojas (0)

Pasaulį šiurpinančios ligos braunasi į provinciją, kur žmonės vis dar tiki gyvenantys saugioje aplinkoje. Pernai Lietuvoje užregistruoti 177 nauji ŽIV infekuoti asmenys. Nors dauguma jų gyvena didžiuosiuose šalies miestuose, infekcija jau pasiekė ir rajonus.

(Plačiau...)

Naujasis viršininkas nuolaidų nežada (0)

Jurbarko r. policijos komisariatas turi naują vadovą – Aivarą Dumčių. Daugiau nei du dešimtmečius policijoje dirbantis pareigūnas iki šiol vadovavo Kriminalinių tyrimų skyriui. Jurbarkiečiu iki kaulų smegenų save laikantis vyras žada piliečiams atviresnę ir piktybiniams nusikaltėliams negailestingą policiją.

(Plačiau...)

Šimtabalsio choro žavesys (0)

Balandžio 5 d. į koncertą „O mano širdelėj dainelė skambės“ Jurbarko kultūros centre kvietė chorvedės Danutės Lapienės vadovaujami vaikų ir jaunimo chorai. Chorinės muzikos vakaras žiūrovams, o ir dainininkams, tapo gražiu šeštadienio pavakarės akcentu.

(Plačiau...)

Šunų savininkai pareigas vis dar pamiršta (0)

Trečiadienį Jurbarko aplinkos apsaugos agentūros pareigūnai ir miesto seniūnas Romualdas Kuras tikrino, kaip šunų savininkai laikosi gyvūnų laikymo taisyklių. Reidas – dalis visą balandį vykstančios akcijos, tad pareigūnai nuolat lankosi parkuose ir kitose vietose, kur gyventojai vedžioja šunis, ir tikrina, ar šeimininkai surenka augintinių ekskrementus.

(Plačiau...)

Seime prisiminta viešnagė „Dainiuose“ (1)

Praėjusių metų rugsėjo 25 d. UAB „Dainiai“ įvykęs konfliktas tarp savivaldybės tarybos nario Gintario Stoškaus ir į Kaimo reikalų komiteto išvažiuojamąjį posėdį jo neįleidusio bendrovės direktoriaus Kasparo Jurevičiaus praėjusią savaitę sulaukė atgarsio Seime. Etikos ir procedūrų komisijos nariai svarstė, ar deramai pasielgė Kaimo reikalų komitetas, surengdamas posėdį privačioje teritorijoje ir suteikdamas teisę jos šeimininkui neįleisti nepatinkančių asmenų.

(Plačiau...)

Informacija dėl navigacijos pradžios (0)

VĮ Vidaus vandens kelių direkcija informuoja, kad 2014 m. navigaciją valstybinės reikšmės vidaus vandenų keliais numatoma pradėti balandžio 25 d.

(Plačiau...)

Žolės degintojas įkliuvo dėl tinklo (0)

Reidą rajone surengę ir informaciją apie teršėjus tikrinę aplinkosaugininkai grįžo su nemenku laimikiu. Pareigūnams įkliuvo aplinką teršianti Gailestingumo namų bendruomenė Pauliuose (Šimkaičių sen.) ir žvejybinį tinklą ūkiniame pastate slėpęs žolės degintojas.

(Plačiau...)

Rusiškas gatvės užrašas niekam netrukdė (0)

Praėjus kone ketvirčiui amžiaus nuo Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo net ir lietuviškame Jurbarko krašte dar galima rasti gatvių pavadinimų lentelių su rusiškais užrašais. Vieną tokią lentelę šią savaitę komunalininkai nuplėšė nuo Lauko gatvės 2A namo sienos.

(Plačiau...)

Kultūros centre žiūrovai iš kaimo nelaukiami (0)

Kultūros darbuotojai ir į Jurbarką atvažiuojantys atlikėjai kone kiekviena proga skundžiasi nesulaukiantys žiūrovų, dėl to neįvyksta suplanuoti renginiai. Tuo tarpu žiūrovai tvirtina, kad gyvenant kaime labai sunku nusipirkti bilietų į renginius, nes Jurbarko kultūros centro bilietų kasos darbo laikas neparankus atvykstantiems iš toliau.

(Plačiau...)

Miškai jau saugomi nuo ugnies (0)

Nuo keleto iki keliolikos gaisrų – su tokia realybe kasmet susiduria Jurbarko miškų urėdijos miškininkai. Nors specialistai gamtą saugo pasitelkdami modernias technologijas, dėl neatsakingos žmonių veiklos išvengti ugnies vis tik nepavyksta. Gaisrai dažniausiai įsiplieskia Pašvenčio, Jūravos, Kalvelių, Mociškių girininkijose.

(Plačiau...)

Šimtas metų – visai nedaug (0)

Pavasarišką kovo 6-osios dieną Antanina Banienė, gyvenanti Pauliuose, labai laukė svečių. Senolė žinojo, kad 100 metų jubiliejaus proga jos sveikinti atvyks ne tik patys artimiausi šeimos nariai, bet ir svečiai iš rajono centro.

(Plačiau...)

Rajono piniginę plėšo politikų interesai (0)

Padėję ranką ant Konstitucijos pirmajame šios kadencijos tarybos posėdyje tarybos nariai iškilmingai prisiekė gerbti įstatymus, sąžiningai atlikti visas tarybos nario pareigas ir susilaikyti nuo veiksmų, pažeidžiančių gyventojų teises ir viešuosius interesus. Tačiau tereikia bent kiek atidžiau paanalizuoti tarybos narių interesų deklaracijas ir ima aiškėti, kad daugelis politikų ne tik priklauso nuo rajono valdžios, įdarbinusios jų žmonas, vyrus ir vaikus, malonės, bet dar ir tiesia ranką į mokesčių mokėtojų kišenę.

(Plačiau...)

Kultūra gali mėgautis be paltų (0)

Jurbarko kultūros centras lankytojus pasitinka ir šviesesnis, ir šiltesnis. Net ir šaltą dieną į renginius atėję jurbarkiečiai pamažu įpranta stabtelėti prie rūbinės – salėje jau galima sėdėti be paltų. Savivaldybės administracijos įgyvendintas projektas pastatą stipriai pakeitė – apšiltintos išorinės sienos, stogas, pakeista dalis langų ir durys.

(Plačiau...)

Ministrės švelnūs žodžiai neužliūliavo pensininkų (0)

Pirmadienį Jurbarke lankėsi Socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pabedinskienė. Per pusdienį ministrė spėjo išgerti kavos su rajono vadovais, perbėgti Neįgaliųjų draugijos ir Socialinių paslaugų centro darbuotojų kabinetus, apžiūrėti socialinį būstą ir Samariečių bendrijos vaikų dienos centrą, susitikti su gyventojais bei socialiniais darbuotojais ir net nuvažiuoti į Smalininkų senjorų namus. Neaišku, ar ši parodomoji ekskursija davė naudos ministrei, tačiau su ja susitikti atėję jurbarkiečiai neslėpė nusivylimo.

(Plačiau...)

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook