Aktualijos

Aktualijos

Pašalpų milijonas iš skolų neišvaduos (1)

Aštuonis mėnesius į kiekvieną socialinės pašalpos prašantį gyventoją per padidinamąjį stiklą žiūrėję socialiniai darbuotojai pagaliau užsidirbo premijas, o savivaldybė sutaupė milijoną, kuriuo gali užkamšyti vasarą atsivėrusias biudžeto skyles.

(Plačiau...)

Dantis praradus gelbsti modernios technologijos (6)

Išmaniosios technologijos ir inovacijos vis labiau skverbiasi į kasdienį mūsų gyvenimą. Šiandien turime ir kasdien naudojame modernius prietaisus ir įrengimus, kurie prieš keliolika metų galėjo atrodyti kaip iš fantastinių Žiulio Verno romanų. Tačiau mums gerokai mažiau žinomi naujausi technologiniai šiuolaikinės medicinos, tiksliau odontologijos, pasiekimai. Pasirodo, ir čia labai gelbsti modernios technologijos. Naudojantis jomis „atsarginės detalės“ (šiuo atveju – nauji dantys) pakeičiamos vos ne greičiau nei automobilio ratai.

(Plačiau...)

Girdžiuose aidi vilko staugimas (0)

Jei kada Girdžių pakraštyje išgirsite vilku staugiantį vyrą, nenustebkite. Taip čia gyvenantis vokietis Horstas Ganzeris šaukia savo augintinį – Karpatų miškų vilką, vardu Boy. Pasitikdamas svečius senjoras  juokauja, kad kresnas vilkas žmonėms draugiškas, tačiau kelyje pasitaikančias kaimynų vištas ar katinus sumedžioja akimirksniu.

(Plačiau...)

Panemunės krašto turtas – legendomis apipinta Raudonė (0)

Vos per penkis šimtus gyventojų turinti Raudonė kasmet sulaukia kelių dešimčių tūkstančių svečių – į šį panemunės miestelį vasarą nuolat suka ekskursijos, čia sustoja į pajūrį ilsėtis važiuojančios šeimos, šiltais vakarais parke vaikštinėja rankomis susikibusios įsimylėjėlių poros, o savaitgaliais Meilės alėjoje fotografuojasi vestuvininkai. Raudonės seniūnas Česlovas Meškauskas tvirtina, kad miestelio gyvenimas sukasi aplink 16 a. pastatytą pilį, tačiau legendomis apipinta Raudonė nebūtų tokia įdomi ir patraukli, jei joje negyventų darbštūs ir sumanūs panemunės krašto žmonės.

(Plačiau...)

Keliaudama kuria savo pasaulio portretą (0)

Inesos Bosaitės kelionių kolekcija jau nemaža, tačiau kolekcininke ji savęs nevadina. Į egzotiškas šalis vyksta ne todėl, kad nusifotografuotų prie objektų, kuriuos aplipę visi turistai, o kad atsigertų tenykščio gyvenimo kvapų, garsų, skonių, kad žmonių veiduose paskaitinėtų jų gyvenimus. Fotografijų irgi parsiveža ir iš kelių šimtų atrinkusi keliasdešimt surengia parodą – pirmiausia savo mokiniams ir kolegoms Antano Sodeikos meno mokykloje.

(Plačiau...)

Valčių karuose – srauni kaltinimų upė (0)

Gyvenimas ant Nemuno kranto gali pateikti netikėčiausių staigmenų. Nors vanduo ranka pasiekiamas, valčių savininkai atsidūrė lyg spąstuose. Rajone yra bene dešimt oficialiai patvirtintų valčių nuleidimo vietų, tačiau pasinaudoti galima vos keliomis. Susiruošusiems paplaukioti jurbarkiečiams arba reikia krano valtims nuleisti, arba gresia bauda už įstatymo pažeidimą. Valtis vandenį dar gali pasiekti sumokėjus, tačiau dauguma valčių savininkų tvirtina, kad būtent Jurbarko mažųjų laivelių prieplaukoje renkamas mokestis – nežinia už ką.

(Plačiau...)

Vartai į kalvotąją Žemaitiją – Eržvilko apylinkių kaimai (0)

Žemaitijos paribyje, šešių kelių sankirtoje išsidėstęs Eržvilkas šį rugsėjį alsuoja rimtimi ir ramybe. Šio krašto gyventojai, santūrūs lyg tikri žemaičiai, neskubėdami užbaiginėja vasaros darbus: nurudusios ražienos vėl sugula lygiomis vagomis, byra į žemę grūdas, kiemuose po bulviakasio skamba smagus talkininkų juokas. Sukasi metų ratas, pamažu keisdamas kaimo tradicijas, bet nepaliesdamas žmonių puoselėjamų vertybių – kantraus darbštumo, kaimyniško bendruomeniškumo ir įgimto pastovumo.

(Plačiau...)

Prisikviesti taurųjį elnią – ne visiems paklūstantis menas (0)

Vienu gražiausių Jurbarko 755 metų jubiliejinių renginių tapo tradicinė, 23-oji Medžiotojų ir žvejų draugijos Jurbarko skyriaus šventė, kurioje surengtas tauriųjų elnių kvieslių čempionatas. Visi dvylika jo dalyvių – mūsų miškuose medžiojantys vyrai.

(Plačiau...)

Rugsėjis: rajono mokyklose šiemet daugiau pirmokų (nuotraukos) (0)

Pirmadienį duotas startas naujiesiems mokslo metams. Šį rugsėjį Jurbarko rajone ugdymo įstaigų nesumažėjo, o pirmokų į mokyklas atėjo kone visa klase daugiau. Rugpjūčio 27 d. posėdyje su ugdymo įstaigų vadovais Švietimo skyriaus vedėjas Antanas Gvildys linkėjo mokyklų bendruomenėms patirti laimėjimų džiaugsmą ir akcentavo, kad tai priklauso nuo įstaigos vadovo.

(Plačiau...)

Į egzotiškąją Rumuniją – su „Niva“ (nuotraukos) (0)

Beveik pusšešto tūkstančio kilometrų 2002 m. pagaminta „Lada Niva“ per dvi savaites šią vasarą įveikė į Rumuniją su dviem bendraminčių ekipažais susiruošęs Kauno regiono aplinkos apsaugos departamento Jurbarko agentūros vedėjas Andrius Šašys. Į kelionę vyras leidosi nepaisydamas skeptikų erzinimų, kad rusiškas technikos kūrinys iššūkio neatlaikys, ir neapsiriko – automobiliui remonto neprireikė.

(Plačiau...)

Kokį fotoaparatą pirkti? (0)

Šiais laikais namuose bene visi turi akimirkų įamžintoją, kuris pateikia kokybiškas nuotraukas, kuriomis taip džiaugiamės praėjus keleriems metams po konkretaus įvykio. Šiuolaikinių fotoaparatų pasirinkimo galimybės labai plačios, tad kartais paieškos gali labai užtrukti. Pateikiame kelis pagrindinius patarimus, kurie padės rasti naujokui labiausiai jam tinkančią fotografavimo priemonę.

(Plačiau...)

Atsimainymo šventėje vadžgiriškiai nutiesė tiltą į praeitį (0)

Kristaus Atsimainymo atlaidų rugpjūčio 10-ąją, sekmadienį, Vadžgirys gaudė šventiniu šurmuliu. Pagrindinėje miestelio gatvėje sukosi karuselės, spalvingose prekeivių palapinėse ryškiausiai švietė atlaidų saldainiai, o nuo namų sienų iš didžiulių retro nuotraukų žiūrėjo kadaise čia gyvenę žmonės traukė smalsius dabarties žvilgsnius. Į šv. Mišias žmonės suko per šalia bažnytėlės esančias kapines – tarsi norėdami ir savo jau išėjusius artimuosius atsivesti į didžiąją šventę.

(Plačiau...)

Dėl tarifų už komunalines paslaugas ir rinkliavų dydžių perskaičiavimo iš litų į eurus (0)

Lietuvos Respublikos Vyriausybės finansų ministras Rimantas Šadžius rugpjūčio 1 d. rašte „Dėl tarifų už komunalines paslaugas ir rinkliavų dydžių perskaičiavimo iš litų į eurus“ kreipėsi į savivaldybes primindamas  pagrindines datas ir veiklas, susijusias su nauja valiuta.

(Plačiau...)

Buvau čia svetimas, o priėmė kaip savą (0)

„Ilgai galvojau, seniai ruošiausi, bet tik dabar apsisprendžiau. Man jau 81-eri metai, kažin, ar dar čia atvažiuosiu“, – sakė į „Šviesos“ redakciją vieną popietę užėjęs vyriškis. Kalbėjo lietuviškai, su akcentu, ir sunkiai tramdė jaudulį. Susėdome. Išpasakojo sudėtingą savo gyvenimo istoriją ir teigė būtinai turįs padėkoti Jurbarkui, kuris jį – svetimą – priėmė kaip savą.

(Plačiau...)

Šulinių vandeniu labiausiai rūpinasi specialistai (0)

Smagu atsigaivinti šaltu šulinio vandeniu, tačiau jame neretai slypi pavojų žmogaus sveikatai. Kad šachtinių šulinių vanduo yra užterštas, rodo ir kasmet Jurbarko valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos specialistų atliekami planiniai šachtinių šulinių vandens tyrimai. Vanduo į šulinius suteka iš gruntinių ir paviršinių šaltinių, todėl jį labiausiai veikia aplinkos tarša.

(Plačiau...)

Dvylikos metų istorijoje – taškas (0)

Antradienio vakarą Jurbarko kultūros centre Antano Giedraičio-Giedriaus gimnazijos abiturientams įteikti brandos atestatai. Su mokyklomis atsisveikino ir kitų dviejų rajono gimnazijų – Veliuonos Antano ir Jono Juškų bei Eržvilko moksleiviai.

(Plačiau...)

Atsidavimą valstybei įvertino medaliu (0)

Liepos 6-osios – Valstybės dienos proga Prezidentė Dalia Grybauskaitė įteikė Lietuvos ir užsienio šalių piliečiams apdovanojimus už nuopelnus valstybei ir Lietuvos vardo garsinimą  pasaulyje. Tarp kone keturiasdešimties apdovanotųjų – ir smalininkietis Algirdas Gluodas.

(Plačiau...)

Istorinis gaisrinės pastatas keis šeimininkus (0)

1925 metais statytas Jurbarko gaisrinės pastatas jau ateinančiais metais turės naujus savininkus – kone devyniasdešimt metų pastate šeimininkavę ugniagesiai rengiasi persikelti į užmiestį.

(Plačiau...)

Nelegali prieplauka turės išnykti (9)

Nuleisti valtis į vandenį Nemuno ir Mituvos upių santakoje nelegaliai įrengtoje vietoje pamėgusiems gyventojams aušta juodos dienos. Aplinkosaugininkai ir miesto seniūnija žada negailestingai kovoti su savavališkai valčių nuleidimo vietą įsirengusiais vandens pramogų mėgėjais – tuštinti jų pinigines, naikinti teisę plaukioti ir net konfiskuoti laivus.

(Plačiau...)

Po trasų rekonstrukcijos – saugesnės žiemos (1)

Šiemetinė liepa jurbarkiečiams neįprasta – miestas net tris savaites turi taikstytis su faktu, kad nėra šilto vandens. Tiesa, šios gyventojų kančios atsipirks. Rekonstravus senas trasas S. Daukanto ir Vasario 16-osios gatvėse šilumininkai jau turės galimybę laikinai be karšto vandens palikti tik tam tikras Jurbarko dalis, o ne visą miestą.

(Plačiau...)

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook