Balsavimas

Ar palaikote sprendimą savavališkai įjungti apšvietimą Imsrės pėsčiųjų take?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Ar parkeliaus Petro Cvirkos paminklas į Klangius?

Ar parkeliaus Petro Cvirkos paminklas į Klangius? (2)

2017-11-10

wikimapia.org nuotr.

„Lietuvos žinios“ skelbia, kad sostinėje gaivinami planai iš Vilniaus centro iškelti Petro Cvirkos paminklą. Svarstoma, kad skulptūra galėtų galėtų būti pastatyta rašytojo gimtajame krašte – šalia P. Cvirkos memorialinės sodybos Klangiuose.

Apie P. Cvirkos paminklo iškėlimą iš Pamėnkalnio ir Pylimo gatvių sankirtoje esančios aikštės prabilta dar prieš pustrečių metų, kai nuo Žaliojo tilto buvo nukeltos keturios sovietmečio skulptūros. Vilniau meras Remigijus Šimašius žadėjo šį klausimą rimtai apsvarstyti. Tokiam sprendimui nepritarė tuometis kultūros ministras Šarūnas Birutis, literatūrologai.

Jurbarko r. savivaldybės meras Skirmantas Mockevičius „Lietuvos žinioms“ sakė, kad P. Cvirkos perkėlimas į Klangius galėtų būti svarstomas, o vietos gyventojai, greičiausiai tam neprieštarautų.

Klangiuose veikianti memorialinė P. Cvirkos sodyba yra gausiai lankoma. Sezono metu sodyboje apsilanko iki 1800 žmonių. Į muziejų atvyksta daug moksleivių ekskursijų, nes mokyklinėse programose yra P. Cvirkos kūrinių. Sodyboje išlikusi šimtametė troba, surinkta nemažai rašytojo ir jo tėvų daiktų. Muziejų prižiūri rašytojo dukterėčia Kristina Ragaliauskienė.

P. Cvirkos asmenybė diskusijas kelia ir Jurbarko rajone. Šių metų balandžio mėnesį Jurbarko r. savivaldybės taryba priėmė sprendimą iki šiol Klangiuose ir Veliuonoje vykusiuose Novelės vakaruose teiktą Petro Cvirkos literatūrinę premiją pervardyti į „Veliuonos novelės premiją“. Petro Cvirkos literatūrinė premija buvo teikiama nuo 1976 m.

Faktai. 1940 m. liepos 14–15 dienomis Lietuvoje vyko vadinamieji Liaudies Seimo rinkimai. Iš viso buvo išrinkti 79 jo nariai. Liaudies Seimas priėmė deklaraciją, kuria įvesta sovietų santvarka, o Lietuva paskelbta socialistine sovietų respublika. Taip pat priimta Lietuvos stojimo į SSRS deklaracija, kurioje Liaudies Seimas nutarė prašyti SSRS Aukščiausiosios Tarybos priimti Lietuvos SSR į SSRS. Buvo išrinkta 20 įgaliotinių, kuriems patikėta misija perduoti SSRS Aukščiausiajai Tarybai minėtą deklaraciją. Delegacijoje, vykusioje „parvežti Lietuvai Stalino saulės“, buvo ir P. Cvirka.

„Šviesos“ inform.

 « Back

Naujienlaiškis

Reklama

Facebook