Balsavimas

Kas laimės antrąjį rinkimų į Seimą turą?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Atskleidė nusikaltimų detales

Atskleidė nusikaltimų detales (0)

2019-06-04

Pirmadienį savivaldybės bei rajono policijos vadovai surengė susitikimą, per kurį paaiškino nemažai detalių apie bendruomenę sukrėtusius ir papiktinusius nusikaltimus. Taip pat aptarta, kaip konkrečiai reaguoti į situacijas, kai bendruomenei reikia pagalbos.

Pasak Jurbarko r. savivaldybės mero Skirmanto Mockevičiaus, nuspręsta, kad reikia koordinatoriaus. Tikimasi, kad esant už tokių situacijų suvaldymą atsakingam asmeniui, pavyks greičiau išsiųsti tiek psichologinę, tiek kitokią pagalbą į mokyklas.

Apsvarstyti galimus reagavimo būdus ir aptarti padarytas klaidas privertė per porą paskutinių savaičių tiek rajoną, tiek visą šalį sukrėtę nusikaltimai. Gegužės 23-ąją buvo rastas nužudytas aštuoniolikmetis. Gegužės 26-ąją žiauriai sumušta ir greičiausiai išžaginti bandyta dešimtokę. Gegužės 27-ąją būrys paauglių santykius aiškinosi atėję į sporto klubą. Visose istorijose įtariamaisiais tapo nepilnamečiai arba mažamečiai.

Bendruomenei didžiulį nerimą sukėlė ne tik patys nusikaltimai, bet ir daugybė netikslios informacijos. Itin daug jos pasklido socialiniuose tinkluose.

Patikslino aplinkybes

Situacija pasidarė tokia įtempta, kad Jurbarko r. policijos komisariato viršininkas Aivaras Dumčius anksčiau laiko nutraukė atostogas. Į pasitarimą atvykęs pareigūnas plačiau paaiškino minėtų nusikaltimų aplinkybes.

Vyresnysis komisaras papasakojo gegužės 27-ąją prie klubo „Sfinksas“ vykusio incidento aplinkybes. Tuomet trenerė Diana Arlauskaitė tikino, kad ją su auklėtiniais užpuolė beveik trisdešimties paauglių gauja, kuri grasino, keikė, paėmė klubo veidrodį bei dalį tatamio.

Atlikus didžiąją dalį tyrimo paaiškėjo, kad incidentas buvo, bet toli gražu ne tokio mąsto, kaip teigta iš pradžių. Pasak A. Dumčiaus, istorija prasidėjo, kai dvi merginos nusprendė pasiaiškinti santykius. Viena jų sukūrė pokalbių grupę socialiniame tinkle ir pasiūlė draugams eiti kartu.

„Taip ten atsidūrė gal dešimt, gal keturiolika paauglių. Tuomet prie jų prisijungė dar paauglių, kurie sportavo stadione, kiti atbėgo socialiniame tinkle sužinoję, kad kažkas vyksta. Abi merginos teigia, kad jos santykius išsiaiškino taikiai. Toliau konfliktas vyko tarp trenerės ir kitų paauglių, kai ši užrakino dviratį, kuriuo atvažiavo vienas iš jų. Paaugliai tuomet nuėjo aiškintis ir negražinus dviračio paėmė veidrodį, išmėtė tatamį“, - sakė A. Dumčius.

Pasak pareigūno, esminiai konflikto dalyviai yra nustatyti, tačiau jų pačių dėl amžiaus bausti nėra galimybių, todėl protokolai bus surašyti paauglių tėvams.

Visą straipsnį skaitykite laikraštyje arba prenumeruokite elektroninę versiją.

„ŠVIESOS“ inf.« AtgalNaujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook