Balsavimas

Ar patiko miesto šventė?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Baisia klampyne virtęs kiemas gyventojus varo į neviltį (nuotr...

Baisia klampyne virtęs kiemas gyventojus varo į neviltį (nuotraukos) (8)

2017-03-09

Baisiausias Jurbarko kiemas. Taip jurbarkiečiai vadina teritoriją tarp Gedimino, Žemaitės ir Kęstučio gatvių. Mažiausiai aštuoniuose daugiabučiuose gyvenantys žmonės priversti klampoti per purvą ir didžiules balas. Maža to, kartais kiemas tampa neišvažiuojama bekele, ir žemesni automobiliai tiesiog užklimpsta.

Tačiau klimpsta ne tik gyventojų automobiliai. Problemų turi ir sunki komunalininkų technika, bandanti privažiuoti prie šiukšlių konteinerių. Darbuotojai iki kulkšnių skęsta purve, o sunkvežimis palieka gilias provėžas.

Apie tai, kad galėtų išmesti šiukšles ir grįžti švarūs, gyventojai nė nesvajoja. Ypač dideliu iššūkiu tampa šiukšles išmesti sutemus, nes per balas ir pievą tenka klampoti tamsoje. Anksčiau konteineriai stovėjo palei pievos pakraštį, tačiau trukdė pravažiuojantiems automobiliams, nes patekti į kelių daugiabučių kiemą buvo galima tik per likusį gan siaurą tarpą tarp garažų ir konteinerių. Matyt, todėl šiukšlių aikštelė buvo „patobulinta“ ir konteineriai sustumti į pievą prieš Kęstučio g. 16 namo langus.

„Iš kieme stovinčių šiukšlių konteinerių sunkiasi nešvarumai, pamažu teka gatvės link, bet nenuteka. Telkšo kieme ir prie įėjimų į laiptines. Dvokiantis vandens, dumblo ir srutų mišinys, kai šlapia, ir nežinia kokį užkratą sausu oru nešiojančios dulkės“, – sakė į redakciją kreipęsis Gedimino 23-iojo namo gyventojas Raimundas Babilius.

Pasak vyro, kieme didelis judėjimas, tačiau kiemas – valdininkų užmirštas ir apleistas.

„Kiemas pereinamas, namuose daug pensininkų, nemažai ikimokyklinio amžiaus vaikų, mėginančių žaisti neapsemtuose ploteliuose, važinėja lengvieji automobiliai, specialusis komunalinis transportas. Negi nemato niekas, kokiomis sąlygomis esame priversti gyventi“? – stebėjosi jurbarkietis.

Nieko gero nežada
UAB „Jurbarko komunalininkas“ direktorius Darius Dragūnavičius tikina, kad iš šiukšlių konteinerių jokios atliekos neteka. Esą žmonės pasinaudodami konteineriais tiesiog nori atkreipti dėmesį į tragiškos būklės kiemą, tačiau šios problemos išspręsti įmonė negali. Ji yra atsakinga tik už šiukšlių išvežimą.
„Iš patirties galiu pasakyti, kad labai dažnai skundai dėl konteinerių tik maskuoja kitas problemas. Tarkim, yra buvusi istorija, kai močiutė kaime skundėsi, kad jai neišveža šiukšlių. Tuomet paaiškėjo, kad iki jos tiesiog nėra kelio“, – sakė D. Dragūnavičius.
Įmonės vadovas dėl šiukšlių aikštelės gyventojams geresnių laikų greitai nežada – teks laukti, kol aikštelės bus įrengtos naudojant europinių projektų lėšas. „Modernių aikštelių mieste ne tiek ir daug. Tokių, kur su stogu – vos keletas“, – sakė D. Dragūnavičius.
Pasak direktoriaus, problemų dėl šiukšlių gali pridaryti ir patys žmonės, kurie neuždaro konteinerių dangčių. Tuomet į vidų prilyja.
„Didžiausia problema – ne mūsų konteineriai. Mūsiškių dangčiai daugiau ar mažiau atsidaro. Tačiau savivaldybei priklausantys rūšiuojamų atliekų konteineriai – tikra bėda. Jie jau nuo pat pradžių buvo nekokybiški, dangčiai sunkiai darinėjasi, pakėlimo ausys kreivai pritvirtintos. Todėl nenuostabu, kad jie neuždaromi“, – sakė D. Dragūnavičius.
Direktorius pritaria gyventojams, kad minėtas kiemas – vienas baisiausių mieste. Juo sunku važiuoti net komunalininkų technikai.

Negali greideriuoti

Jurbarko miesto seniūnas Romualdas Kuras tikina, kad atliekų aikštelės artimiausiu metu įrengti neplanuojama. Daugių daugiausia seniūnija gali pabarstyti žvyro.
„Negerai, kad komunalininkai įvažiuoja į pačią aikštelę ir ją išmala. Ieškosim kitokio varianto, kaip sustatyti konteinerius. Anksčiau jie stovėjo prie garažų, bet tuomet žmonės skundėsi, kad neina pravažiuoti“, – sakė R. Kuras.
Pasak seniūno, investuoti į atliekų aikštelę kol kas nesiruošiama todėl, kad vėliau planuojama įrengti specialias, požemines, atliekų aikšteles.
Kada bus sutvarkytas gyventojus kasdien varginantis kiemas, R. Kuras taip pat nesiėmė prognozuoti. Anksčiau kiek pagelbėdavo greideriavimas, tačiau sunkiasvorė technika šlapio kiemo lyginti negali. Tai pridarytų dar didesnių problemų. Todėl duobės išlygintos bus tik pradžiūvus žemei.
„Kiemas yra įrašytas į eilę tvarkyti. Prieš tai dar bus sutvarkytas vienas kiemas prie buvusio ugniagesių pastato bei kiemas prie „IKI“ parduotuvės. Tačiau kada ateis eilė, pasakyti negaliu“, – tikino R. Kuras.
Kiek konkretesnė buvo Jurbarko r. savivaldybės administracijos direktorė Vida Rekešienė. Ji tvirtino, kad eilė buvo sudaryta trejiems metams – nuo 2016-ųjų iki 2018-ųjų. Ar iki 2018-ųjų pabaigos prasidės realūs darbai, ar tik bus paruošas kiemo projektas, V. Rekešienė vertinti nesiėmė.
„Dėl konteinerių aikštelių yra aiškiau. Per mėnesį bus galutinai nuspręsta dėl jų vietų. Tai bus padaryta atsižvelgiant į požemines komunikacijas. Pačios aikštelės turėtų atsirasti vėliausiai 2018-aisiais“, – tikino savivaldybės administracijos direktorė V. Rekešienė.
Planų lyg ir visi turi, tačiau nė vienas valdininkas kol kas nieko konkretaus gyventojams nepasakė. Panašu, kad ši bėda jiems neatrodo tokia didelė kaip kasdien per purvą prie konteinerių brendantiems viso kvartalo gyventojams. Ką daryti? Pirmiausia galbūt kviesti aukštus savivaldybės ir seniūnijos valdininkus į eksperimentą – tegul jie, ypač po gero lietaus, pabando su šiukšlių maišeliais pasiekti konteinerius. Gal tada paaiškės, ar turime tik planus, ar iš tikrųjų sprendžiame problemas. Ar į eilę pirma įrašome vieno namo kiemą, ar tą, kuriuo naudojasi aštuonių daugiabučių gyventojai, o šiukšles į čia esančius konteinerius dar neša ir Gedimino gatvės dviaukščiuose gyvenantys žmonės. 
Lukas Pileckas

Visą straipsnį skaitykite laikraštyje arba prenumeruokite elektroninę versiją čia.« Atgal

Naujienlaiškis

Reklama

Facebook