Balsavimas

Ar turite savo favoritą tarp septynių kandidatų į Jurbarko r. savivaldybės merus kovo 3 d. rinkimuose?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Bendrystės vakarą nušvietė Betliejaus taikos ugnis

Bendrystės vakarą nušvietė Betliejaus taikos ugnis (0)

2017-12-24

Trečiąjį advento sekmadienį Jurbarko Kristijono Donelaičio evangelikų liuteronų bažnyčioje skambėjo gražiausios giesmės, Dievo žodį ekumeninėse pamaldose skelbė evangelikų liuteronų parapijos kunigas Mindaugas Kairys ir Švč. Trejybės bažnyčios klebonas Darius Auglys, o iš rankų į rankas keliavo ir širdis šildė Betliejaus taikos ugnelė.

Tradicijas kuria bendruomenė

Adventinė šeimos šventė ir ekumeninės pamaldos „Betliejaus taikos ugnies šviesoje“ prieš gražiausias žiemos šventes Jurbarke rengiamos jau antrą kartą. Šventės sumanytoja – Jurbarko Naujamiesčio pagrindinės mokyklos direktorė Alma Uznė. „Kol ateina šventės, mus supa tamsa ir niūruma. Tokiu metu labai norisi ko nors šviesaus, jaukaus, pabūti drauge ir džiugiai laukti šv. Kalėdų“, – sako ji.

Pernai A. Uznė kreipėsi į miesto parapijų kunigus su idėja suburti bendruomenę pamaldoms. Sulaukusi Jurbarko švietimo centro pritarimo ir palaikymo burti vaikus, jų tėvelius bei senelius ėmė mokykla. „Renginyje koncertuoja vaikų kolektyvai. O kur vaikai, ten ateina ir tėveliai bei kiti artimieji. Bažnyčia būna pilna“, – pavykusia idėja džiaugiasi A. Uznė.

Kasmet pamaldose pasirodo vis daugiau vaikų kolektyvų. Gimsta nauja tradicija, kuri pasipildo naujomis mintimis ir darbais. Šiemet adventinei šventei Naujamiesčio pagrindinės mokyklos mokiniai ir tėveliai kepė meduolius. Jais ir karšta arbata po pamaldų vaišino renginio dalyvius. „Kitą dieną meduoliais kvepėjo ir visa mokykla – tai taip pat taps tradicija.Tradicijas, jaukumą, bendrystę kuriame mes patys. Mūsų pačių pastangomis šv. Kalėdų džiaugsmą gali pajusti kiekviena šeima“, – įsitikinusi mokyklos direktorė.

Evangelikų liuteronų parapijos kunigas M. Kairys džiaugiasi bendruomenės iniciatyvomis. „Ekumeniška bendrystė Jurbarke tęsiasi ne vienus metus. Bendrai maldai renkamės per miesto šventes, adventą – tada, kai bendruomenė išreiškia norą. Adventinių pamaldų tikslas – suvienyti visus prie užgimusio Kūdikėlio Kristaus šviesos bendrystei ir tikėjimui ir prieššventiniame šurmulyje parodyti tikrąją šv. Kalėdų prasmę“, – sakė kunigas.

Mokyklos kolektyvo mintis buvo ekumeninį vakarą sujungti su kita laiko išbandyta tradicija – Betliejaus taikos ugnies dalijimu, kuris telkia į dar tvirtesnę ir dvasingesnę bendruomenę.

Ugnies nešėjai – skautai

Betliejaus taikos liepsnelę į bažnyčią atnešė Naujamiesčio pagrindinės mokyklos skautai, vadovaujami vadovės Vaidos Beinarienės. „Skautų organizacija yra įsipareigojusi platinti Betliejaus ugnį. Jurbarke tai darome jau daugiau nei dešimtmetį, o evangelikų liuteronų bažnyčioje taikos ugnimi dalijamės antrus metus“, – sakė V. Beinarienė.

Ugnies kelionė prasidėjo 1986 m. Austrijoje, Linco mieste. Idėja kilo socialinės paramos akcijoje „Šviesa tamsoje“. Nuo tada kasmet kažkuo ypač pasižymėjęs vaikas iš Austrijos keliauja į Palestiną ir Betliejuje uždega žvakę, kuri specialioje kapsulėje pasiekia Vieną, o iš ten keliauja po Europą ir Šiaurės Ameriką.

Šiemet Austrijoje, Hochburge, Taikos vaiku išrinktas dvylikametis jaunasis ugniagesys Tobijas Flachneris lapkričio 24-ąją uždegė Taikos ugnies žibintą Betliejaus Kristaus gimimo grotoje. Gruodžio 13-ąją Tobijas Romoje perdavė Betliejaus taikos ugnį Popiežiui Pranciškui. Berniuko parvežta ugnis iš Vienos iškeliavo į visas Europos šalis.

Betliejaus taikos ugnis į Lietuvą atkeliavo jau 20-ąjį kartą. Lietuvos skautai ją perėmė iš lenkų, ir ji keliauja po visus Lietuvos miestus.

Šių metų Betliejaus taikos ugnies šūkis „Kelyje į taiką“ kviečia bendrauti ir skleisti taiką pirmiausia artimoje aplinkoje. „Mes, skautai, šauliai ir ateitininkai, stengiamės skatinti taiką ir supratingumą mažais žingsneliais. Taikos šviesa iš Jėzaus Kristaus gimimo grotos Betliejuje mums yra ženklas taikos, kuri, nepriklausomai nuo religijos ar tautybės, jungia visus žmones“, – sakoma skautų pranešime.

Apie būtiną bendrystę ir vienybę adventiniame vakare kalbėjo ir skautų vadovė V. Beinarienė. „Šiomis neramiomis Europai dienomis pasitinkant šv. Kalėdas ypač reikalinga taika, o mums reikalingas gebėjimas priimti kitą, kuris galbūt yra silpnesnis, turi ydų, yra uždaras, o gal kitos rasės, kito tikėjimo, kitos orientacijos. Ar rasime savyje drąsos prieiti ir pasiūlyti taiką ir draugystę? Jei nerasime, tai pasaulis nepasikeis, nepasikeis tavo miestas, mokykla ar universitetas. Nedidelis darbas – paimti iš Betliejaus atgabentą taikos ugnį ir ją paduoti tam, prie kurio tau buvo sunku prieiti. Papasakok jam, kas tai per ugnis ir kodėl ji dalijama, gal paduok ir arbatos puodelį, pakalbėk su juo apie ateitį, kurioje taip svarbi taika“, – sakė skautų vadovė.

Betliejaus taikos ugnis – simbolinė akcija, skirta žmonijos taikai. Naujamiesčio mokyklos skautai Betliejaus ugnies liepsnelę perdavė nuo žvakės ant žvakės visiems bažnyčioje susirinkusiems jurbarkiečiams. Ugnis perduota siekiant didesnio artumo ir norint priminti, kad visi esame broliai ir seserys. Ši liepsnelė ypač reikalinga tiems, kurie liūdi, jaučiasi vieniši ir kuriems trūksta šviesos, todėl svarbu, kad ji pasiektų visus namus.

Bendros maldos ir giesmės

Betlliejaus ugnies sušildytus parapijiečius išklausyti Dievo žodžio pakvietė kunigai M. Kairys ir D. Auglys. Jurbarkiečiai susivienijo maldoje ir giesmėse, giedodami kartu su  Jurbarko evangelikų liuteronų bažnyčios suaugusiųjų choru. „Betliejaus ugnis šį sekmadienį gražiai susišaukia su ekumenine šeimos švente. Mūsų siekis vienas – susitelkti bendrai maldai ir sutikti užgimstantį vienatinį Dievo sūnų džiaugsme ir tikėjime“, – sakė kunigas M. Kairys.

Kunigas už bendrą maldą dėkojo Švč. Trejybės bažnyčios klebonui dekanui kunigui D. Augliui, renginio sumanytojai A. Uznei, darbu ir informacijos sklaida daug prisidėjusio Jurbarko švietimo centro direktorei Aušrai Baliukynaitei, susirinkusiuosius pasveikinusioms Seimo nario padėjėjai Liudmilai Norkaitienei ir Jurbarko r. savivaldybės administracijos direktorei Vidai Rekešienei.

Gražiausia padėka parapijiečiams – puikus šventinis koncertas. Adventines giesmes dovanojo Jurbarko evangelikų liuteronų bažnyčios suaugusiųjų choras, vadovaujamas Lauros Matuzaitės-Kairienės, jaunais balsais jam atitarė bažnyčios vaikų ir jaunimo choras, kuriam vadovauja Evelina Tamošaitytė. Pasveikinti tikinčiųjų atėjo ir Švš. Trejybės bažnyčios jaunimo ansamblis, kuriam vadovauja Monika Kudžmaitė.

Į šventinį chorą skambiai įsiliejo jaunieji „Pasagėlės“ dainininkai. Aušros Mičulės vadovaujamas kolektyvas džiugino lietuviškomis dainomis. Lyg maži angelėliai bažnyčioje sukosi Redos Žemelienės šokio studijos šokėjos. Mergaitės atliko šokio kompoziciją „Angelas“. Jaukią ir šiltą dainą „Bažnytėlėje debesų“ atliko gausus ir žaismingas Naujamiesčio pagrindinės mokyklos dainavimo ir šokio studijos „Rugiagėlė“ kolektyvas, vadovaujamas Alinos Dambrauskienės.

Pačias gražiausias šventes sau kuriame patys, todėl bendruomenės inicijuotas renginys užkariauja jurbarkiečių širdis ir tampa tradiciniu. Todėl, kad čia dalijamasi ne materialiomis dovanomis, o gerumu, atjauta, džiaugsmu, ramybe. Visko su kaupu iš bažnyčios parsinešė dalyvavusieji adventinėje šventėje. O jei gatvėje sutiksite skautą su žvakute, nusišypsokite, parsineškite namo amžinosios ugnies, apkabinkite artimą, padėkite skurstančiam, nes taika esame mes, o amžinoji Betliejaus ugnis – tik priminimas.

Jūratė Stanaitienė« Atgal

Naujienlaiškis

Reklama

Facebook