Brandos egzaminai: viskas kitaip

Brandos egzaminai: viskas kitaip (0)

2020-05-21

Dėl karantino brandos egzaminai šiemet vyks mėnesiu vėliau ir, pasak savivaldybės specialistės Genovaitės Grigucevičienės, didžiulis dėmesys turi būti skirtas moksleivių ir mokytojų saugumui užtikrinti. D. Karopčikienės nuotr

Įprastinėmis sąlygomis gimnazijose jau būtų įpusėjusi brandos egzaminų sesija, o šiemet ji pasislinko visu mėnesiu ir prasidės tik birželio 22 d. Viskas dėl pandemijos ir dėl to, kad Švietimo, mokslo ir sporto ministerija ilgai negalėjo apsispręsti – vykdyti egzaminus ar atšaukti. Tik gegužės pradžioje buvo paskelbta, kad abiturientams nepavyks išvengti egzaminų ir kad daug kas vyks kitaip nei ankstesniais metais.

Dėmesys saugumui – svarbu

Ekstremaliomis sąlygomis šių metų abiturientai ne tik egzaminus laikys, bet ir ruošiasi jiems neįprastai po balandžio viduryje įvesto nuotolinio mokymo.

Šiais mokslo metais Jurbarko r. savivaldybės gimnazijų baigiamosiose klasėse mokosi 179 moksleiviai: Jurbarko Antano Giedraičio-Giedriaus gimnazijoje – 123, Veliuonos Antano ir Jono Juškų gimnazijoje – 40, Eržvilko gimnazijoje – 16.

Dar 30 mokinių baigia Smalininkų technologijų ir verslo mokyklos (TVM) gimnazijos skyrių.

Nuotoliniu būdu rajono gimnazijų ketvirtokai jau išlaikė lietuvių kalbos ir literatūros įskaitą, be kurios teigiamo rezultato negalėtų laikyti egzamino.

Išskyrus Veliuonos gimnaziją, kurioje, tarsi nujaučiant, kokie netikėtumai laukia švietimo sistemos, minėta įskaita buvo surengta dar prieš įvedant šalyje karantiną.

Visą straipsnį skaitykite laikraštyje arba užsisakę elektroninę versiją.« AtgalNaujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook