Balsavimas

Ar turite savo favoritą tarp septynių kandidatų į Jurbarko r. savivaldybės merus kovo 3 d. rinkimuose?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Centralizuota šiluma brangs beveik dešimtadaliu

Centralizuota šiluma brangs beveik dešimtadaliu (2)

2018-01-03

Nuo kitų metų pradžios „Kauno energijos“ bendrovės klientai brangiau mokės už centralizuotą būstų šildymą. Šiuo metu bendrovės tiekiamos šilumos kaina yra 5,20 ct už kilovatvalandę be PVM, o nuo 2018 metų sausio 1 dienos ji bus 5,67 ct už kilovatvalandę be PVM.

Kaip trečiadienį naujienų agentūrą ELTA informavo akcinės bendrovės „Kauno energija“ generalinis direktorius Rimantas Bakas, įmonės centralizuotai tiekiamos šilumos kaina, palyginti su kol kas galiojančia, padidės 9 procentais. Esminė priežastis – 22,2 proc. padidėjusi iš nepriklausomų šilumos gamintojų (NŠG) superkamos šilumos kaina bei 5,9 proc. padidėjusi biokuro kaina energijos išteklių biržoje.

Lietuvos šilumos tiekimo įmonės, vadovaudamosi nustatyta tvarka, jau paskelbė centralizuotai tiekiamos šilumos kainas, kurios bus taikomos nuo 2018 m. sausio 1 dienos. Palyginti su kitomis šilumos tiekimo įmonėmis, AB „Kauno energija“ tiekiama šiluma brangs labiausiai.

Anot „Kauno energijos“ atstovo Ūdrio Staselkos, kai kurie nepriklausomi gamintojai savo parduodamos šilumos kainą padidino net 35,5 proc., o šilumą vartotojams tiekiančios AB „Kauno energija“ gamybos šaltiniuose gaminamos šilumos kaina padidėjo tik kiek daugiau nei 5 procentais. Faktiškai AB „Kauno energija“ gamybos šaltiniuose šis padidėjimas atitinka biokuro kainos padidėjimą. Tačiau pačių pagamintos šilumos žiemą aprūpinti visus vartotojus įmonei nepakanka.

„Iš NŠG superkamos šilumos ir biokuro kainų didėjimas stebimas jau kurį laiką. Dar šių metų viduryje NŠG savo gaminamą šilumą „Kauno energijai“ parduodavo po maždaug 1 ct už kilovatvalandę (be PVM), o ateinantį sausį už tą patį produktą prašoma jau po 3 ir daugiau centų. Tuo tarpu „Kauno energijos“ gaminamos šilumos kaina taip žymiai nesikeitė“, – teigiama „Kauno energijos“ pranešime.

Jame dar užsimenama, kad biokuro kaina energijos išteklių biržoje „Baltpool“ metų viduryje buvo vidutiniškai 120-130 eurų už toną naftos ekvivalento, o gruodį ji viršija 200 eurų už toną naftos ekvivalento.

Įmonės vadovo teigimu, vykdydama teisės aktų nuostatas, visą biokurą AB „Kauno energija“ perka tik energijos išteklių biržoje „Baltpool“ ir visą informaciją apie biokuro įsigijimus skelbia viešai savo interneto svetainėje. O nepriklausomi šilumos gamintojai turi teisę biokurą pirkti bet kur ir savo sandorių jie neskelbia.

Jurbarkiečių namus pasiekia AB „Kauno energija“ Jurbarko filialo tiekiama šiluma, todėl nuo Naujųjų metų mokėti taip pat reikės daugiau.

Elta, „ŠVIESOS“ inform.« Atgal

Naujienlaiškis

Reklama

Facebook