Dangų spalvinantys entuziastai nuskrieja šimtus kilometrų

Dangų spalvinantys entuziastai nuskrieja šimtus kilometrų (0)

2020-04-29

Prieš parasparnininkams pakylant į dangų neretai padirbėti tenka ir su jų šeimų nariais – jaudulį dėl piloto saugumo ne visiems pavyksta įveikti iškart.

„Varau daužyti debesų“ – taip pasakojimą apie savo pomėgį pradeda Remigijus Ralickas. Vyrą iš matymo pažįsta turbūt dauguma jurbarkiečių. Tiesa – ne todėl, kad yra matę jo veidą. Žmonėms puikiai žinomas spalvingas piloto parasparnis, kuriuo entuziastas nuskrieja šimtus kilometrų.

Vieninga ketveriukė

Iš Šakių r. kilęs Remigijus su šeima gyvena Jurbarke. Būtent čia jis buria ir vietinių parasparnininkų bendruomenę. Šiuo metu rajone yra keturi aktyvūs pilotai. Galbūt, iš pirmo žvilgsnio, tai nėra daug, tačiau žinant rajono dydį ir tai, kad visoje Lietuvoje motorizuotais parasparniais skraido apie šimtą žmonių, jurbarkiečių būrelis kukliai nebeatrodo.

35-erių R. Ralickas ne tik skraido pats, bet ir moko kitus.

Iš pradžių Jurbarke vyras skraidė vienas. Tačiau netrukus buvo pastebėtas jurbarkiečių ir sulaukė klausimų, kaip gauti pilotų licencijas ir patiems pakilti į dangų.

„Tuo metu skraidžiau labai daug, surinkau reikiamas patirties valandas ir gavau instruktoriaus kvalifikaciją. Pradėjau pats mokyti, nes norėjau, kad mūsų gretos gausėtų. Juk važinėti per pusę Lietuvos mokytis ne visi gali. Dabar esame keturiese – aš, Gintarius Šulskis iš Vajotų, jurbarkietis Ernestas Stanaitis ir Gintaras Kasiliauskas iš Vadžgirio“, – pasakojo R. Ralickas.

Visą straipsnį skaitykite laikraštyje arba užsisakę elektroninę versiją.« AtgalNaujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook