Balsavimas

Ar pasitikite savivaldybės konkursais įvairioms pareigybėms užimti?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Dėl geltonos linijos – karo kirvis

Dėl geltonos linijos – karo kirvis (0)

2017-07-01

Savavališkai nubrėžta automobilių stovėjimą draudžianti geltona linija supykdė Kauno g. 30 namo gyventojus. Į dvi stovyklas skilusios namo bendruomenės kovą netrukus įsivėlė ir savivalda – savavališkai liniją nubrėžusi bendrijos pirmininkė Klavdija Žvalionienė gali būti nubausta. Nebent įtikins namo gyventojus, kad linija reikalinga.

Minėtame name gyvenantys žmonės vieną dieną grįžę iš darbų pamatė nežinia iš kur atsiradusią geltoną liniją. Ši buvo nubrėžta beveik per visą kiemą. Jos paisantys vairuotojai negalėjo savo automobilių statyti prie šalia namo esančio šaligatvio.
Netrukus nepatenkinti gyventojai išsiaiškino, kad linija nubrėžta namo bendrijos „Topolis“ pirmininkės K. Žvalionienės iniciatyva. Moteris tikina taip norėjusi apginti pirmuose aukštuose gyvenančių žmonių interesus. Esą po langais statomi automobiliai kelia triukšmą, o žmonės turi užsidaryti langus, nes yra priversti kvėpuoti išmetamosiomis dujomis.
Su tokiu pirmininkės sprendimu nesutinkantys gyventojai kreipėsi į miesto seniūniją ir greit įsitikino, kad linija nubrėžta nelegaliai. Jos nepatvirtino savivaldybės Eismo saugumo komisija.
Be šios komisijos sprendimo bet koks savavališkas eismo reguliavimas yra neteisėtas, o jo organizatoriams gresia bauda.
„Nežinojau, kad tai nelegalu. Būtinai būčiau pirmiau visus dokumentus sutvarkiusi. Bėda, kad su kai kuriais žmonėmis neįmanoma susitarti. Kabinau skelbimus ir pati prašiau, kad po langais nestatytų mašinų. Joms vietos pakanka ir tolėliau, prie namo yra didelė aikštelė. Tačiau mane tik įžeidinėjo ir nekreipė dėmesio“, – sakė K. Žvalionienė.
Pamačiusi, kad gražiuoju susitarti su gyventojais neįmanoma, moteris sušaukė namo susirinkimą. Deja, nors name yra 66 butai, susirinkime dalyvavo vos 13 žmonių. Jie pasirašė po K. Žvalionienės parengtu kreipimusi į savivaldybės Eismo saugumo komisiją. Tačiau šį trečiadienį prašymą svarsčiusi komisija nusprendė jo netenkinti.
„Įvertinome aplinkybes ir davėme laiko iki liepos vidurio, kad būtų surinkta daugiau nei pusė namo gyventojų parašų. Tuomet liniją būtų galima įteisinti. Kitu atveju to padaryti nebus galima. Linija turės būti pašalinta arba turėsime nubausti ją nubrėžusius žmones“, – sakė komisijai vadovaujanti savivaldybės administracijos direktorė Vida Rekešienė.
Tokia komisijos pozicija nuvylė K. Žvalionienę. Moteris tikina, kad iki duoto termino bus bandoma surinkti gyventojų parašus, tačiau tai gali būti sudėtinga, nes daug butų tušti. Esą jų gyventojai išvykę dirbti į užsienį ir didmiesčius.
„Nežinau, kaip čia bus. Jei man skirs baudą už tą liniją, kreipsiuosi aukščiau, į ministeriją. Manau, kad dalį žmonių prieš šitą liniją nuteikia buvęs bendrijos pirmininkas Petras Valutis. Jam nepatinka, kad pasikeitė bendrijos pirmininkas, todėl viskam prieštarauja“, – svarstė pašnekovė.
Tačiau pats P. Valutis stebisi K. Žvalionienės kaltinimais. Vyras tikina, kad pirmininkė esą ne kartą buvo sugalvojusi įvairių idėjų ir pasitarusi su nedideliu bendraminčių ratu bandė jas įgyvendinti.
„Namo bendrija yra ne vienas ir ne du ar net ne dešimt žmonių. Sprendimams turi pritarti dauguma. Juk tam ir yra bendrija“, – stebėjosi jurbarkietis.
Pasak P. Valučio, jį stebina, kad kažkam prie šaligatvio pastatyti automobiliai trukdo. Esą skundai dėl triukšmo ar išmetamųjų dujų nepagrįsti. 
„Negi tas garsas labai keičiasi, jei automobilis pastatomas prie šaligatvio ar pora metrų toliau? Nemanau. Bet kokiu atveju savivaliauti negalima“, – pečiais gūžčiojo vyras.
Lukas PILECKAS« Atgal

Naujienlaiškis

Reklama

Facebook