Balsavimas

Ar patiko miesto šventė?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Dėl prieplaukos užvirė kova

Dėl prieplaukos užvirė kova (4)

2018-06-20

Kalnėnų uoste porą metų plūduriavusios mobilios prieplaukos prireikė visiems – ir Smalininkų bendruomenei, ir ją saugojusiam verslininkui. L. Pilecko nuotr.

Praėjusią savaitę Kalnėnų uoste užvirė tikros aistros. Birželio 15-ąją čia atvyko Smalininkų seniūnas Ramūnas Alminas su keliais darbuotojais. Vyrai planavo pasiimti savivaldybei priklausančią pontoninę prieplauką ir plukdyti į Smalininkus. Tačiau to padaryti neleido greta uosto įsikūręs verslininkas Ričardas Plėšikaitis.

Grįžo tuščiomis

Savivaldybei priklausanti Seredžiaus prieplauka Kalnėnų uoste, kurio dalis priklauso R. Plėšikaičiui, atsidūrė dar 2016-aisiais. Tuomet buvęs savivaldybės administracijos direktorės pavaduotojas Viktoras Ganusauskas tikino, kad taip siekiama prieplauką išsaugoti ir sumažinti eksploatacijos išlaidas.

Nors šiandien savivaldybės atstovai neigia, kad su verslininku buvo susitarta, jog šis prižiūrės pontoną, pastarasis tvirtina būtent taip.

Konfliktas tarp Smalininkų seniūno ir R. Plėšikaičio dar kartą apnuogino senas laivybos žaizdas rajone. Dabartinė padėtis – sunkiai išsprendžiama be didelių investicijų. Laivams nėra kur švartuotis, o planai tvarkyti prieplauką Jurbarke ar įrengti kitą uostą kol kas plaukioja virš debesų.

Nepaisant to, smalininkiečiai ne pirmus metus kalba apie miestelio uosto gaivinimą. Uostas ilgai nenaudojamas ir net išbrauktas iš Vidaus vandenų kelių direkcijos registro.

„Turime planų, kad uostas vėl būtų įtrauktas į Vidaus vandenų kelių direkcijos registrą. Tuomet jis turėtų būti išvalytas ir galėtume juo naudotis. Kol vyks šitie procesai, planuojame pastatyti pontoną, kuriam švartavimo vietą ir tam reikalingą infrastruktūrą įrengsime vietos bendruomenės ir verslo pastangomis ir lėšomis“, – dar prieš porą mėnesių sakė R. Alminas.

Seniūnas, gavęs savivaldybės administracijos leidimą, praėjusį trečiadienį susiorganizavo pagalbą, susirado laivą, kuris būtų pontoną nuvilkęs iki Smalininkų, ir nuvyko į Kalnėnų uostą. Tačiau smalininkiečių planus sugriovė jau minėtas konfliktas su verslininku R. Plėšikaičiu. Pastarasis tikina negalėjęs atiduoti pontono neaišku kam.

„Prašiau, kad pateiktų kokius nors dokumentus – savivaldybės nurodymą pasiimti pontoną, dokumentus. Jie nieko neturėjo, tai kaip aš atiduosiu? Tuomet, kai pontoną atvilko, buvo žodinis susitarimas su savivaldybe, kad aš jį prižiūrėsiu. Žinoma, jie dabar gali sakyti, kad nieko su manimi nesitarė. Tačiau buvo taip, kaip sakau“, – tvirtino R. Plėšikaitis.

Visą straipsnį skaitykite laikraštyje arba prenumeruokite elektroninę versiją.

„Šviesos“ inf.« Atgal

Naujienlaiškis

Reklama

Facebook