Eržvilkiškius audrina skaudžios nelaimės atgarsiai
Eržvilkiškius audrina skaudžios nelaimės atgarsiai (0)
Eržvilkiškiai nerimauja, kad pareigūnams gali nepavykti nustatyti, kas gegužės 11-osios naktį vairavo avariją patyrusį prabangų automobilį „Merceses Benz” ir turi atsakyti už dviejų jaunuolių mirtį.
Gegužės 19 d. Jurbarko rajono apylinkės teismas leido septynioms paroms suimti vieną iš Eržvilko tragedijos dalyvių – trisdešimtmetį Šiaulių miesto gyventoją R. A. Įtariama, kad neblaivus vairuodamas savo sesers vardu registruotą automobilį vyriškis sukėlė avariją, pražudžiusią du jaunus žmones.
Jurbarko rajono apylinkės prokuroras Algimantas Budraitis sakė, kad įtariamąjį suimti teismo buvo prašoma dėl to, kad jis pats arba per kitus asmenis nedarytų poveikio liudytojams.
Eržvilke nuo pat gegužės 11-osios nepaliaujama svarstyti, ar policijos pareigūnams pavyks nustatyti, kas iš tiesų tragedijos naktį vairavo prabangų „Mercedes Benz CLS320”. Miestelyje greičiausiai nėra nė vieno žmogaus, nemačiusio, kas šiuo automobiliu važinėja, ir nesisaugojusio dideliu greičiu gatvėmis pavojingai manevruojančio automobilio.
Net tragedijos išvakarėse Eržvilko žiede R. A. važinėjo prieš eismą, neįleisdamas į sankryžą kitų eismo dalyvių, tačiau nesutramdomo kelių chuligano įbauginti eržvilkiškiai apie tai nepranešė pareigūnams.
Jie sunerimo tik tuomet, kai policijos įvykių suvestinėje atsirado pranešimas, kad avariją patyrusį automobilį galimai vairavo 22 metų Eržvilko miestelio gyventojas K. M.
Eržvilke visu garsu pradėta kalbėti, kad Šiauliuose šaldytuvus remontuojantis trisdešimtmetis turi pakankamai pinigų ir ryšių, kad išvengtų atsakomybės už dviejų jaunuolių mirtį.
Tyrimą atliekantys policijos pareigūnai netruko nustatyti, kad dažnai į gimtąjį miestelį iš Šiaulių grįžtantis R. A. tą vakarą pasivažinėti pakvietė atsitiktinę kompaniją – keturis prie parduotuvės sutiktus jaunuolius. Jaunimas visą vakarą puotavo Eržvilko degalinėje, o artėjant vidurnakčiui patraukė į Raseinius pas panas.
Dideliu greičiu važiavęs automobilis netoli Butkaičių pradėjo sklysti, nuvažiavo nuo kelio ir, įtariama, net kelis kartus vertėsi. Prabangaus „Mercedeso” spidometro rodyklė užstrigo prie 200 km/val. padalos.
Maždaug 20 minučių po vidurnakčio pro šią vietą važiavęs žmogus pastebėjo iš sumaitoto „Mercedes Benz” rūkstančius dūmus ir pranešė apie avariją specialiosioms tarnyboms. Nei pareigūnai, nei po nelaimės į įvykio vietą atvykę žuvusiųjų artimieji nerado jokių stabdymo ženklų – o tai gali reikšti tik tai, kad vairuotojas nepastebėjo nedidelio kelio posūkio ir lėkte nulėkė į griovį.
Po avarijos R. A. buvo nustatytas vidutinis girtumo laipsnis, jis buvo sulaikytas dviem parom. Praėjusią savaitę Jurbarko rajono apylinkės teismas atsižvelgė į prokuroro prašymą ir dar kartą skyrė kardomąją priemonę – suėmimą. Septynių parų suėmimo terminas turėtų baigtis rytoj.
Šiauliuose dirbančiam, bet dažnai į Eržvilką pas tėvus grįžtančiam trisdešimtmečiui pateikti įtarimai pagal Baudžiamojo kodekso 281 str., numatantį atsakomybę už Kelių transporto eismo saugumo ir transporto priemonių eksploatavimo taisyklių pažeidimus. R. A. kaltinamas, kad apsvaigęs nuo alkoholio eismo įvykio metu pražudė du žmones.
Trisdešimtmetis jau yra daug kartų baustas už kelių eismo taisyklių pažeidimus, prieš keletą metų iš jo buvo atimtos vairuotojo teisės. Kalbama, kad už tai, jog vairuotojas nestojo, šį automobilį buvo areštavę ir Jurbarko policijos pareigūnai, tačiau buvo įrodyta, kad „Mercedesą” vairavo kitas asmuo ir teismas jį grąžino savininkui.
Iš šių faktų eržvilkiškiai susiformavo nuomonę, kad R. A. moka išsisukti nuo atsakomybės, o pats jis pasijuto nebaudžiamas.
Paskutinį kartą Jurbarko rajono policijos komisariato pareigūnai prabangųjį „Mercedes Benz CLS320” buvo sustabdę prieš tris dienas iki avarijos. R. A. prie vairo sėdėjo neblaivus ir, žinoma, neturėjo vairuotojo teisių.
Jei bus įrodyta, kad R. A. kaltas dėl avarijos ir dvidešimtmečių jaunuolių mirties, jam gresia laisvės atėmimas iki dešimties metų.
Daiva BARTKIENĖ

