Balsavimas

Ar pasitikite savivaldybės konkursais įvairioms pareigybėms užimti?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Gavėnios keliu – į Prisikėlimo džiaugsmo šventę

Gavėnios keliu – į Prisikėlimo džiaugsmo šventę (0)

2017-03-06

Kunigas Kęstutis Pajaujis: „Gavėnios laikas yra skirtas tam, kad žmogus atrastų Dievą, atrastų savo gyvenimo dvasinius pamatus, vertybes, kurias galbūt užmiršo ar apleido, ar padaręs spragų sužalojo save“. D. Karopčikienės nuotr.

Jau gyvename gavėnios laiką ir Velykų laukimą. Bet dabar net katalikams kartais tenka priminti, kad Velykos nėra tik pavasaris ir margučių šventė. Kaip laukti Velykų, kad tikrai galėtume švęsti, kalbėjomės su kunigu Viešvilės Kristaus Atsimainymo ir Smalininkų šv. Juozapo katalikų parapijų klebonu Kęstučiu Pajauju.

Ką krikščionims reiškia ir kodėl svarbus gavėnios laikas?

Gavėnia yra 40 dienų – tiek Jėzus pasninkavo, kai buvo velnio gundomas, kaip minima Šventajame Rašte. Paskui prie Jo prisiartino piktoji dvasia ir norėjo palaužti, sutrukdyti Jam atlikti dangiškojo Tėvo valią. Bet Jėzus nepalūžta. Skaičius 40 susijęs ir su Senojo Testamento kai kuriais dalykais –Nojaus tvanas truko 40 dienų ir naktų, ir žydų tauta į Pažadėtąją žemę ėjo 40 metų – jiems nebuvo leista įžengti iš karto, kai Mozė Dievą įskaudino, nepatikėdamas, kad Jis gali nugalėti kaananiečius. Ir dar yra keletą kartų minimas skaičius 40.

Tas 40 dienų gavėnios laikas yra skirtas tam, kad žmogus atrastų Dievą, atrastų savo gyvenimo dvasinius pamatus, vertybes, kurias galbūt užmiršo ar apleido, ar padaręs spragų sužalojo save. Gavėnia yra tas laikas, kad mes permąstytume, susikauptume, atsisakytume triukš- mingų pasilinksminimų su šokiais, kad pasninkautume prisimindami Kristaus kančią ir mirtį.

Kaip kad automobiliui reikalinga techninė apžiūra, taip ir žmogui būtina peržiūrėti savo dvasios kiekvieną kertelę, paanalizuoti, ar tikrai visos fizinės ir dvasinės detalės yra savo vietoje, ar nėra jos susidėvėjusios, ar nereikia jas atnaujinti.

Dvasinį atnaujinimą duoda Viešpats per išpažintį. Bažnyčia ypač kviečia atlikti velykinę išpažintį.

Ar todėl, kad ir Velykos yra svarbiausia krikščionių šventė?

Velykos – Kristaus Prisikėlimo šventė, pati svarbiausia iš krikščioniškų švenčių. Kas bando sutapatinti Velykas tik su margučių dažymu, tai nėra tiesa. Kristaus prisikėlimas – tai istorinis faktas, kuriuo tiki visas krikščioniškas pasaulis jau beveik du tūkstančius metų. Kristaus kapo baziliką Jeruzalės senamiestyje lanko daugybė žmonių iš viso pasaulio, norinčių pasimelsti suklupus ant kelių prie Kristaus kapo ir prisiliesti prie jo nors kelioms akimirkoms.

Visą straipsnį skaitykite laikraštyje arba prenumeruokite elektroninę versiją čia.

„Šviesos“ inform.« Atgal

Naujienlaiškis

Reklama

Facebook