Balsavimas

Ar Jurbarkui reikia baseino, kuriame vaikai būtų mokomi plaukti?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Gavus finansavimą – siūlymas keisti direktorę

Gavus finansavimą – siūlymas keisti direktorę (25)

2018-12-14

Savivaldybės administracijos direktorė Vida Rekešienė (kairėje) painiojasi tarp Gaivos Mačiulaitienės darbų, o ši pareigų MVVG „Jurbarkas“  lengvai atsisakyti nežada ir tiesiai sako, kad prieš ją rengiamas perversmas.

Gruodžio 13 d. Jurbarko turizmo ir verslo informacijos centre rinkosi Miesto vietos veikos grupės (MVVG) „Jurbarkas“ valdyba. Susirinkime turėjo būti pristatyti paskutiniai darbai ruošiantis įgyvendinti 2016–2022 m. vietos plėtros strategiją, aptarti paraiškų vertinimo kriterijai, tačiau didžiausio dėmesio ir aistrų sulaukė pasiūlymas pakeisti MVVG administracijos direktorę Gaivą Mačiulaitienę.

Sugalvojo priežastį

„Skambina žmonės ir sako, kad mane žada atleisti iš MVVG „Jurbarkas“ administracijos direktorės pareigų. Buvo skaudu, netgi galvojau tų pareigų atsisakyti, bet dabar manau kitaip. Dirbau trejus metus, bet kai gavome finansavimą – manęs nebereikia. Noriu, kad matytumėte, koks didelis darbas padarytas, kad apie strategiją išgirstų savivaldybės administracijos direktorė“, – kalbėjo G. Mačiulaitienė.

Noras parodyti darbus Jurbarko r. savivaldybės administracijos direktorei Vidai Rekešienei buvo jau pavėluotas. Valdininkė į susirinkimą užsuko keliolikai minučių ir iš karto griebė jautį už ragų. V. Rekešienė valdybai pasiūlė apsvarstyti veiklos grupės administracijos direktorės keitimo klausimą ir net įvardijo naują kandidatę – valdybos pirmininko pavaduotoją Liudmilą Norkaitienę. Tai padaryti V. Rekešienė suskubo netgi salėje nesant pačiai G. Mačiulaitienei, todėl šiai sugrįžus buvo sunku suprasti, kad prie stalo jau verda diskusija apie jos atleidimą.

V. Rekešienė pareiškė, kad G. Mačiulaitienė painioja darbus MVVG „Jurbarkas“ ir Turizmo ir verslo informacijos centre, o tai verčia painiotis ir kitus. „Nesakau, kad TVIC direktorė dirba blogai, bet buvimas dviejose vietose viską supainioja. Visi painiojasi, aš painiojuosi“, – kodėl reikia keisti direktorę aiškino savivaldybės administracijos vadovė.

Toks V. Rekešienės pasiūlymas nudžiugino MVVG „Jurbarkas“ valdybos pirmininką Algirdą Gudaitį, kuris suskubo G. Mačiulaitienės pareigas siūlyti valdybos pareigas L. Norkaitienei.

Iki šiol tiko

G. Mačiulaitienė dirbdama ir TVIC ir MVVG administracijos direktore, laiko tai privalumu ir tikina, kad centras ir veiklos grupė visada buvo susiję, ir MVVG veikė atsispirdama į TVIC bazę. G. Mačiulaitienės žodžiuose tiesos yra – įkurti Vietos veiklos grupę buvo jos idėja, prie kurios prisijungė savivaldybė, verslininkų ir jaunimo organizacijos. Organizacijų susiliejimą palaimino ir savivaldybės taryba, 2015 m. birželio mėn. leidusi MVVG registruoti TVIC adresu.

Tris metus, kol buvo rašoma ir perrašoma veiklos strategija, rengiami dokumentai, rūpinamasi dėl finansavimo dviejų organizacijų bendras darbas niekam neužkliuvo. G. Mačiulaitienė ne veltui ant stalo Gavus finansavimą – siūlymas keisti direktorę sudėjo šūsnį segtuvų, įrodančių, kokios apimties darbas buvo padarytas. „Dirbome daug ir savanoriškai, už tą darbą negaudami jokio atlyginimo. Veiklos grupės reikalams buvo naudojama TVIC įranga, dirbo mūsų darbuotojai, ir viskas visiems buvo gerai. Kai atsirado galimybė veiklos grupės administracijai už darbą gauti atlygį, norima kažką keisti“, – tiesiai sakė G. Mačiulaitienė.

Jos kalbos neįtikino A. Gudaičio ir kai kurių kitų valdybos narių. „Tu nemaišyk čia visko. Veiklos grupė – atskiras reikalas, ir TVIC čia nė prie ko“, – sakė A. Gudaitis.

Valdybos narys – Jurbarko miesto seniūnas Romualdas Kuras G. Mačiulaitienę netgi perspėjo, kad ji gali turėti nemalonumų leisdama TVIC patalpose veikti vietos veiklos grupei ir siūlė kreiptis į rajono tarybą bei gauti jos sutikimą.

Kad MVVG „Jurbarkas“ išsikeltų iš TVIC patalpų norėtų ir A. Gudaitis – nesvarbu, kad tada atsirastų patalpų išlaikymo išlaidų. Valdybos pirmininkas rimtai nusiteikęs G. Mačiulaitienę nuo MVVG „Jurbarkas“ reikalų laikyti kuo atokiau.

Asmeninės ambicijos

Kad juoda katė jau perbėgo tarp valdybos pirmininko A. Gudaičio ir G. Mačiulaitienės pajuto visi valdybos nariai, tačiau kas juodu supriešino buvo užsiminta tik puse lūpų.

G. Mačiulaitienė, pristatydama strategijos įgyvendinimo planus, aiškino, kad 15 proc. strategijai gautų lėšų galima naudoti administravimui. MVVG „Jurbarkas“ strategijai gauta 584576 Eur, savivaldybė skiria 69592 Eur, dar 41755 – privačios lėšos. Bendra strategijai skirta suma – 695923 Eur, todėl 104 tūkst. Eur galima naudoti administravimo išlaidoms. Prie strategijos įgyvendinimo dirbančių asmenų atlyginimams – taip pat.

„Šiuo metu jau galima skirti lėšų administravimui. Mes nusipirkome įrangos, tačiau valdybos pirmininkas dėl to supyko“, – aiškino G. Mačiulaitienė. Buvo nupirktas spausdintuvas, du kompiuteriai ir du telefonai.

A. Gudaitis savo ruožtu kaltino G. Mačiulaitienę, kad ji atsisakė jam prieš valdybos posėdį pateikti prašomų dokumentų. „Ar valdybos pirmininkas negali gauti dokumentų ne posėdyje?“, – klausė valdybos pirmininkas.

Nors G. Mačiulaitienė tikino, kad tuo metu, kai buvo prašoma dokumentų, buvo užsiėmusi kitais darbais ir įvykdyti prašymo negalėjo. Aišku, kad įtampa tarp abiejų veiklos grupės vadovų pasiekė aukštumas.

Tiesiai nuomonę išsakė valdybos narė Eglė Židžiūnienė. „Nežinau užkulisių, tačiau matau, kad čia vyksta ambicijų karas. Valdybos pirmininkas negavo kompiuterio ir labai supyko“, – drėbė E. Židžiūnienė, iš pusiausvyros išvesdama A. Gudaitį. Jos nuomonei pritarė ir kitas valdybos narys Tomas Tomkus: „Čia žaidžia ambicijos. Tokie klausimai iš viso valdybos posėdyje neturėtų būti aptariami.“

Kvepia pinigais

Jokios priešpriešos nebuvo, kol reikėjo atlikti didelį darbą – parengti strategiją ir gauti pinigų jai įgyvendinti. Nuo šiol dirbantieji įgyvendinant strategiją gaus atlyginimą. Darbo užmokesčio klausimas taip pat buvo valdybos posėdžio darbotvarkėje.

Numatoma, kad bus įdarbinti trys asmenys: visu etatu dirbs ir apie 600 Eur į rankas atlyginimą gaus administratorius, 8,86 Eur valandinį užmokestį gaus vadovas, o tai sudarys apie 360 Eur mėnesinių pajamų, dar bus samdomas finansininkas arba bus perkamos buhalterinės paslaugos.

Kur atsiranda pinigai, ten yra ir norinčiųjų jais pasinaudoti. Todėl baigiantis posėdžiui A. Gudaitis dar kartą priminė, kad valdybos nariai turėtų rimtai apsvarstyti galimybę pakeisti MVVG administracijos direktorę, o ši savo ruožtu priminė, kad ją atleisti gali tik visuotinis susirinkimas.

Istorija turės tęsinį, nes nė viena ginčo pusė nusileisti neketina. Blogiausia, G. Mačiulaitienės nuomone, kad čia galimai kyšo politinių reveransų ausys – kas žino, kada valdantiesiems gali prireikti MVVG valdyboje dirbančių politikų paramos, todėl ir savivaldybės administracija linkusi palaikyti naudingesniąją pusę.

Jūratė STANAITIENĖ« Atgal

Naujienlaiškis

Reklama

Facebook