Balsavimas

Ar tinkamai prižiūrimos gatvės Jurbarke?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Geriausiųjų rinkimai: kandidatų rasti vis sunkiau

Geriausiųjų rinkimai: kandidatų rasti vis sunkiau (3)

2018-01-18

Sausio 12 d. įvyko geriausių Jurbarko rajono įmonių apdovanojimų vakaras. Šiemet keturioliktą kartą vykęs renginys kasmet keičia formatą, vyksta vis kitoje vietoje, tačiau surasti apdovanojimų vertų įmonių darosi vis sunkiau – geriausieji apdovanoti jau ne kartą, naujų įmonių – viena kita, o renginys sulaukia vis skeptiškesnes pačių verslininkų nuomones.

Dalyvauti nepanoro

Pernai ir užpernai vykę apdovanojimai įsiminė, kaip prabangūs, puošnūs ir šventiški: vienas, apgaubtas prancūziška dvasia, vyko Panemunės pilyje, kitame – prie vaišėmis nuklotų stalų susėdę svečiai mėgavosi muzikiniais pasirodymais ir dizainerių kolekcijomis. Šiemet renginiui parinkta erdvė – viešoji biblioteka įpareigojo vakarą būti elegantišku, kultūringu ir skoningu.

Šventė buvo jauki – grojo profesionali džiazo muzikantų grupė iš Vilniaus „CinAmono“ ir Antano Sodeikos meno mokyklos smuikininkų ansamblis, vadovaujamas Vidos Račkauskienės, vaišėmis rūpinosi jurbarkiečiai – UAB „Geliuksus“, susirinkusiuosius žavėjo mėgiama renginių naujiena – barmenų šou bei jurbarkietės menininkės Romarikos Pikelienės tapyto šilko tunikų kolekcija.

Tačiau biblioteka nepritaikyta tokiems renginiams, ir šventės dalyviai daugiau kaip valandą trukusią apdovanojimų ceremoniją turėjo stebėti stovėdami, o improvizuota apdovanojimų scena laiptų aikštelėje norinčiuosius matyti kas vyksta vertė užversti galvas.

Šiųmetėje šventėje dalyvavo ir kur kas mažiau verslininkų nei ankstesnėse. Pasak Turizmo ir verslo informacijos centro, rengusio šventę, direktorės Gaivos Mačiulaitienės, nemažai žmonių išguldė ligos, buvo ir nusivylusių, nepatenkintų verslo sąlygomis Lietuvoje ir nematančių progos švęsti.

„Dejuoti ir skųstis gali tik silpniausi. Manau, kad toks renginys, kai vieną kartą per metus susirenka pabendrauti verslininkai, jiems parodoma pagarba, jie įvertinami, reikalingas. Šįkart darėme tokį paprastą ir neapkrautą programa renginį, kad žmonės galėtų jaustis laisvai, pasikalbėti“, – sakė G. Mačiulaitienė.

Dalyvauti apdovanojimų vakare užsiregistravo 70 asmenų, dar 20 buvo pakviesta svečio teisėmis, tačiau greičiausiai nesusirinko ir tiek. Bilietas į šventę kainavo 25 Eur. Pagalbą prieš renginį pasiūlė UAB „Žvyrkelis“ vadovas – už jo paaukotus 300 Eur buvo surengtas „Šampano piramidės“ šou. Visas šventės biudžetas – per 3 tūkst. Eur.

„Vaišėms užtenka pinigų, surinktų už bilietus, o kultūrinei daliai visada gauname pinigų iš savivaldybės smulkiojo verslo rėmimo fondo. Ten kreipsimės ir šiemet“, – sakė G. Mačiulaitienė.

Ne dėl bilietų kainos renginyje nedalyvavo nemaža dalis verslininkų. Šventėje beveik nesimatė Jurbarko krašto verslininkų sąjungai priklausančių žmonių. Pasak sąjungos prezidento Rimanto Žičkaus, nors organizacijos nariai nebuvo priėmę sprendimo šventėje nedalyvauti ir jiems to niekas nedraudė daryti, dauguma pasirinko kitą laiko praleidimo būdą.

„Nepatinka mums pats šventės organizavimas, ji daroma vos ne privalomai, o verslininkams joje beveik nelieka dėmesio – pirmose eilėse susodinami valdžios atstovai. Renginys daromas jiems“, – žodžių į vatą nevynioja R. Žičkus. Pasak jo, šiemet nei jie patys turėjo ką apdovanoti, nei jiems apdovanojimų kas teikė, tad nusprendė šventę iškeisti į krepšinio varžybas.

Jurbarkiečiai svarstė, ar tinka tokį renginį daryti Sausio 13-osios išvakarėse, kai Lietuva gyvena gedulo nuotaikomis. Juolab šiemet daugelis renginių persikėlė į išvakares, ir valdžios atstovai į verslininkų šventę atvyko nuo degančių atminimo laužų.

„Sausio 13-oji minima 13 d., tad nemanau, kad renginys išvakarėse netiko. Be to, sausio 5 d. žmonės dar būna neatsigavę po Kalėdų ir Naujųjų metų šventimo, o vėliau mes turime ruoštis parodoms – sausio 26 d. vyksiančiam „Adventurui“ ir vasario 4 d. „Balttour“ parodai Rygoje“, – datos pasirinkimo nesureikšmina TVIC direktorė.

Vertino jubiliatus

Nusprendusieji šventėje dalyvauti, plojo įvertintoms įmonėms ir mėgavosi šampanu bei vaišėmis. Šiemet vertų apdovanojimo ieškota tarp 2017 m. 20-metį minėjusių įmonių. Tokių Jurbarke yra vos dvylika: R. Pinaičio IĮ, UAB „Jualdė“, UAB „Ermasa“, D. Bendžienės prekybos įmonė, A. Dabulskienės individuali įmonė, E. Martinkaus individuali įmonė, UAB „Manvesta“, T. Švedko gydytojos kabinetas, K. Jasinsko turto vertinimo IĮ, UAB „AG Autocentras“, UAB „Jurbarko mažieji autobusai“.

Komisija, kurią sudarė G. Mačiulaitienė, TVIC vadybininkė Joana Reinolcaitė, Jurbarko r. verslininkų organizacijos pirmininkas Gintaris Stoškus, Jurbarko krašto verslininkų sąjungos atstovė Liudmila Norkaitienė ir Jurbarko r. savivaldybės Investicijų ir planavimo skyriaus vedėjas Ernestas Sinkus, vertino visų įmonių viešai pateiktus duomenis apie įmokas Valstybiniam socialinio draudimo fondui, apyvartą bei darbuotojų skaičių.

Geriausios įmonės buvo renkamos gamybos, prekybos ir paslaugų srityse. „Gamybos įmonė tame sąraše buvo viena, o dabar ji susiduria su sunkumais, tad apdovanojimui jos nepristatėme, o prekybos ir paslaugų sferose išrinkome geriausias pagal minėtus rodiklius“, – sakė G. Mačiulaitienė.

Geriausia prekybos įmone paskelbta UAB „Jualdė“, o paslaugų ir absoliučiai geriausia 2017 m. įmone – UAB „Manvesta“. UAB „Jualdei“ skirtą apdovanojimą atsiėmė įmonės vadovas Pranas Gargasas, o UAB „Manvesta“ – įmonės vykdančioji direktorė Agnė Čyžienė. Vienos geriausių ir stambiausių rajono įmonių „Manvestos“ savininkas Mantas Stankevičius viešumo vengia ir renginiuose dalyvauja retai.

Dėkojo už iniciatyvas

Tradiciškai savo nominantus paskelbė valstybės įstaigų atstovai. Klaipėdos apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos Mokestinių prievolių departamento direktorė Laimutė Mačernienė pasidžiaugė, kad pernai Jurbarko krašte įsiregistravo daugiau įmonių nei sustabdė veiklą, ir padėką už verslo bendruomenės būrimą ir jai teikiamą pagalbą įteikė Jurbarko turizmo ir verslo informacijos centrui.

Įstaiga padėką gavo ir iš Tauragės teritorinės darbo biržos Jurbarko skyriaus vedėjos Ritos Kliukienės rankų – už pagalbą jauniems verslininkams steigiant naujus verslus ir kuriant darbo vietas. „Pernai įsteigtos 29 naujos darbo vietos, 12 iš jų įsteigė jauni, iki 29 metų žmonės“, – pasidžiaugė R. Kliukienė.

Darbo biržos padėka įteikta ir UAB „Jurmelsta“ vadovui Kęstučiui Naujokui.

Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos Šilalės skyriaus Registrų skyriaus vyriausiasis specialistas Jonas Kalninis už pernai padidintą darbo užmokestį ir tuo pačiu didesnes SODROS įmokas padėkos raštu paskatino kooperatinę bendrovę „Panemunys“. „Bendrovėje dirba 18 žmonių. Per pastaruosius 9 metus ji nesulaukė jokių mūsų sankcijų dėl mokesčių mokėjimo ir visada sąžiningai vykdo savo prievoles“, – sakė J. Kalninis, teikdamas padėką bendrovės vadovei Eugenijai Petrylienei.

Renginyje pasidžiaugta ir kitų įmonių pasiekimais – A. Žilinskio ir Ko UAB pernai įvertinta prestižiniu „Verslo gazelės 2017“ apdovanojimu bei pelnė „Statinių šildymo lyderio“ nominaciją, Jurbarko saugaus eismo centras gavo padėką iš policijos už dalyvavimą bendrame projekte, o Panemunės pilis užėmė antrą vietą patraukliausios Lietuvos kultūrinio turizmo vietovės rinkimuose.

Sveikinimo žodį vietoje renginyje nedalyvavusio Seimo nario Ričardo Juškos tarė jo padėjėja Liudmila Norkaitienė. Rajono vadovai įvertino prie miesto gražinimo prisidėjusias įmones. Meras Skirmantas Mockevičius už Jaunimo parke įrengtus treniruoklius dėkojo UAB „Manvesta“, už prisidėjimą įrengiant automobilių stovėjimo aikštelę – Jurbarko kredito unijai. „Miestas – visų, todėl ir gražinti jį turime drauge. Jei turite kokių sumanymų, iniciatyvų, ateikite, tarsimės, darysime“, – sakė meras.

Pasak administracijos direktorės Vidos Rekešienės, savivaldybė ėmėsi iniciatyvos ir parengė automobilių stovėjimo aikštelės prie vaikų lopšelio-darželio „Nykštukas“ projektą, o darbus atliko verslininkai. Už iniciatyvą ir pagalbą įrengiant aikštelę padėka įteikta UAB „Taurenita“ vadovui Jonui Lendraičiui. Padėkos pasieks ir renginyje nedalyvavusius UAB „Čekauskas ir Ko“, UAB „Jurbarko karjerai“ ir lopšelį-darželį „Nykštukas“, kurio tėvų taryba prisidėjo prie projekto.

Apdovanojimai ir padėkos išdalyti, tačiau kasmet vis sunkiau rasti, ką ir už kokius pasiekimus apdovanoti. Nors Valstybinės mokesčių inspekcijos atstovė džiaugėsi gausesnių veiklą pradėjusių įmonių būriu, nepanašu, kad Jurbarko verslas išgyventų atgimimą. Laiptais kilę atsiimti apdovanojimų verslininkai grįždavo žemyn – į kasdienybę, kurioje, išsivedėjus šventiniams šampano purslams, lieka be pagalbos, su neaiškiais įstatymais ir reikalavimais bei kylančiais mokesčiais.

Jūratė Stanaitienė

Daugiau nuotraukų rasite čia.« Atgal

Naujienlaiškis

Reklama

Facebook