Balsavimas

Ar Jurbarkui reikia baseino, kuriame vaikai būtų mokomi plaukti?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Į pramoninį rajoną – nauju pėsčiųjų ir dviračių taku

Į pramoninį rajoną – nauju pėsčiųjų ir dviračių taku (1)

2019-03-20

Barkūnų gatve namo pėsčiomis bei dviračiais keliaujančių žmonių vargams artėja pabaiga. Planuojama, kad dar šiemet bus pradėti darbai, o kitais metais šioje gatvėje bus nutiestas puskilometrio pėsčiųjų ir dviračių takas. Kol kas miestą su pramoniniu rajonu ir Kalnėnais jungiančia gatve žmonėms tenka eiti nesaugiu kelkraščiu.

Projekte, kuriam vasario 28 d. pritarė savivaldybės taryba, numatyta Barkūnų g. tiesti 550 m. ilgio taką, kuris suteiks saugumo labiausiai pažeidžiamiems eismo dalyviams. Pasak Jurbarko r. savivaldybės administracijos vyriausiosios architektės Gražinos Gadliauskienės, planuojama, kad takas bus tik vienas iš etapų, skirtų susisiekimui pramoniniame rajone gerinti. Vėliau pėstiesiems ir dviratininkams skirta infrastruktūra turėtų plėstis.

„Norą, kad galėtų darbuotojai saugiai pasiekti darbo vietą, yra išsakiusi ne viena tame rajone veikianti įmonė. Todėl planuojame, kad ateityje takas kirs pramoninį rajoną ir pasieks Kalnėnus. Tikimės, kad žingsnis po žingsnio pavyks tai padaryti“, – sakė specialistė.

G. Gadliauskienė tikisi, kad naujasis takas ne tik suteiks saugumo dabar šios gatvės kelkraščiu einantiems žmonėms, bet ir sėkmingai įsilies į miesto dviračių takų tinklą.

„Galbūt tai paskatins žmones dviračiais keliauti iki Nemuno, iki ten esančio piliakalnio, galbūt į Kalnėnų miškelį“, – svarstė architektė.

Takui įrengti reikės 100770 eurų. 85 proc. arba 80490 Eur bus skirti iš Europos Sąjungos paramos fondų. Likę 15 proc. arba 20280 Eur – savivaldybės biudžeto lėšos.

Jurbarko r. savivaldybės administracijos Investicijų ir strateginio planavimo skyriaus vedėjas Ernestas Sinkus tikina, kad gyventojams, kol bus įrengtas takas, kantrybės dar prireiks.

„Išspręsti pėsčiųjų problemą Barkūnų g. planuota seniai, tačiau reikėjo sulaukti galimybės gauti finansavimą, dabar tenka laukti, kol bus baigtos visos biurokratinės procedūros. Tikimės, kad darbai prasidės šiemet, bet jų pabaigą prognozuočiau jau kitais metais“, – sakė E. Sinkus.

Kad biurokratinės procedūros ir jų derinimas reikalauja daug laiko, pritaria ir G. Gadliauskienė. Kaip pavyzdį ji pateikia Lauko gatvę, kurioje taip pat turėtų atsirasti pėsčiųjų ir dviračių takas.

„Tai – kelių direkcijos gatvė, o kelių direkcija labai nenori įsileisti į savo turtą. Dabar jau išsigryninome kaip tuos reikalaus spręsime. Juk gyventojams svarbiausia, kad Jurbarke būtų tie objektai, o kam jie priklausys – ne taip ir svarbu“, – sakė architektė.

Pasak G. Gadliauskienės, savivaldybė rengė tęstinius takų projektus, nes tai gerokai padidino galimybes gauti finansavimą.

Infrastruktūros planai Barkūnų g. džiugina ir technines automobilių apžiūras atliekančios įmonės UAB „Tauragės techninių apžiūrų centras“ vadovą Stanislovą Daukšą. Įmonė planuoja netrukus pradėti statybas Barkūnų g. gale. Jei viskas pavyks, kitais metais jurbarkiečiai techninę apžiūrą atlikti važiuos į naujas, modernias patalpas.

„Atsinaujiname mes, o jei miestas atnaujins dar ir infrastruktūrą, tikrai džiaugsimės. Visi pokyčiai, kurie kažką sukuria, yra geri“, – sakė S. Daukšas.

Bendrovės vadovas tikina, kad statyti naują pastatą Jurbarke įmonė planavo seniai. Tačiau viską gerokai užgaišino biurokratinės kliūtys. „Labai tikimės, kad pagaliau pavyks viską padaryti. Norėjome seniai, tačiau dėl įvairių kliūčių viskas užsitęsė. Tai apsunkino situaciją, nes visi darbai, medžiagos sparčiai brangsta. Tačiau vis tik tikimės, kad planą pavyks įgyvendinti“, – sakė direktorius. Dabartines patalpas įmonė nuomoja jau 25-erius metus ir atėjo laikas atsinaujinti.

„Norime, kad būtų klientams patogiau, arčiau. Taip pat reikia atnaujinti įrangą, paslaugas teikti moderniau. To dabartinėje vietoje padaryti neįmanoma. Šiemet projekto tikrai neįgyvendinsime, bet kitais metais galbūt jau bus“, – kalbėjo S. Daukšas.

Kai projektas bus įgyvendintas, Jurbarko techninių apžiūrų stotis turėtų būti panaši į esančią Raseiniuose.

Lukas PILECKAS« Atgal

Naujienlaiškis

Reklama

Facebook