Balsavimas

Ar pasitikite savivaldybės konkursais įvairioms pareigybėms užimti?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Įsisenėjusias problemas išjudino tikrintojai

Įsisenėjusias problemas išjudino tikrintojai (6)

2018-04-15

Atvykusios tikrintojos tokių vaizdų nebeišvydo – dauguma lūženų vaikų žaidimų aikštelėse buvo pašalintos.

Naujos poilsio zonos visada džiugina, tačiau jų priežiūra kelia ir nemažai problemų. Didė- jančių plotų paprastai nepaveja jų priežiūrai skiriamos lėšos. Imsrę apjuosusiems takams, sporto ir vaikų žaidimo aikštelėms taip pat pritrūko šeimininkiško dėmesio. Padėtis kiek pasikeitė sulaukus tikrintojų – kovo 29-ąją Jurbarke lankėsi Lietuvos verslo paramos agentūros atstovai.

Rūpinosi nepakankamai

Lietuvos verslo paramos agentūra 2013-aisiais finansavo projektą „Imsrės upės pakrantės pritaikymas viešajai turizmo infrastruktūrai“. Į Jurbarką atvykę įstaigos specialistai žvalgėsi, kokios būklės pakrantė yra dabar.

„Šviesa“ ne kartą rašė apie poilsio zoną prie Imsrės. Dalis išlindusių bėdų kėlė rimtą pavojų, tai – kyšanti armatūra, varžtai, atsišerpetoję plieninių lynų galai, aštrūs gelžgaliai, betono gabalai ir medienos nuolaužos. Taip kelerius metus atrodė dauguma vaikų žaidimų aikštelių.

Nors trūkumai badė akis, už aikšteles atsakingi valdininkai užtikrinti vaikų saugumo neskubėjo. Maža to, Jurbarko seniūnija, tinkamai neprižiūrėdama Imsrės tako, galimai ne kartą pažeidė įstatymą, įpareigojantį sertifikuoti mieste esančias vaikų žaidimo aikšteles. Jurbarko miesto seniūnas Romualdas Kuras dėl daugelio problemų paprastai linkęs kaltinti miestą niokojančius vandalus.

Seniūnui pritartų dauguma jurbarkiečių, tačiau pagirti negalima ir sugadintus aikštelių įrenginius taisiusių darbininkų, kuriems aiškiai pritrūko atidumo. Tačiau likus keletui dienų iki tikrintojų pasirodymo viskas staiga pasikeitė – taką užgriuvo tvarkdariai. T

oks sujudimas sukėlė ne tik jurbarkiečių džiaugsmą, bet ir pašaipas. Žmonės liūdnai juokavo, kad miesto valdžia puoselėja sovietmečio tradicijas – tvarkytis atvykstant revizoriams.

„Keletą metų niekas nieko nedarė, o jei darė, tai nevykusiai. Gi esmė ne tikrintojai, o tai, kad jurbarkiečiai galėtų taku ir aikštelėmis bei pavėsinėmis naudotis. Ar jį įrengė tik dėl pliuso popieriuje? Eilinį kartą parodė, kad paprastas žmogus ir jo kasdienybė rūpi mažiau nei vienkartiniai tikrintojai. Gerai, kad bent nedažė žolės, kaip prie rusų“, – sakė netoli nuo Imsrės tako gyvenantis vyras.

Panašu, kad laukiant tikrintojų, seniūnui R. Kurui nemalonus buvo ir žiniasklaidos dėmesys. Nors ir buvo žadėjęs, seniūnas „pamiršo“ pranešti tako apžiūros laiką.

Visą straipsnį skaitykite laikraštyje arba prenumeruokite elektroninę versiją.

 „Šviesos“ inf.« Atgal

Naujienlaiškis

Reklama

Facebook