Balsavimas

Ar pritartumėte Vidos Rekešienės ir Dariaus Juodaičio grįžimui į rajono politiką?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Ištiesinti gatvę – neįmanoma misija?

Ištiesinti gatvę – neįmanoma misija? (6)

2019-08-21

Gatvę tiesti aplink stulpą norinti savivaldybė skuba, o gyventojai stebisi, kad jų nuomonės niekas neklausė. L. Pilecko nuotr.

Ką patraukti – gatvę, ar stulpą? Panašu, kad Jurbarko r. savivaldybės valdininkai renkasi truktelėti gatvę, nors gyventojai dovanotų savo žemės, kad kelias būtų tiesus. Tačiau išeities paieškas apsunkina ne tik išsiskyrusios nuomonės, bet ir gerokai pavėluoti sprendimai, nes apie kreivą gatvę bendruomenė sužinojo tik dabar – kai darbininkai ėmė žymėti būsimų statybų ribas.

Pradžiugino ir nuvylė

Jurbarko Sodų gatvės rajone esančių Paupio ir Topolių gatvių gyventojus pradžiugino gera žinia – savivaldybė atsižvelgė į jų prašymus asfaltuoti gatvę. Daug metų žvyrkeliu važinėję žmonės tikėjosi, kad pagaliau gyvens civilizuotai. Pradėjus ruošti gatvę rekonstrukcijai, paaiškėjo, kad vienoje vietoje bus vingis. Pastarąjį specialistai taip suprojektavo, nes trukdė elektros stulpas. Taip nutiko todėl, kad šalimais esantis sklypas užima teritoriją, kurios reikėtų tiesiai gatvei.

„Labai nustebau, kai pamačiau, kas vyksta. Juk gatvę išasfaltuos ir ji tokia bus kelis dešimtmečius. Kadangi ta žemė, ant kurios reikėtų perkelti stulpą, priklauso man, pasitariau su kaimynais ir nusprendžiau gabalą padovanoti savivaldybei. Tegul tik perkelia tą stulpą, kad galėtumėm važinėti saugiai ir tiesiai“, – sakė Paupio g. gyvenantis Gintaras Beržinskas.

Vardan bendruomenės nuosavos žemės kampelio atsisakyti sugalvojęs jurbarkietis pripažįsta nei žinojęs, nei tikėjęsis, kad jo idėja virs didžiuliu iššūkiu. Vyras taip pat stebisi, kad valdininkai į akis kalba viena, už akių – visai ką kitą

„Nuvažiavau į savivaldybės Infrastruktūros ir turto skyrių, kur susitikau su architekte Gražina Gadliauskiene ir vyr. inžinieriumi Rimantu Miliumi. Išdėsčiau savo idėją, jie jai kaip ir pritarė. Inžinierius R. Milius pasiūlė išsiaiškinti, ar ESO sutiktų perkelti stulpą. Įmonė sutiko“, – pasakojo G. Beržinskas.

Jurbarkietis taip pat prašė, kad savivaldybė svarstytų ant esamų stulpų pakabinti bent keletą šviestuvų, kad gatvėse nebūtų aklinai tamsu. Vyras tikina po vizito grįžęs geros nuotaikos, tačiau neilgam. Netrukus jam paskambinęs Elektros skirstomųjų tinklų atstovas paaiškino, kad savivaldybės specialistai rimtai nesvarsto stulpo perkėlimo – esą tam nėra lėšų, be to, reiktų atlikti daug biurokratinių procedūrų, spaudžia ir projektui įgyvendinti skirtas laikas.

okia pozicija nustebino tiek G. Beržinską, tiek jo kaimynus. Žmonės įsitikinę, kad bet kokio projekto įgyvendinimas turi pagerinti bendruomenės gyvenimą, todėl problemas reikia spręsti, o ne apeiti.

„Išgirdom, kad nėra pinigų pokyčiams. Tačiau, jei daro projektą, turi matyti, kas per problemos, apgalvoti, kaip jas išspręsti. Labai blogai, kad realiai su projektu gatvių bendruomenė susipažino tik tada, kai atvažiavo darbininkai. Mūsų niekas nekvietė, nepaaiškino, nediskutavo“, – sakė G. Beržinskas.

Pilnos publikacijos - laikraštyje ir elektroninės prenumeratos prenumeratoriams.« AtgalNaujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook