Balsavimas

Ar palaikote sprendimą savavališkai įjungti apšvietimą Imsrės pėsčiųjų take?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Kiaulių maras - Šimkaičių seniūnijoje

Kiaulių maras - Šimkaičių seniūnijoje (6)

2017-10-25

Spalio 24 d. Birbiliškės miške, Šimkaičių sen., rasti keturi nugaišę šernai. Nustatyta, kad žvėrys nustipo nuo Afrikinio kiaulių maro. Tikėtina, kad gyvūnai toje vietoje pragulėjo ilgai, nes buvo gerokai apirę. Dėl nemalonaus radinio griežtės tiek kiaulių augintojų, tiek medžiotojų kontrolė ir stebėsena.

Šernai buvo rasti „Alsos“ medžiotojų klubo medžioklės plotuose. Gaišenas rado vienas medžiotojų ir pranešė Valstybinei maisto ir veterinarijos tarnybai. Į vietą atvykę specialistai šernų likučius dezinfekavo ir užkasė.

„Kol kas dar neaišku, kokių konkrečių priemonių bus imtasi, rinksis specialistai, komisija savivaldybėje ir bus sprendžiama, kas bus toliau. Situaciją lengvina tai, kad aplink kritusius šernus nėra jokio kiaules auginančio ūkio. Tačiau situacija vis tiek keičiasi ir dar griežčiau bus reikalaujama, kad kiaules auginantys žmonės laikytųsi visų biosaugos reikalavimų“, - sakė Jurbarko maisto ir veterinarijos skyriaus viršininkas Algirdas Pocius.

Informacija apie rastus šernus taip pat perduota Europos Komisijai. Įvertinę aplinkybes institucijos specialistai spręs, kokioje teritorijoje taikyti griežtesnius reikalavimus biosaugai ir gamtos bei medžiotojų stebėsenai.

Papildysime.

„ŠVIESOS“ inform. « Back

Naujienlaiškis

Reklama

Facebook