Balsavimas

Ar patiko miesto šventė?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Kiaulių maras plinta dėl neatsakingumo

Kiaulių maras plinta dėl neatsakingumo (0)

2018-07-01

Afrikinis kiaulių maras rajono ūkiuose plinta dėl gyvulių augintojų neatsakingumo – žmonės nesilaiko biologinės saugos reikalavimų. L. Pilecko nuotr.

Plintant afrikiniam kiaulių marui rajone paskelbta ekstremalioji situacija, tačiau didėjanti įtampa kai kuriems kiaulių augintojams – nė motais. Specialistus pribloškė viešumon išlindęs faktas Graužų kaime (Šimkaičių sen.). Ūkininkas paslapčiomis užkasė kritusius paršelius, o augintas kiaules pardavė supirkėjams.

Graužuose gyvenantis ūkininkas laikė septynias kiaules. Savaitgalį radęs nugaišusius du paršelius, juos užkasė ir neinformavo Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT). Nepaisydamas kritusių paršelių, dvi kiaules jis netrukus pardavė gyvulių supirkėjui, o vieną paskerdė savo reikmėms.

„Nusipirko žmogus tris penkių savaičių paršelius birželio 7 d., o 14 dieną paršeliai nugaišo ir juos užkasė mums nepranešęs. Paskui išvežė savo kiaulę į skerdyklą Raseinių rajone. Dar kitą kiaulę pasiskerdė. Birželio 21 d. mes sužinojome ir iškart nulėkėme į tą ūkį. Žmogus prisipažino, ką padaręs. Atkasėme paršelius, paėmėme mėginius. Ūkyje dar buvo gyvas paršelis ir kiaulė. Jiems taip pat buvo nustatytas kiaulių maras“, – pasakojo VMVT Jurbarko padalinio vadovas Algirdas Pocius

Grubius biosaugos pažeidimus padaręs ūkininkas – vienas Šimkaičių seniūnijos seniūnaičių, žmogus ne iš gilių miškų, o greičiausiai puikiai supratęs, kas nutiko. Jam surašytas protokolas, skirta bauda ir nebus kompensuojama už kritusias kiaules

„Netrukus Pramedžiavoje, Raseinių rajone, ūkyje, iš kurio parsivežė paršelius, nugaišo paršavedė. Jai taip pat buvo nustatytas maras. Ryšys tarp šių dviejų ūkių ir ligos plitimo yra akivaizdus. Abiem ūkiams pritaikytos visos biosaugos priemonės. Tačiau svarbiausia, kaip ir kitais atvejais, kad žmonės suprastų, jog liga plinta dėl jų pačių veiksmų ir daromų pažeidimų“, – sakė A. Pocius.

Panašiai kaip ir ūkininkas iš Graužų, birželio 13 d. pasielgė Raudonėnų kaimo (Raudonės sen.) gyventojas. Jis paslapčia užkasė kritusią kiaulę, o VMVT buvo informuota tik birželio 17 d. vakare. Inspektoriams teko atkasti kiaulės gaišeną, paimti mėginius ir juos pristatyti į Nacionalinį maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo institutą. Tyrimų rezultatai patvirtino afrikinio kiaulių maro diagnozę.

Visą straipsnį skaitykite laikraštyje arba prenumeruokite elektroninę versiją.

„Šviesos“ inf.« Atgal

Naujienlaiškis

Reklama

Facebook