Mainų pakaba daiktams dovanoja antrą gyvenimą

Mainų pakaba daiktams dovanoja antrą gyvenimą (0)

2020-07-25

Gedimino g. pastatoma pakaba tapo traukos centru – žmonės čia ne tik randa jiems patinkančių rūbų, bet ir palieka jiems nebereikalingus daiktus.v

Jurbarke, Gedimino g., jau keletą metų akį traukia didžiulė pakaba su rūbais. Tai - Sandros Unguraitienės sumanymas paskatinti žmones mainytis jiems nereikalingais daiktais. Iš pradžių čia žmonės tik nedrąsiai stabtelėdavo, o dabar ši drabužių pakaba tapo populiaria mainų vieta, kurią aplanko ne tik vietiniai, bet ir svečiai iš aplinkinių rajonų.

Sandra juokiasi, kad idėja dalytis rūbais kilo atsitiktinai ir dėl situacijos be išeities. Moteris į Jurbarką atsikraustė iš Klaipėdos ir atsivežė nemažai daiktų, tarp jų ir rūbų.

„Paaiškėjo, kad turiu daug suknelių ir nemaža dalis man nebereikalingos. Išmesti ranka nekilo. Tuomet ir kilo mintis sukabinti ant pakabos ir dovanoti. Dar paprašiau draugių, giminių, kaimynų, kad susitvarkytų savo spintas. Netrukus ant pakabos atsirado nemenka kolekcija“, – pasakojo S. Unguraitienė.

Pasak moters, pirmais metais žmonės elgėsi nedrąsiai – vis rašydavo laiškus, klausdavo, ar tikrai gali atnešti ir pasiimti rūbus nemokamai. Vėliau priprato ir ėmė drąsiai mainytis daiktais.

„Truputį gėdydavosi ir manęs, ir vieni kitų. Per kelerius metus žmonės išdrąsėjo – atneša maišelius su rūbais, palieka prie vartelių, kiti patys sukabina, net sutvarko. Būna, kad čiumpa ir dėžes, ir maišelius net nežiūrėdami kas yra viduje. Vis tik, pastebėjau, kad dar reikia paraginti. Mainai suintensyvėja, kai apie tai parašau socialiniuose tinkluose“, – sakė Sandra.

Visą straipsnį skaitykite laikraštyje arba užsisakę elektroninę versiją« AtgalSponsored Videos

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook