Balsavimas

Ar pritariate kačių šėrimui prie daugiabučių?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Mėsininkams – kaltinimai nelegalia prekyba

Mėsininkams – kaltinimai nelegalia prekyba (11)

2017-03-09

Prokuratūra kaltina Rimantą Pinaitį, kad jo vadovaujama įmonė nelegaliai pardavė beveik 45 tonas lenkiškos kiaulienos.

Kovo 6 d. Jurbarko rajono apylinkės teismas pradėjo nagrinėti baudžiamąją bylą dėl nelegalios prekybos kiauliena. Penkiems kaltinamiesiems pareikšti įtarimai, kad didžiulį kiekį lenkiš- kos mėsos jie pardavė be jokių dokumentų, nuslėpė mokesčius ir klastojo buhalteriją. Tarp kaltinamųjų ir vieni didžiausių rajone mėsos gamintojų – broliai Rimantas ir Eligijus Pinaičiai.

Kaltės nepripažįsta

Girdžiuose įsikūrusios R. Pinaičio individualios įmonės bendrasavininkiai R. ir E. Pinaičiai kaltinami tuo, kad nuo 2012-ųjų spalio iki 2013-ųjų rugpjūčio įsigijo ir realizavo beveik 45 tonas kiaulienos be jokių dokumentų, nuslėpė nuo valstybės 19185 Eur pridėtinės vertės mokesčio bei 10826 Eur pelno mokesčio.

Verslininkai taip pat kaltinami įmonės buhalterijos klastojimu siekiant nuslėpti nelegalią prekybą mėsa.

Manoma, kad nusikalstamai veikai buvo suburta organizuota grupuotė.

E. Pinaitis kaltinamas pagal Baudžiamojo kodekso (BK) 24 straipsnio 6 dalį, kuri numato, kad asmuo galimai yra nusikalstamo susivienijimo ar grupės organizatorius ir koordinatorius, arba tas, kuris parengė nusikalstamą veiką bei nusikaltimams vadovavo.

Vyras taip pat kaltinamas ir pagal BK 220 straipsnio 1 dalį, kurioje apibrėžiami kaltinimai dėl siekio išvengti mokesčių, kurių suma viršija 10 MGL, klastojant dokumentus ir pateikiant neteisingus duomenis apie pelną, pajamas, turtą ar jo naudojimą.

Pagal šį straipsnį kaltinamas ir R. Pinaitis. Pastarasis taip pat kaltinamas ir pagal BK 222 straipsnio 1 dalį, kuri numato atsakomybę už apgaulingą buhalterinę apskaitą, paslėptus, sunaikintus ar sugadintus dokumentus.

Visą straipsnį skaitykite laikraštyje arba prenumeruokite elektroninę versiją čia.

„Šviesos“ inform.« Back

Naujienlaiškis

Reklama

Facebook