Balsavimas

Ar patiko miesto šventė?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Mėsininkams – kaltinimai nelegalia prekyba

Mėsininkams – kaltinimai nelegalia prekyba (11)

2017-03-09

Prokuratūra kaltina Rimantą Pinaitį, kad jo vadovaujama įmonė nelegaliai pardavė beveik 45 tonas lenkiškos kiaulienos.

Kovo 6 d. Jurbarko rajono apylinkės teismas pradėjo nagrinėti baudžiamąją bylą dėl nelegalios prekybos kiauliena. Penkiems kaltinamiesiems pareikšti įtarimai, kad didžiulį kiekį lenkiš- kos mėsos jie pardavė be jokių dokumentų, nuslėpė mokesčius ir klastojo buhalteriją. Tarp kaltinamųjų ir vieni didžiausių rajone mėsos gamintojų – broliai Rimantas ir Eligijus Pinaičiai.

Kaltės nepripažįsta

Girdžiuose įsikūrusios R. Pinaičio individualios įmonės bendrasavininkiai R. ir E. Pinaičiai kaltinami tuo, kad nuo 2012-ųjų spalio iki 2013-ųjų rugpjūčio įsigijo ir realizavo beveik 45 tonas kiaulienos be jokių dokumentų, nuslėpė nuo valstybės 19185 Eur pridėtinės vertės mokesčio bei 10826 Eur pelno mokesčio.

Verslininkai taip pat kaltinami įmonės buhalterijos klastojimu siekiant nuslėpti nelegalią prekybą mėsa.

Manoma, kad nusikalstamai veikai buvo suburta organizuota grupuotė.

E. Pinaitis kaltinamas pagal Baudžiamojo kodekso (BK) 24 straipsnio 6 dalį, kuri numato, kad asmuo galimai yra nusikalstamo susivienijimo ar grupės organizatorius ir koordinatorius, arba tas, kuris parengė nusikalstamą veiką bei nusikaltimams vadovavo.

Vyras taip pat kaltinamas ir pagal BK 220 straipsnio 1 dalį, kurioje apibrėžiami kaltinimai dėl siekio išvengti mokesčių, kurių suma viršija 10 MGL, klastojant dokumentus ir pateikiant neteisingus duomenis apie pelną, pajamas, turtą ar jo naudojimą.

Pastarasis taip pat kaltinamas ir pagal BK 222 straipsnio 1 dalį, kuri numato atsakomybę už apgaulingą buhalterinę apskaitą, paslėptus, sunaikintus ar sugadintus dokumentus.
„Eligijus Pinaitis, dirbantis individualioje R. Pinaičio įmonėje technologu, veikdamas kartu su Rimantu Pinaičiu įgijo beveik 45 tonas mėsos, kurią realizavo be jokių pardavimo dokumentų. Taip pat 2012–2014 m. padėjo Rimantui Pinaičiui į pelno mokesčio ir pridėtinės vertės mokesčio deklaracijas įrašyti klaidingus duomenis. Taip pat klaidingus duomenis pateikė įmonės buhalterei, kuri apie tai nieko nežinojo“, – teisme sakė prokuroras Artūras Bartusevičius.
Nė vienas iš verslininkų neprisipažįsta esąs kaltas. Jie atsisakė duoti parodymus, kol nebus apklausti visi liudininkai ir ištirti įrodymai. Verslininkai su teisėsauga nebendradarbiavo ir per ikiteisminį tyrimą.
„Jokių lengvinančių aplinkybių nenustatyta. Sunkinanti aplinkybė yra tai, kad asmenys veikė siekdami naudos sau“, – teismą tikino A. Bartusevičius.
Vežė kaunietis ir šakiečiai
Mėsą R. Pinaičio įmonei nuo 2012-ųjų iki 2013-ųjų vežė trys asmenys – Kauno ir Šakių r. gyventojai. Pastarieji iš esmės kaltinami tokiais pačiais dalykais kaip ir E. ir R. Pinaičiai – nelegalia mėsos prekyba klastojant dokumentus ir nuslepiant pajamas bei mokesčius.
Julius Staugaitis, Laimonas Rudokas ir Nerijus Jonikaitis kaltinami tuo, kad 2012-aisiais ir 2013-aisiais iš nenustatyto Lenkijos tiekėjo įsigijo ir be jokių dokumentų Kauno, Šakių bei Jurbarko rajonuose pardavė 432 tonas kiaulienos už 732 tūkst. eurų. 
Prokuroro teigimu, dalis šios mėsos atsidūrė R. Pinaičio įmonėje. 
Kaip ir broliai Pinaičiai, kiti įtariamieji savo kaltės irgi nepripažįsta.
Klausėsi pokalbių
Tiek Jurbarko r. verslininkams, tiek kitiems vyrams kaltinimai buvo pateikti teisėsaugai atlikus ilgą ir sudėtingą tyrimą. Pareigūnai įrodymus rinko ir sekdami įtariamuosius, ir klausydamiesi jų pokalbių.
Būtent įrašytais pokalbiais paremti įrodymai, kiek mėsos iš prekeivių galėjo nelegaliai įsigyti R. Pinaičio įmonė.
Likę įrodymai surinkti įvairių patikrinimų metu, analizuojant buhalterinius ir kitus dokumentus, apklausiant liudytojus.
Lukas PILECKAS« Atgal

Naujienlaiškis

Reklama

Facebook