Mokyklose – tik po kelis pradinukus

Mokyklose – tik po kelis pradinukus (2)

2021-01-13

Pasak Jolitos Jablonskienės, mokyklos privalo užtikrinti pradinukų priežiūrą įstaigoje, jei to reikia tėvams. J. Stanaitienės nuotr

Vyriausybei iki sausio 31 d. šalyje paskelbus karantiną numatytas ir nuotolinis mokymo procesas švietimo įstaigose. Po kalėdinių atostogų į mokyklas nebegrįžo ne tik vyresnieji, bet ir pradinių klasių mokiniai. Vos keletas rajono gyventojų pasinaudojo numatytomis išimtimis ir vaikus leidžia į mokyklas. Gerokai daugiau tėvelių savo mažuosius vis dar veda į darželius.

Numatė išimčių

Iki prasidedant mokinių atostogoms gruodžio mėnesį, bendrojo ugdymo mokyklos galėjo rinktis mokymo būdą – kontaktinį, nuotolinį ar mišrų. Nutarimas dėl visuotinio nuotolinio mokymo įsigaliojo nuo sausio 4 d. Nuotoliniu būdu turi būti vykdomos pradinio, pagrindinio ir vidurinio ugdymo programos.

Išimtis padaryta specialiosiose mokyklose ar specialiosiose klasėse ugdomiems mokiniams. Šie mokiniai mokomi įprastu būdu, užtikrinant asmenų srautų valdymo, saugaus atstumo laikymosi ir kitas būtinas sveikatos saugos ir higienos sąlygas. Daugiausia nepatogumų kyla dėl pradinių klasių mokinių nuotolinio ugdymo.

Šio amžiaus vaikai namuose likti vieni dar negali, jie neturi įgūdžių sutelkti dėmesį, savarankiškai naudotis nuotoliniam darbui skirtomis priemonėmis, todėl jiems būtina suaugusiųjų priežiūra ir pagalba.

Tėvams pirmiausia rekomenduojama įvertinti galimybes dirbti nuotoliniu būdu, derinti darbo laiką su darbdaviu, kad galėtų padėti vaikams mokytis.

Negalėdami dirbti iš namų tėvai gali pasinaudoti valstybės garantija gauti nedarbingumą ir ligos išmokas.

Visą straipsnį skaitykite lairkaštyje arbe prenumeruokite eletroninę versiją.« AtgalSponsored Videos

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook