Naujus džiazo vėjus įsuko jaunieji mokytojai

Naujus džiazo vėjus įsuko jaunieji mokytojai (0)

2020-08-24

Stovyklos „Nauji vėjai Jurbarke“ dalyviai pasiruošę baigiamajam koncertui – kartu su bigbendu „Jada“ koncertavo ir muzikos meistriškumo pamokas stovyklautojams vedę garsūs Lietuvos muzikantai. D. Gerasimovo nuotr.

Rugpjūčio viduryje Smalininkai džiazavo – čia vyko stovykla „Nauji vėjai Jurbarke“. Į savaitę trukusią džiazo muzikos stovyklą susirinko per šešiasdešimt dalyvių – visi jauni ir muzikalūs. Stovyklą surengė muzikos mokytojai Gytis Gvozdas ir Vytis Binkauskas.

Tradicijas gaivina ir kuria naujas

Baigę studijas į Jurbarką G. Gvozdas ir V. Binkauskas įsiveržė su naujais gaiviais muzikos vėjais. Abu jaunieji muzikos mokytojai dirba Antano Sodeikos meno mokykloje ir Jurbarko kultūros centre ir šiemet surengė jau trečiąją džiazo muzikos stovyklą „Nauji vėjai Jurbarke“.

„Esam mokytojai, norim savo žinias perduoti mokiniams ir kitiems grojantiems“, – paprastai į klausimą „kodėl?“ atsakė G. Gvozdas.

Jaunųjų mokytojų tikslas nuo pat pradžių buvo gaivinti estradinės muzikos tradiciją Jurbarke.

„Apie 70-uosius metus buvo čia toks muzikos kolektyvas, be to, iš Jurbarko kilęs Antanas Šabaniauskas, Lietuvos estrados pradininkas – visa tai mus inspiravo atgaivinti tai, kas buvo. Su metais vis judam, visi stiliai įsibėgėja – nuo tradicinio džiazo, ir einam į priekį“, – džiaugiasi mokytojas Gytis, kartu su kolega Vyčiu vadovaujantis Jurbarko kultūros centro bigbendui „Jada“.

Visą straipsnį skaitykite laikraštyje arba užsisakę elektroninę versiją« AtgalNaujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook