Balsavimas

Ar Jurbarke reikia dirbtinės čiuožyklos?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Neapsikentę tamsos šviestuvus įjungė patys

Neapsikentę tamsos šviestuvus įjungė patys (7)

2017-11-09

Nežinomi asmenys pėsčiųjų take prie Imsrės įjungė daugiau nei dvi dešimtis šviestuvų. L. Pilecko nuotr.

Valdžia neapšviečia miestiečiams reikalingų gatvių ar takų? Atsakymas paprastas – apšvietimą įjungti patiems. Taip pasielgė nežinomi asmenys, kurie Jurbarke, pėsčiųjų take prie Imsrės, rankiniu būdu įjungė daugiau nei dvi dešimtis šviestuvų. Tačiau tuo protestas prieš tamsą nesibaigė. Piliečiai pokštavo ir Kęstučio gatvėje. Čia, išjungę trijų stulpų apšvietimą, įjungė ant jų kabančias kalėdines girliandas.

Miesto apšvietimu „pasirūpinę“ asmenys kol kas nežinomi, todėl ir jų motyvus išsiaiškinti sunku. Tačiau į „Šviesos“ redakciją anksčiau yra kreipęsis ne vienas skaitytojas, kuris skundėsi tamsa vienoje ar kitoje miesto vietoje. Imsrės takas – ne išimtis. Miesto seniūnija yra nurodžiusi apšvietimą prižiūrinčiai įmonei „Jurbarko komunalininkas“ neapšviesti pėsčiųjų tako nuo Bišpilio iki Susivienijimo.

„Jurbarko komunalininkas“ direktorius Darius Dragūnavičius tikina, kad toks atvejis, kai apšvietimas įjungiamas savavališkai, pirmas per jo darbą bendrovėje.

„Jurbarko komunalininko“ vadovas pripažįsta, kad jokios didelės žalos apšvietimą įjungę asmenys nepadarė, tačiau dėl saviveiklos galėjo kilti pavojus jų pačių ar kitų asmenų gyvybei ir sveikatai.

„Turbūt Lietuvoje nėra kito tokio miesto, kur taip būtų pasielgę. Įjungė daugiau nei dvidešimt stulpų prie Imsrės ir dar tris Kęstučio gatvėje. Tiesa, čia apšvietimą išjungė, o įjungė kalėdines girliandas. Manome, kad tai turėjo padaryti kažkas išmanantis, kaip veikia sistema. Atsukti stulpų dangtelius reikia specialių įrankių. Be to, reikia žinoti, kaip įjungti“, – sakė D. Dragūnavičius.

Įmonės vadovas gyventojų prašo neužsiimti tokiais darbais, savarankiškai apšvietimo nejunginėti, o kreiptis į seniūniją, kuri priims sprendimą, kuriuos šviestuvus komunalininkai turi įjungti.

Miesto seniūnui Romualdui Kurui apšvietimo tema kelia ne itin malonius jausmus. Apie tai „Šviesa“ rašė gegužės 15 d. publikacijoje „Vaikų aikštelės – neprižiūrėtos ir nesaugios“. Tuomet seniūnas į gyventojų priekaištus dėl neapšviesto Imsrės tako atsakė pamokymu eiti miegoti.

„Kas ten vaikšto? Naktį reikia miegot. Žiemą tuo labiau. Visą paimsrį atjungiam. Ten sniegas nevalomas. Reikia turėt proto šitiek lempų šviest. Mes apšviečiam žiemą ten, kur riedučių aikštelė, praėjimą ties Bišpiliu ir ties ligonine“, – tuomet sakė R. Kuras.

Savavališkai įjungti apšvietimo stulpai seniūną gerokai nustebino. „Kažkas pajuto, kad gali pažaisti. Kiekviename stulpe yra jungiklis. Daugiau nieko nežinau. Čia yra Jurbarkas iki išprotėjimo. Net nesusapnuotum to“, – sakė R. Kuras.

Seniūnas taip pat tikina, kad atsižvelgiama į gyventojų prašymus apšviesti tam tikras miesto vietas. „Kur prašo – įjungiame. Visur apšviesta, kur laiptai, praėjimai“, – tikino valdininkas.

Rajono meras Skirmantas Mockevičius stebėjosi nekasdieniška apšvietimo istorija. Politikas įsitikinęs, kad savivaliaujant nereikėtų spręsti problemų. Gyventojai turėtų kreiptis į savivaldą, kuri jų prašymus nagrinėtų ir bandytų ieškoti išeities.

„Į mus tikrai niekas dėl šios problemos nesikreipė“, – tikino rajono vadovas.

Jurbarko r. policijos komisariato viršininkas Aivaras Dumčius sutinka, kad tokia saviveikla – negerai. Tačiau nelabai mato aplinkybių, kurios galėtų savivaliautojams užtraukti rimtą bausmę.

„Jei jie sau elektros nevogė, turto nesugadino, tai galbūt būtų galima įžvelgti tam tikrą savivaldžiavimą“, – svarstė pareigūnas.

Tačiau tuo pačiu A. Dumčius pabrėžė, kad apšvietimo svarbą minėtoje Imsrės poilsio zonoje ir kitose vietose policija yra ne kartą akcentavusi. Tyrimais įrodyta, kad ten, kur šviesu, vyksta kur kas mažiau nusikaltimų ir pažeidimų.

„Esame ne kartą savivaldybei ir seniūnijai sakę, kad šviesus miestas – tai saugus miestas. Ir žmonėms saugiau vaikščioti, ir pareigūnams saugiau dirbti, kai matai, kas aplink vyksta“, – tvirtino komisariato viršininkas.

Lukas PILECKAS« Atgal

Naujienlaiškis

Reklama

Facebook