Balsavimas

Ar Jurbarko ligoninė turėtų likti?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Pagalba: vaikais rūpinasi tylūs geradariai

Pagalba: vaikais rūpinasi tylūs geradariai (2)

2018-07-24

„Noriu, kad visi žinotų, jog Jurbarke yra daug gerų žmonių, kuriems rūpi skurde gyvenantys vaikai. Ir gal patys sugalvotų prisidėti prie labdaros projektų“, – sakė į redakciją užsukusi Inga Molevaitė. Šiuo metu įvairias naujo darbo galimybes svarstanti jurbarkietė nuo pagalbos skurdžiai gyvenantiesiems neatitrūksta ir nuolat palaiko ryšį su šeimomis, kurioms padėjo būdama probacijos pareigūne.

Ragina padėti

Apie tai, kaip gyvena nemažai Jurbarko rajono šeimų, koks skurdas jose tvyro, kiek tokiose šeimose auga vaikų ir jaučia nepriteklių, I. Molevaitė sužinojo dirbdama Kauno apygardos probacijos tarnybos Jurbarko skyriaus inspektore. Pareigūnė pradėjo rengti akcijas, iniciatyvas, kuriomis siekė padėti kuo daugiau vaikų. „Darbo reikalais važinėdama po rajoną atrasdavau tas šeimas, kurioms labiausiai reikia pagalbos. Vaikai – nekalti, kad gimė asocialiose ar socialinių įgūdžių neturinčiose šeimose. Jie tokiose šeimose neturėtų gimti. Tačiau tiems, kuriems nepasisekė, reikia padėti kiek galime“, – įsitikinusi jurbarkietė.

I. Molevaitė sukūrė feisbuko puslapį „Aukok“, kuris turėjo padėti geradariams ir reikalingiems pagalbos rasti vieniems kitus. „Galvojau, kad vieni paprašys pagalbos, kiti padės, bet tarpininkavimo visada reikėjo“, – sako I. Molevaitė. Žmonės daugiausia norėjo aukoti daiktų, kartais – pinigų, tačiau reikėjo surasti šeimas, kam labiausiai labdaros reikia, pasirūpinti, kaip daiktus nuvežti.

Puslapis veikia ir dabar, tačiau įvairių planų turinti Inga sako galbūt ieškosianti, kas galėtų jį administruoti ir prisiimti tarpininkavimo rūpesčius. „Per tuos metus, kai rūpinausi šeimomis, supratau, kad daugiau gali padaryti paprasti žmonės, verslininkai nei savivaldybės ar valstybės institucjos. Biurokratai nemoka dirbti lanksčiai, dažnai iš jų nesulaukdavau jokios pagalbos, o tik atsimušinėjimą įstatymais. Vaikams pagalbos reikia čia ir dabar, o ne po metų ir nežinia kada būsiančių sprendimų“, – sako valdžios požiūriu nusivylusi I. Molevaitė.

Visą straipsnį skaitykite laikraštyje.« Atgal

Naujienlaiškis

Reklama

Facebook