Po sūnaus nužudymo mama liko su keturiais vaikais ir skolomis,...

Po sūnaus nužudymo mama liko su keturiais vaikais ir skolomis, neturi lėšų advokatui (0)

2019-06-19

Aiškėja naujos detalės apie Jurbarke nužudyto 18-mečio Nojaus šeimą – tvarkinga, svaigalais nepiktnaudžiaujanti, vieniša motina Irena Konovalovienė turi dar keturis vaikus, ir visi jie – nepilnamečiai. Teisingumo siekianti moteris neturi iš ko samdyti advokato – gaudavo tik minimalų atlyginimą, o prieš tris dienas išėjo iš darbo, neatlaikiusi milžiniško streso dėl vyriausio vaiko netekties.

Portalui lrytas.lt pavyko sužinoti ne tik apie tragediją išgyvenančią šeimą, bet ir apie žmogžudystės detales – pasibaisėtiną įtariamųjų elgesį meluojant I.Konovalovienei apie sūnaus dingimą, paauglių jausmus, peraugusius į kruviną nusikaltimą.

I.Konovalovienė dirbo pardavėja – šeima gyveno iš jos algos ir socialinių išmokų. Daugiavaikė mama yra išsimokėtinai iš privataus asmens nusipirkusi namo dalį, kas mėnesį moka įnašus, todėl neturi galimybės pasisamdyti juristo, kuris atstovautų šeimynos interesus nužudymo byloje.

I.Konovalovienę suneramino Jurbarko teismo sprendimas paleisti į laisvę žmogžudystės byloje įtariamą 14-metę – mergina bus intensyviai stebima, uždėjus elektroninę apykoję. Motina baiminasi, kad laisvėje gali atsidurti ir paauglės 17-metis bendrininkas, kurio suėmimas praėjusią savaitę buvo pratęstas.

„Jie gali slėpti įkalčius, bandyti paveikti liudininkus. Lietuvoje teisingumas dažnai atsimuša į sieną. Mūsų, paprastų žmonių kalba yra viena, o teisinė kalba – visai kas kita. Norint teisingos bylos baigties, patyrusio advokato pagalba reikalinga kaip oras“, – lrytas.lt pasakojo I.Konovalovienė. Apie paramos akciją šeimai skelbiama socialiniuose tinkluose, sąskaitos numerį galima rasti ir šio straipsnio pabaigoje.

Kažkas ištrynė žinutes

Nojus ir metais už jį jaunesnis draugas buvo, regis, neperskiriami draugai – kartu lankė Jurbarko Naujamiesčio progimnaziją, kurią baigę, tęsė mokslus Smalininkų technologijų ir verslo mokykloje.

Automobilių meistru ketinęs dirbti Nojus nekėlė problemų nei namuose, nei mokykloje – nesiveldavo į paauglių konfliktus, buvo mandagus, drausmingas.

Pas Nojų į svečius ateidavęs 17-metis taip pat nesielgdavo iššaukiančiai. Kiek žinoma, anksčiau jiedu nesipykdavo.

„Protu nesuvokiama, kaip buvo galima įvykdyti tokį žvėrišką nusikaltimą“, – pasakojo I.Konovalovienė.

Motina kartu su Nojumi paskutinį kartą bendravo gegužės 9-osios rytą – išvažiavusi su sergančiu 5 metų sūnumi į Kauno klinikas, parašė jam feisbuke žinutę. Vakare, apie 19 valandą grįžusi iš ligoninės namo, I.Konovalovienė sunerimo, neradusi sūnaus. Į žinutes jis neatsakė. Motina pastebėjo socialiniame tinkle, kad jos žinutės yra ištrinamos.

Melavo apie čigonus

Tą patį gegužės 9-osios vakarą I.Konovalovienė sulaukė netikėtų svečių – minėto 17-mečio draugo ir 14-metės, kurios moteris nepažinojo.

Paauglys atrodė išsigandęs, nervingai trypčiojo po kiemą, o mergina stovėjo tylėdama, nuleidusi galvą.

Vaikinas ėmė sekti pasakas apie tai, kad Nojų neva persekioja vietos čigonai, jis nuo jų pabėgęs. Esą romai persekioja ir 14-metę, kuri nuo jų irgi slapstosi.

I.Konovalovienė nedelsdama kreipėsi į policijos pareigūnus, kurie paskelbė Nojaus paiešką.

17-metis pas I.Konovalovienę atėjo dar kartą – gegužės 10-ąją pasirodė su savo motina, Jurbarko ligoninės medike.

Pastaroji taip pat ėmė aiškinti, kad Nojų persekioja čigonai, esą jis vartoja ir platina narkotikus, yra romams skolingas.

Tyčia skleidė prasimanymus

Policija netrukus išsiaiškino, kad kalbos apie Nojaus sąsajas su kvaišalais ir čigonais yra išlaužtos iš piršto, o jas skleidė 17-metis įtariamasis, siekdamas sumėtyti pėdas,

Po kelių paauglys buvo suimtas, o Nojaus kūnas rastas praėjus dviem savaitėms nuo nusikaltimo, paslėptas apleistame Jurbarko darželyje Žemaitės gatvėje.

Vaikinas buvo nužudytas peilio dūriu į kaklą – durta tiesiai į miego arteriją. Nojaus kūnas buvo paslėptas darželyje – suvyniotas į kilimą ir polietileninę plėvelę, apdėtas lentomis, plytgaliais. Palaikai buvo numesti į kampą tarp statybinių nuolaužų. Įtariama, jog nusikaltimo dieną auka ir abu nusikaltėliai lankėsi šiame neveikiančiame darželyje, į kurį ateidavo ir anksčiau.

Greičiausiai tarp jų kilo spontaniškas ginčas. 17-metis peilį turėjo prie savęs – išaiškėjo, jog jis mėgdavo nešiotis ir kolekcionuoti peilius.

Mylėjo vaikiną be atsako

Paauglių ginčą greičiausiai sukėlė pavydas. 14-metė buvo įsimylėjusi Nojų, bet meilė buvo be atsako – pastarasis draugavo su kita mergina.

Tuo tarpu 17-metis buvo neabejingas 14-metei.

Po nužudymo abu įtariamieji buvo mėnesiui suimti. Vaikino suėmimas pratęstas 2 mėnesiams, o paauglė paleista, pritaikius švelnesnę kardomąją priemonę, nors prokuroras prašė teismo toliau laikyti ją suimtą.

Įtariamieji žudikai su pareigūnais bendravo nenoriai, daug kur melavo arba nutylėjo svarbius faktus. Todėl šiuo metu dar neaišku, dėl ko konkrečiai buvo įvykdytas nusikaltimas ir kas vyko paskutinėmis Nojaus gyvenimo valandomis.

Tikriausiai prieš pat nužudymą visi trys audringai pradėjo aiškintis santykius. Auką paaugliai galėjo užpulti dviese.

Sukrečiančiu nusikaltimu įtariami paaugliai yra kilę iš tvarkingų šeimų.

Apie nužudymą – SMS žinutės

Žmogžudystę padėjo atskleisti 14-metės SMS žinutės draugei, kuriose ji klausia, kaip paslėpti kūną, pripažįsta savo kaltę. „Aš esu šoke. Kur slėptum žmogaus kūną? Ką daryti su jo tlf (telefonu. – Aut.)? Iki kelių dirba mentynas?“ – įtariamoji klausia savo bičiulės.

Pastaroji prašo jai paskambinti ir žinute prašo: „Parodyk, kjp tu jį patvarkei.“

Įtariamoji atsiuntė nuotrauką, kurioje matyti kruvinas grindinys.

Vienoje žinučių paauglė prisipažino draugei mylėjusi nužudytą vaikiną.

 Pareigūnai intensyviai rinko žinias apie dingusį moksleivį ir jo aplinką. Ieškant įtariamųjų apklausta daugybė žmonių. Nusikaltimo tyrėjus gijos atvedė iki 17-mečio ir 14-metės.

Policijos kriminalistus buvo pasiekusios žinios, kad įtariamasis paauglys ketina bėgti į užsienį.

 Atliekant kratas jo namuose ir kitose vietose aptikta svarbių įkalčių, tiesiogiai susijusių su nužudymu. Pareigūnai kratų metu rado ir peilį.

„Galintys ir norintys padėti nužudyto vaikino šeimai galite pasidalinti prisidėti finansine parama pervedant lėšas į Irenos Konovalovienės sąskaitą banke Swedbank, LT457300010071467682“, – rašoma feisbuke.

www.lrytas.lt inf.« AtgalNaujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook