Balsavimas

Ar Jurbarko ligoninė turėtų likti?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Prisimins ir pagerbs

Prisimins ir pagerbs (0)

2017-09-01

Rugsėjo 3 d., 13 val. jurbarkiečiai kviečiami į Viešąją biblioteką prisiminti ir pagerbti buvusių Jurbarko gyventojų – žydų bendruomenę. 

Bibliotekoje vyks konferencija „Jurbarko žydų gyvenimas ir diaspora štetle“ (Štetlas – miestelis, kuriame žydai litvakai sudarydavo žymią dalį gyventojų). Apie Jurbarko žydų gyvenimą papasakos Vilniaus jidiš instituto direktoriaus pavaduotoja Rūta Puišytė, įdomių šios bendruomenės gyvenimo faktų pateiks Rita Begenat.

Renginys skirtas keturioliktą kartą vykstančioms Europos žydų kultūros dienoms paminėti ir turi gilią tautas vienijančią prasmę.

Įdomių faktų apie Jurbarko žydų bendruomenę pateikia profesorius habilituotas daktaras, mūsų rajono Garbės pilietis Arnoldas Piročkinas spaudai parengtoje knygoje „Jurbarko miesto ir valsčiaus kronika. 1918-1940 metai“. Štai, pavyzdžiui, 1928 m. Jurbarke veikusioje žydų ginazijoje mokėsi 107 mokiniai, dirbo devyni mokytojai ir gydytojas, o 1938 metais Jurbarko žydų bendruomenė aukojo pinigų Lietuvos kariuomenei ginklams pirkti.

Rytoj atėjusieji į konferenciją ne tik prisimins ir pagerbs buvusius savo miesto gyventojus, bet ir sužinos daug įdomių faktų iš Jurbarko žydų gyvenimo. Iki 1941 m. žydai sudarė žymią Jurbarko gyventojų dalį.

„Šviesos“ inform.« Atgal

Naujienlaiškis

Reklama

Facebook