Balsavimas

Ar Jurbarkui reikia baseino, kuriame vaikai būtų mokomi plaukti?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Rajono politikai atsiriekė storesnę biudžeto riekę

Rajono politikai atsiriekė storesnę biudžeto riekę (12)

2019-06-28

Rajono tarybos senbuvis Kasparas Jurevičius dėl sprendimo didintis atlyginimą gėdijo valdančiuosius.

Dar kojų neapšilusi naujoji valdančioji dauguma inicijavo sprendimo projektą didinti užmokestį savivaldybės tarybos nariams už pasirengimą posėdžiams. Esą iki šiol skiriamos vienos apmokamos valandos kiekvienam darbotvarkės klausimui yra per mažai. Šį laiką, o kartu ir pinigus, politikai užsimojo padvigubinti.

Suskubo su raštu

Šios kadencijos savivaldybės taryba prisiekė ir darbą pradėjo balandžio 17 d., o gegužės 8-ąją merą jau pasiekė jo bendraminčių – valdančiosios koalicijos – raštas. Dešimt tarybos narių mero prašė įpareigoti Tarybos ir mero sekretoriatą parengti sprendimo projektą dėl apmokėjimo už savarankišką darbą tvarkos pakeitimo. Nors penki iš dešimties pasirašiusiųjų yra šios tarybos naujokai, dar nespėję pajausti tarybos nariams tenkančio savarankiško darbo krūvio, tačiau ir jie reikalavo, kad kiekvienam darbotvarkės klausimui būtų skiriama ir apmokama ne viena, o dvi valandos.

Po tokiu siūlymu yra ne tik vos poroje posėdžių dalyvavusios socialdarbiečiams atstovaujančios Ingos Molevaitės parašas. Iškart didesnio atlygio paprašė tikri naujokai – tą pačią gegužės 8-ąją prisiekęs konservatorius Arūnas Samys ir socialdemokratas Aivaras Šlekys.

Į sprendimo projektą taip pat siūlyta įtraukti nuostatą, kad tarybos nariams būtų mokama už laiką susitinkant su rinkėjais pagal patvirtintą grafiką. Šis punktas sunkiai atlaikė kritiką, nes eidami į rinkimus visi lig vieno kandidatai į tarybos narius žmonėms žadėjo dirbti vardan jų gerovės, o gavę mandatus susitikimus su rinkėjais sumanė apmokestinti. Rašte tarybos nariai taip pat prašė juos aprūpinti tinkamomis darbo priemonėmis – nešiojamaisiais kompiuteriais, ir visiems šiems pageidavimams įgyvendinti skirti pinigų.

Visą straipsnį skaitykite laikraštyje arba prenumeruokite elektroninę versiją.« Atgal

Naujienlaiškis

Reklama

Facebook