Balsavimas

Ar pasitikite savivaldybės konkursais įvairioms pareigybėms užimti?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Raudoniškių nominacijos – už gyvenimą ne tik sau

Raudoniškių nominacijos – už gyvenimą ne tik sau (1)

2017-03-18

Švenčiant Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną įteiktos Raudonės seniūnijos nominacijos žmonėms už jų darbus, kuriuos bendruomenė pastebi ir vertina, ir pasveikinta gražias šventes rengianti kultūros darbuotoja Birutė Jurkšienė (dešinėje), pelniusi Metų raudoniškės vardą.

Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo diena – visų didelė šventė, o dar didesnė, kai šventi kartu su žmonėmis, kuriems nori pasakyti ačiū už kasdienybės šviesulius. Būtent tokia buvo raudoniškių Kovo 11-oji.

Jau pernai Raudonės seniūnija sugalvojo Kovo 11-ąją švęsti kitaip – pagerbti ir padėkoti nuoširdiems, darbštiems, kūrybingiems žmonėms, kurie savo idėjomis ir darbais garsina kraštą, kurie sąžiningai dirba mėgiamą darbą, ir tiems, kurie tylų savo gyvenimą dovanoja kitiems.

Kultūros darbuotojai surengė itin puošnią ir iškilmingą šventę, o į mokyklos salę nešina gėlėmis nominantams suėjo kone visa Raudonė. Kartu su raudoniškiais Kovo 11-ąją šentė ir Seimo narys Ričardas Juška, Jurbarko r. savivaldybės vicemeras Saulius Lapėnas, administracijos direktorė Vida Rekešienė.

Vardai – iš širdies

Šiemet įteikta 13 Raudonės seniūnijos įsteigtų nominacijų, o visi seniūnijos gyventojai galėjo balsuoti „Metų raudoniškio“ rinkimuose. Nominacijų pavadinimai iškalbingai bylojo apie tai, ką pastebi ir vertina bendruomenė, kuo nuoširdžiai džiaugiasi ir ką gerbia.

Pirmoji nominacija – Metų pilietiškumas įteikta Laimutei ir Algimantui Mačiulaičiams, kurie prie savo namų ne tik per valstybines, bet ir asmeninių švenčių proga iškelia Trispalvę – tai jų pagarbos Lietuvos valstybei ženklas.

Už Raudonės gerovei nuveiktus darbus skirta Metų pareigos nominacija. „Jo įkurtas Vaikų dienos užimtumo centras sėkmingai veikia jau 9 metus, Raudonės bažnyčioje skamba vargonai, Raudonės kaimo kapela taip pat ilgą laiką draugavo su šiuo žmogumi. Jis žinomas ne tik Raudonėje. Tai pirmasis Nepriklausomos Lietuvos Jurbarko rajono tarybos pirmininkas, 2014 metais jam suteiktas Jurbarko Garbės piliečio vardas, jis yra Lietuvos samariečių Jurbarko skyriaus bendrijos pirmininkas, – vardijo šventės vedėjai ir klausė, – tikriausiai jau žinote, apie ką kalbame?“ Ir nors nominantas Antanas Kazakevičius neatvyko, bendruomenė pagerbė jį plojimais.

Apie Stakių bendruomenės pirmininkę Gitaną Kačiukienę nominacijų steigėjai sakė: kur tik jos nėra, ir kaip anksčiau mes jos nematėme? Ir skyrė veikliai moteriai Metų atradimo nominaciją. Gitana mikliai sukasi ne tik savo ūkyje, suspėja dalyvauti įvairiuose renginiuose ir dargi rašyti projektus, kad bendruomenei būtų geriau gyventi.

Elena Martynaitienė pagerbta Metų dailininkės nominacija. Šventės vadėjai sakė: pas ją visada skubame pasitarti, pasikalbėti, papasakoti idėjas, kurias norime pateikti visuomenei, bet patys to padaryti nesugebame, išgirsti jos nuomonę ir atsakymą. Apdovanota mokytoja džiaugėsi galėdama bendruomenei duoti tai, ką geriausiai sugeba.

Jolantai Knezevičienei, gėlėmis puošiančiai miestelį ir bažnyčią, grožį kuriančiai ne tik savo kieme, atiteko Metų floristės vardas. 
Metų spartuolės nominacija įtekta idėjų nors vežimu vežk turinčiai ir miestelio labui jas įgyvendinti skubančiai Renatai Siaurusaitienei. Už tai, kad gali visur suspėti, visiems padėti ir nesakyti žodelio „ne“, Renata dėkojo savo šeimai. 
Už suburtą bendruomenę ir teikiamą džiaugsmą aplinkiniams padėkota Virginijai Bakanienei iš Graužėnų. Jei kaime, kur gyvena darbštūs ir kūrybingi žmonės, nebūtų Virginijos, ir šviesos būtų mažiau – sakė šventės vedėjai, o Metų iniciatorės vardą pelniusi moteris linkėjo visiems „galimybių savo gyvenimą susitvarkyti taip, kad jūs, jūsų artimieji ir visa tauta galėtų pasakyti: nėra gražesnės žemės pasaulyje, kaip mūsų Lietuva, o mūsų meilė ir darbai skirti jos ateičiai kurti“. 
Už visus pradėtus ir pabaigtus darbus, o ypač už pernai miestelyje atsiradusius į sostą panašius suolus, kuriuos pamėgo ir vietiniai, ir turistai, Metų architekto vardą pelnė seniūnas Č. Meškauskas. Seniūnas sakė, kad suolų ne tik idėją, bet ir formą, tiksliai išmatavęs ir nufotografavęs, parsivežė iš užsienio, o nominacija dalijosi su suolus padariusiu Arūnu Kukliausku. 
Metų stebuklu pavadinta nominacija skirta Vaidai ir Vytautui Bernotoms, kurie savo namą Raudonėnuose papuošė įvairiaspalvėmis girliandomis, padarė neapsakomą grožį ir suteikė visiems didžiulį džiaugsmą.
Albiną Mockevičienę raudonu kilimu į sceną atsiimti apdovanojimo palydėjo, apkabinimais ir gėlėmis padėkojo būrys jos mylimiausių vaikų. 
Albinos misija – mylėti. Ji užaugino 4 sūnus. Meilės užteko ir svetimiems – taip jos namuose atsirado Ilona. Gyvenimas nebuvo vien džiaugsmas – jauna tapo našle, o kai palaidojo tris sūnus, jos globos, meilės ir šilumos reikėjo penkiems anūkams. Augino juos mokydama mylėti, gerbti žmones ir būti savimi. Ir dabar 86-erių močiutė dalija savo meilę visiems po lygiai, tik mažiausiai – Augustei daugiau. 
„Maža ši mūsų dovana, bet iš visos širdies“, – sakė šventės vedėjai ir kvietė Seimo narį įteikti A. Mockevičienei Metų garbės nominaciją.
Metų padėjėjo vardą pelnė Donatas Šumskas – žmogus, padedantis nuveikti daug ūkiškų darbų miestelio švenčių organizatoriams. Nors turi daug ir savo darbų, bendruomenės labui laiko Donatas visada suranda.
Valdui Undraičiui – ne tik Raudonėje garsiam krepšininkui atiteko Metų pasiekimų nominacija, o jį apdovanojo sporto aistruolis, buvęs kūno kultūros mokytojas Ričardas Sabaliauskas. 
Pagerbė raudoniškiai ir policijos pareigūnus. „Jų dėka visi jaučiamės saugūs, nes jie visada laiku ir vietoje pasirodo. Už tai, kad jaunimo vakarai ir visos šventės baigiasi gražiai, už tai, kad pareiga atsakingai dirbti žmonių labui – didžiausia vertybė“, – taip šventės vedėjai kvietė Jurbarko r. policijos komisariato viršininką Aivarą Dumčių atsiimti nominacijos Metų atsakingumas. 
„Patys rimčiausi ir svarbiausi apdovanojimai yra tie, kuriuos teikia bendruomenės nariai“, – Raudonės seniūnijos apdovanojimus įvertino komisaras. 
Metų raudoniškė
Metų raudoniškio rinkimai vyko pirmą kartą. Balsavimo urnos buvo pastatytos miestelio parduotuvėse, žmonės įrašė net 56 pavardes, bet daugiausia balsų skyrė kultūros darbuotojai Birutei Jurkšienei. 
Pasak seniūno Č. Meškausko, žmonės mato ir vertina, kad Birutė dirba iš širdies, padeda užmiršti visas negandas, sukviečia į šventes, linksmina, užima. 
Kad darbas, kurį jau 16 metų dirba, teikia Metų raudoniškei didžiulį malonumą, nesunku buvo įsitinkinti ir Kovo 11-osios šventėje. Pagal jos pačios sukurtą scenarijų kartu su Gintautu Juškiu ir jau minėta Renata Siaurusaitiene vestas renginys buvo ir lietuviškas – su Tautiška giesme ir Trispalve, ir aristokratiškai puošnus. Niekuo nenusileidžiantis tiems nominacijų renginiams, kurie rodomi per televizorių. Koncertavo geriausi Veliuonos kultūros centro meno mėgėjų kolektyvai, ir visus susirinkusiuosius sujungė bendrystė, pasididžiavimas, kad esame čia, kad kuriame ir švenčiame savo Lietuvą. Nes, kaip sakė raudoniškius sveikinęs Seimo narys R. Juška, didesnės vertybės nėra ir nebus, kad galim didžiuotis ir džiaugtis nepriklausomybe pagerbdami žmones, kurie dirba bendruomenei, dirba ir Lietuvai, jos nepriklausomybės įtvirtinimui. 
Danutė Karopčikienė« Atgal

Naujienlaiškis

Reklama

Facebook