Balsavimas

Ar tinkamai prižiūrimos gatvės Jurbarke?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

STT vizitas savivaldybėje uždavė daug mįslių (papildyta)

STT vizitas savivaldybėje uždavė daug mįslių (papildyta) (18)

2019-01-23

Buvęs meras Ričardas Juška (kairėje) atsakomybės dėl strigusio projekto neprisiima ir teigia, kad projektas baigtas jau vadovaujant Skirmantui Mockevičiui, tad jo komanda ir turėtų atsakyti, kodėl kilo finansinių keblumų su projekto partneriais Nemane

Trečiadienį nuo pat ryto savivaldybėje dirbo Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) pareigūnai. Agentai tikrino dokumentus, dalį jų išsivežė. Tarnyba pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl galimo piktnaudžiavimo vykdant projektą, kuris buvo iš dalies finansuotas Europos Sąjungos lėšomis.

„Mūsų pareigūnai lankosi savivaldybėje. Pagal Baudžiamojo proceso kodekso nuostatas jie turi teisę paimti tam tikrus dokumentus. Vyksta dokumentų poėmiai. Dabar yra pradinė stadija, tikslinamos aplinkybės, vėliau bus priimami sprendimai“, – trečiadienį sakė STT komunikacijos skyriaus vyriausioji specialistė Ramunė Paukštienė.

STT atstovė taip pat patvirtino, kad įtarimai kol kas niekam nepareikšti.

Redakcijos žiniomis, STT dėmesio galėjo sulaukti liūdnai pagarsėjusio bendravo projekto su Nemanu užkulisiai.

Didžiulis skandalas, kuris Jurbarką išgarsino net tarptautinėje erdvėje, kilo Lenkijos plėtros ir finansų ministerijai, administravusiai Europos Sąjungos finansuojamą 2007–2013 metų Lietuvos, Lenkijos ir Rusijos pasienio bendradarbiavimo programą, pareikalavus, kad Jurbarko r. savivaldybė į programos iždą grąžintų beveik milijoną eurų. Tokių finansinių pretenzijų jurbarkiečiai sulaukė, nes jų projekto partnerė – Rusijos Kaliningrado srities Nemano (Ragainės) savivaldybės administracija laiku neįvykdė įsipareigojimų.

Visą straipsnį skaitykite laikraštyje arba prenumeruokite elektroninę leidinio versiją.

„ŠVIESOS“ inform.« Atgal

Naujienlaiškis

Reklama

Facebook