Tarybos dauguma ketina atstatydinti direktorių (papildyta R. B...

Tarybos dauguma ketina atstatydinti direktorių (papildyta R. Basčio komentaru) (35)

2021-01-18

R. Bastys savivaldybės administracijos direktoriumi buvo patvirtintas 2019 m. spalio 11 d.

Jurbarko r. savivaldybės administracijos direktoriaus Raimundo Basčio karjera šiame poste gali baigtis artimiausiame savivaldybės tarybos posėdyje. Šiandien, sausio 18 d., užregistruotas pareiškimas dėl nepasitikėjimo R. Basčiu.

Nepasitikėjimą savivaldybės administracijos direktoriumi išsakė savivaldybės tarybos naujosios daugumos atstovai. Nors dokumentą pasirašė ne visi, balsų užteko, kad klausimas būtų įtrauktas į tarybos posėdžio, kuris vyks sausio 28 d., darbotvarkę. Politikų  pasirašytame rašte išsamūs motyvai, dėl ko administracijos direktorius atstatydinamas  iš pareigų, nenurodomi, tačiau į naująją daugumą susibūrę „valstiečiai“, liberalai, socialdemokratai ir dviejų rinkimų komitetų nariai neslepia, kad direktorius neatitinka jų lūkesčių, galimai neturi kompetencijos vadovauti savivaldybės administracijai.

R. Bastys Jurbarko r. savivaldybės administracijos direktoriumi tapo 2019 m. spalio 11 d. Jo paskyrimui į šį postą tuomet pritarė 15 tarybos narių – kandidatu pasitikėjo ir savivaldybės meras Skirmantas Mockevičius, ir po rinkimų suburta koalicija, kurią sudarė konservatoriai, socialdemokratai, partija Tvarka ir teisingumas, socialdarbietė ir viena Darbo partijos atstovė.  R. Basčio kandidatūrą merui siūlė socialdemokratai, nors šis nebuvo partijos narys.

Požiūris į direktoriaus atliekamą darbą pasikeitė pernai rugpjūtį pasikeitus savivaldybės tarybos daugumai. Rugsėjo 10 d. neeiliniame posėdyje nepasitikėjimas buvo pareikštas ankstesniosios koalicijos patvirtintam vicemerui Daivarui Rybakovui ir administracijos direktoriaus pavaduotojui Leonui Greičiui.  Nors R. Bastys įstojo į socialdemokratų partiją, politinė priklausomybė, panašu, jo gali ir neišgelbėti, nes priekaištų dėl darbo jam galimai turi ir patys socialdemokratai.

Redakcijos žiniomis, R. Basčiui buvo siūloma iš pareigų pasitraukti pačiam, tačiau to nepadarius surinkti tarybos narių parašai dėl nepasitikėjimo juo.

Kalbintas R. Bastys nenustebo, kad toks dokumentas užregistruotas ir sprendimo projektas gali atsirasti savivaldybės tarybos posėdžio darbotvarkėje. Jis patvirtino, kad žinia nenukrito kaip iš giedro dangaus – kalbas girdėjo, tačiau motyvų ir konkrečių priežasčių – ne. „Dėl darbo eigos – ne. Čia politinio susitarimo reikalas“, - sakė R. Bastys.

Pasak jo, žinodamas naujosios daugumos nuostatas, prašymą trauktis iš pareigų galėjo parašyti ir pats, tačiau norėjo žinoti bent minimalią priežastį, kodėl turėtų atsistatydinti. „Norėčiau žinoti bent minimalią priežastį. Dabar man nieko nepateikė – nei partija, kuri manęs paprašė ateiti į šias pareigas, nei dauguma. Girdėjau tik bendro pobūdžio pasakymą“, - sakė R. Bastys.

Savivaldybės administracijos direktorius supranta, kad šis postas – politinio (asmeninio) pasitikėjimo ir jo likimą dabar lems balsavimo rezultatai. Tačiau jis mano, kad dabar pačiam palikti pareigas būtų nesąžininga, nes metų pradžioje yra daug privalomų atlikti darbų. R. Bastys pirmiausia vardija rajono biudžeto patvirtinimą ir valstybės tarnautojų vertinimą.  „Išėjus čia gali kilti toks mažas chaosėlis. Nenorėčiau to. Metų pradžios reikalaus būtina sutvarkyti“, - mano R. Bastys.

Jo nuomone, atsistatydinus šiuo metu, jis turėtų prisiimti ir atsakomybę už vėluojančius darbus ar stringančius procesus. „Būčiau apkaltintas, kad pabėgau“, - sako R. Bastys ir mano, kad atsakomybę turi prisiimti ir dauguma, nuo kurios sprendimo priklausys ir administracijos reikalai.

ŠVIESOS inform.« AtgalSponsored Videos

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook