Tauragėje rasti gyvūnai atvedė specialistus į Jurbarką: paimti...

Tauragėje rasti gyvūnai atvedė specialistus į Jurbarką: paimti dar 26 šunys (nuotraukos) (9)

2021-03-04

VMVT Tauragės departamento nuotr.

Ketvirtadienį Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Tauragės departamento specialistės kartu su policijos pareigūnais lankėsi pas registruotą šunų veisėją L.S. Jurbarke. Surengtas neplaninis patikrinimas po to, kai išsiaiškinta, jog vienas iš Tauragėje, Dainavos gatvėje, rastų šunų įsigytas būtent iš jo.

kaip informuoja kurjeris.lt, vasario pabaigoje gyvūnų mylėtojai ir savanoriai iš organizacijos „Lietuva gyvūnams“ atkapstė galimą šunų daugyklą Tauragėje, Dainavos gatvėje. Į patikrinimą atskubėję Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) Tauragės departamento specialistai kartu su policijos pareigūnais pamatė ko neregėję – mažoje buto virtuvėje laikyti 27 šunys. Imtasi išsamaus tyrimo ir surinkti dokumentai, kurie nutiesė siūlo galą į Jurbarką.

– Išsiaiškinome, kad J.S. iš Dainavos gatvės šunį pirko Jurbarke pas registruotą veisėją L.S. Ir nuvykome į neplaninį patikrinimą. Ten radome 18 šunų, panašių į trijų veislių atstovus – Toy pudelius, prancūzų buldogus ir Vakarų Škotijos baltuosius terjerus. Klausėme, ar dar turi kur nors paslėpęs šunų, veisėjas tvirtino, kad daugiau nėra. Tačiau norėjome apžiūrėti ir namą – L.S. ten mūsų nenorėjo leisti, – „Tauragės kurjeriui“ pasakojo VMVT Tauragės departamento patarėja Aušra Stumbrienė.

Pašnekovė atskleidė, kad pradėjus su policijos pareigūnais aiškintis, kokių dokumentų reikia norint atlikti kratą name, veisėjas galiausiai nusileido ir specialistus įsileido vidun. Ten narvuose aptikti dar 8 šunys.

– Įtariame, kad ne vienas šuo yra nematantis. Viena į prancūzų buldogę panaši kalytė yra netrukus vesianti. Panašūs į mažuosius „Toy“ pudelius šuniukai dar jauni, matyt, veisėjas juos sau neseniai nusipirko. Panašu, kad šunų nagai įaugę. Manome, kad ir šio veisėjo augintiniams kažkas padaryta su balsu – šunys neloja, – dėstė A.Stumbrienė.

Iš viso iš daugyklos paimti 26 šunys. Jie perduoti VšĮ „Būk mano draugas“ laikinai globai.

Pradėtas tyrimas dėl žiauraus elgesio su gyvūnais.

Redakcijos žiniomis, L. S. nuo 2008-ųjų iki  2012-ųjų dirbo įmonėje „Jurbarko komunalininkas“. Į jo pareigas įėjo benamių gyvūnų gaudymas. Tuo metu Jurbarke sklandė įvairių kalbų , kad L. S. galimai dauginimui gali naudoti ir sugautus gyvūnus. Tačiau jokių oficialių tyrimų nebuvo pradėta, įrodymų, kad vyras vertėsi tokia veikla taip pat nėra.

kurjeris.lt ir ŠVIESA inform.« AtgalSponsored Videos

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook