Balsavimas

Ar patiko miesto šventė?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Vakarienę Jurbarko ligoninėje praminė „Šimtmečio rieke“

Vakarienę Jurbarko ligoninėje praminė „Šimtmečio rieke“ (30)

2018-01-27

Socialiniuose tinkluose sparčiai plinta ir tūkstančių komentarų sulaukia Jurbarko ligoninę išgarsinusi nuotrauka. Pacientų vakarienės vaizdas glumina net pačius pakančiausius – graudų vaizdą kelia lėkštėje įdrėbta bulvių košė ir duonos riekė. 

„Čia vakarienė Jurbarko ligoninėj, kaip jums? Įdomu, mūsų merui tokia vakarienė ar patiktų?

Visi klausia, kas man nutiko... niekas, esu sveika gyva, guli mama... Jiems pasisekė, kad neguliu aš... Bėgtų iš palatos su tokia vakariene, ir ji atsidurtų ant vyr. gydytojo stalo pusryčiams... Reiktų tik košę pasišildyt bulvinę“, – pasipiktinimo neslėpė nuotrauką internete išplatinusi jurbarkietė.

Į daugybės komentarų sulaukusią nuotrauką dėmesį atkreipė ir garsus žurnalistas Andrius Tapinas.

„Apie ligoninių maistą esu kalbėjęs ir rodęs ne kartą, bet Jurbarko ligoninė temą pakelia į kokybiškai naują lygmenį. Juodos duonos riekės ir bulvių košės derinys, ligoninės dietologų nuomone, tikriausiai yra naujas proveržis modernioje medicinoje.

Įdomu, ar Jurbarko rajono savivaldybės meras Skirmantas Mockevičius ryžtųsi iššūkiui paskanauti Šimtmečio riekės.

Beje, pagal trejų metų sutartį maistą Jurbarko ligoninei tiekia maisto baisumu žymusis „Kretingos maistas“. Sutarties suma – 588 tūkst. eurų, tai kur čia už tokias ašaras kažką daugiau nei duonos riekę patieksi.

„Kretingos maistas“ 2013 jau buvo užlėkęs nustačius, kad Jurbarko ligoninėje vaikams tiekia nekokybišką ir nesubalansuotą maistą, bet tai jiems netrukdo ir toliau laimėti šimtatūkstantinius konkursus“, – savo „Facebook“ paskyroje rašo A. Tapinas (kalba netaisyta).

Skaičiuoja kitaip

Pasak ligoninės vyriausiojo gydytojo Aivaro Šlekio, situacija dėl maitinimo galbūt ne visada visus tenkina, tačiau maistas yra neblogas. Be to, A. Tapino įvardyta suma tik iš pirmo žvilgsnio atrodo didelė. Paskaičiavus, kiek konkrečiai kainuoja vienas maitinimas, susidaro visai kitoks vaizdas.

„Esame sulaukę nusiskundimų. Į juos tikrai reaguojame. Patys stebime, yra ir Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba tikrinusi. Tačiau reikia suprasti, kad esame įstatymo įkaitai. Maitinimo paslauga perkama per viešuosius pirkimus. O tokius pirkimus laimi tas, kuris pasiūlo mažiausią kainą. Šiuo metu dienai vienam ligoniui maitinti skiriami maždaug trys eurai“, – sakė ligoninės vadovas.

A. Šlekys tikina, kad minėtus 588 tūkst. eurų reikia dalyti iš trijų, nes ši suma skirta trejiems metams. Tuomet skaičiuoti lovadienius. 2017-aisiais ligoninėje pacientams suteikta 46419 lovadienių, 2016-aisiais – 45952, 2015-aisiais – 46853.

Ligoninės vadovas taip pat svarstė, kad kol nebus pakeitimų viešuosius pirkimus reguliuojančiuose teisės aktuose, o laimėtoju bus skelbiamas tas, kuris pasiūlo mažiausią kainą, situacija nesikeis.

„Manau, kad reikėtų įvairesnių kriterijų, ne tik mažiausios kainos“, – įsitikinęs medikas.

Jurbarko ligoninės vyr. gydytojo pavaduotoja slaugai Lina Gedminienė tvirtino, kad į situaciją neįsigilinusio A. Tapino pasisakymai jai – labai nemalonūs.

„Valgiaraščius deriname su dietistais, su ,,Kretingos maistu“ juos esame susiderinę ir pasitvirtinę. Ligoninėje įdiegta kokybės vadybos sistema, vykdoma nuolatinė darbuotojų kontrolė, dalinančių maistą – taip pat. Džiaugiamės, kad VšĮ ,,Kretingos maistas“ darbuotojos gamina skanų, kokybišką maistą, atsižvelgiama į ligonių ir mūsų pageidavimus, žiūrima daržovių sezoniškumo, pagal tai koreguojami valgiaraščiai. Apie tai, kad maistas kokybiškas ir skanus, byloja faktas, kad beveik visi administracijos darbuotojai perka ,,Kretingos maisto“ virėjų pagamintą maistą pietums, nors ir turi galimybę patys atsinešti iš namų ar pavalgyti kavinėje“, – sakė vyr. gydytojo pavaduotoja slaugai.

Prašo kalbėtis

VšĮ ,,Kretingos maistas“ Jurbarko skyriaus direktorė Jurgita Briedienė tikino, kad įmonė klientų visada prašo atvirai kalbėtis ir išsakyti priekaištus. Esą personalas visada atsižvelgia į pastabas.

„Jurbarko ligoninės pacientams vakarienei, o ne pusryčiams, kaip teigia faktų nepasitikrinęs žurnalistas Andrius Tapinas, buvo pateikta bulvių košė su spirgučių padažu, kuris ligoninės prašymu buvo įmaišytas į košę, kefyras ir duonos riekė. Iš valgyklos maistas išduodamas ligoninės maisto dalintojoms, kurios pasirašo ,,Kretingos maisto“ žurnaluose už patiekalų bendrą kiekį, išdavimo laiką ir temperatūrą. Nesame tikri, kad nuotrauka daryta Jurbarko ligoninėje, informacija iškreipiama, neatskiriama, kur pusryčiai ar vakarienė, fotografuojama tik dalis maisto. Šitokia šmeižianti informacija neša destrukciją, labai skaudina darbuotojas, juolab kad maisto dalinimą vykdo pačios ligoninės, o ne mūsų darbuotojos“, – sakė J. Briedienė.

Pasak direktorės, ligonio maitinimui per dieną skiriama 3,04 euro. Į šią kainą įskaičiuojamas ne tik maistas, bet ir darbo užmokestis, patalpų nuoma, elektros energija, vanduo ir kitos išlaidos.

„Maitiname nuo trijų iki penkių kartų per dieną. Vaikus – keturis kartus, o sergančius kai kuriomis ligomis net penkis kartus. Visais atvejais kaina lieka ta pati: vienam pacientui – 3,04 euro per dieną. Esame viešoji įstaiga, todėl nuolatinis dėmesys skiriamas teikiamos paslaugos kokybei ir gaminamam maistui, o ne pelno siekimui“, – tikino direktorė.

Kviečia A. Tapiną pietų

Pirmadienį savivaldybės meras Skirmantas Mockevičius nusprendė pats įsitikinti, kaip maitinami ligoniai. Į įstaigą nuvykęs politikas užsuko į patalpas, kur „Kretingos maistas“ gamina maistą ligoniams, pabendravo su darbuotojomis, aiškinosi, kaip sudaromi valgiaraščiai, kaip ir kada sergančiuosius pasiekia patiekalai.

Įmonės darbuotojai pasiūlė savivaldybės vadovui suvalgyti pietus, kurie tą dieną buvo tiekiami ligoniams – žirnių sriubą ir balandėlį.

Vaikų ligų skyriuje dviejų mažamečių mergaičių mama tikino nepritarianti priekaištams dėl maisto. Esą čia maitinama sočiai ir skaniai. „Turime vieną nusiskundimą, bet jis niekaip nesusijęs su maistu – palatoje per karšta“, – šypsojosi moteris.

Panašios nuomonės buvo ir Vidaus ligų skyriuje gulintys senjorai. „Mums net per daug ir per sotu“, – linksmai merui ir ligoninės vadovui aiškino sergantieji.

Po apsilankymo ligoninėje S. Mockevičius nedaugžodžiavo. Meras tiesiog tarstelėjo, kad kviečia A. Tapiną bet kada užsukti į Jurbarko ligoninę papietauti ir maistą įvertinti realiai, o ne iš nuotraukų.

A. Tapinas redakciją patikino, kad jei tik sulauks asmeninio mero kvietimo, būtinai juo pasinaudos ir apsilankys Jurbarko ligoninėje.

Tačiau ar tikėti politikų žodžiais ir pažadais, nežinia. lrytas.lt paskelbtoje publikacijoje šia Jurbarko ligoninės tema meras S. Mockevičius teigia, kad jo pirmadieninis vizitas į ligoninę buvo neplaninis, niekas apie jį nežinojo – nei „Kretingos maisto“ Jurbarko skyriaus direktorė J. Briedienė, nei ligoninės vyr. gydytojas A. Šlekys. Esą meras į ligoninę atvyko netikėtai, kad nebūtų specialiai pasiruošta ir išvirti geresni pietūs nei paprastai. Tačiau užtenka pasižiūrėti į mero darbotvarkę oficialiame Jurbarko r. savivaldybės tinklalapyje. Joje iš pat ryto buvo įrašyta: „12 val. – pietūs Jurbarko ligoninėje.“

Lukas Pileckas« Atgal

Naujienlaiškis

Reklama

Facebook