Balsavimas

Ar tinkamai prižiūrimos gatvės Jurbarke?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

„Vandenų“ direktoriaus konkursas išardė koaliciją

„Vandenų“ direktoriaus konkursas išardė koaliciją (37)

2018-08-10

Rugpjūčio 8 d. vykęs konkursas į UAB „Jurbarko vandenys“ direktoriaus vietą galutinai suskaldė savivaldybės valdančiąją daugumą. Neapsikentę socialdemokratų apetito postams iš valdančiosios koalicijos traukiasi konservatoriai.

Viskas teisinga

Konkurso komisijos pirmininkė V. Rekešienė įsitikinusi, kad konkursas vyko teisingai, o priklausomybė partijai ar bent moralinis bendrapartiečio palaikymas jokios įtakos neturėjo. „Dar prieš prasidedant konkursui kandidatams sakiau, kad laimės geriausias“, – teigė V. Rekešienė. Pasak jos, komisija geriau įvertino D. Dragūnavičių, tačiau pasisakė ne vienbalsiai, buvo „už“ ir vieną, ir kitą kandidatą. Savivaldybės administracijos direktorė sakė, kad pažįsta ne tik D. Dragūnavičių, bet ir kitą dalyvavusį kandidatą, su kuriuo kartu baigė magistrantūros studijas.

D. Dragūnavičius savo konkurentą pralenkė šešiais balais ir buvo paskelbtas laimėtoju. Pasak D. Dragūnavičiaus, Konstitucija jam užtikrina teisę dalyvauti konkurse. Beje, į konkursą jis atvyko darbo laiku ir su tarnybiniu automobiliu. Paklausta, ar taip savivaldybės įstaigos vadovui elgtis teisinga, administracijos direktorė V. Rekešienė manė, kad didelio pažeidimo čia nėra.

Juo labiau negalėtų būti joks pažeidimas, kad savivaldybės tinklalapyje paskelbtoje tos dienos direktorės darbotvarkėje apie konkursą net neužsiminta. Informacija atsirado tik prieš pat pietus, likus valandai iki konkurso, ir galbūt todėl, kad direktorės apie konkurso laiką ėmė teirautis žurnalistai.

Tylėti neketina

Nors, pasak V. Rekešienės, konkursą laimėjo geriausias, rezultatas sudrebino koaliciją. Iš valdančiosios daugumos traukiasi konservatoriai. Tėvynės sąjungos–Lietuvos krikščionių demokratų partijos Jurbarko skyrius rugpjūčio 10 d. išplatino pranešimą, kad partijos frakcijos rajono taryboje nariai, reaguodami į Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) narių vykdomą savų protegavimo politiką ir galimai neskaidrius konkursus į savivaldybės įmonių vadovų postus, pasitraukia iš valdančiosios koalicijos.

Frakcijos narių nuomone, rugpjūčio 8 d. vykęs konkursas į UAB „Jurbarko vandenys“ direktoriaus postą peržengė visas ribas. Šį konkursą laimėjo LSDP narys Darius Dragūnavičius, o laimėtoją išrinkusiai komisijai vadovavo Jurbarko rajono savivaldybės administracijos direktorė Vida Rekešienė, kuri taip pat yra LSDP narė.

„Tai ne pirmas kartas, kuomet konkursuose, kuriuos organizuoja socialdemokratai, didžiausia sėkmė šypsosi kitiems socialdemokratams. Labai gaila, kad renkant savivaldybei svarbių įmonių vadovus, visiškai neatsižvelgiama į rajono žmonių interesus“, – teigia TS-LKD frakcijos Jurbarko r. savivaldybėje vadovas D. Rybakovas.

„Už lango – XXI a. ir įmonių vadovai pirmiausia turėtų būti renkami ne pagal partinę priklausomybę, o pagal kompetenciją. Apie tai esame kalbėję su rajono vadovais, tačiau kadangi į mūsų nuogąstavimus nebuvo atsižvelgta ir konkursas toliau buvo organizuotas taip, kaip reikia LSDP, esame priversti pasitraukti iš valdančiosios koalicijos, – kalbėjo D. Rybakovas. – Jeigu ir toliau liktume koalicijos dalimi, tai reikštų, jog pritariame tokiems veiksmams. Nematome galimybės dirbti koalicijoje, kurioje į partnerių siekį organizuoti skaidrius konkursus į vadovų postus yra neatsižvelgiama“, – rašoma išplatintame pranešime.

Konservatoriai ne pirmą kartą kreipiasi į rajono valdžią, ragindami dirbti skaidriai. Birželio 2 d. buvo paskelbtas viešas pareiškimas, kuriuo konservatorių frakcija išsakė savo požiūrį į kitos socialdemokratės Rasidos Kalinauskienės paskyrimą į Jurbarko viešosios bibliotekos direktorės pareigas. Konservatoriai ragino savivaldybės merą laikytis Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos rekomendacijos ir panaikinti sprendimus, susijusius su R. Kalinauskienės paskyrimu į direktorės pareigas, kaip neatitinkančius Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybės tarnyboje nuostatų.

Oficialus pranešimas apie pasitraukimą iš valdančiosios koalicijos bus įteiktas artimiausiame Jurbarko rajono savivaldybės tarybos posėdyje.

Konservatoriams prabilus apie galimai neskaidrius konkursus ir pasitraukimą iš valdančiosios daugumos, susvyravo ir kiti koalicijos partneriai. Paprašytas įvardyti galimas koalicijos byrėjimo priežastis, partijos Tvarka ir teisingumas Jurbarko skyriaus pirmininkas Algirdas Gudaitis sakė, kad viskas aišku – jo manymu, tai yra neskaidrūs konkursai.

Meras įtakoti negali

Penktadienį kalbintas iš trumpų atostogų grįžęs savivaldybės meras Skirmantas Mockevičius teigė, kad kaip nors įtakoti konkursų jis negali, prieš konkursus nėra kalbėjęs su kandidatais ar palaikęs kurios nors partijos žmones.

Meras atkreipė dėmesį, kad ir taip trūksta žmonių, ir konkursą į UAB „Jurbarko vandenys“ vadovo vietą taip pat teko skelbti dukart. Pasak mero, natūralu, kad dalyvauti konkursuose visada yra paprasčiau vietiniams, čia dirbantiems žmonėms, kurie geriau žino situaciją. „Jeigu kalba apie vertesnius kandidatus, tai kur tie žmonės?“ – klausė S. Mockevičius.

 Meras kalbėjo apie formuojamą nuomonę apie esą neskaidriai vykstančius konkursus ir nenorėjo sutikti, kad galbūt kandidatų neatsiranda todėl, jog galimi pretendentai nebetiki, kad galėtų laimėti sąžiningai, be politinio palaikymo. Jis taip pat užsiminė, kad negalima diskriminuoti žmonių pagal jų priklausomybę vienai ar kitai partijai, nes vien buvimas partijoje negali nulemti, ar žmogus tinka ir gali užimti tam tikras pareigas.

Apie konservatorių pasitraukimą iš valdančiosios koalicijos S. Mockevičius teigė nieko oficialaus nežinantis, jokio pareiškimo neturįs. Meras lauks konservatorių oficialių žingsnių, ir nenuostabu, jei jiems primins kadencijos pradžioje prieš rinkėjus prisiimtą atsakomybę.

Susipažins ir atsakys

Socialdemokratų partijos Jurbarko skyriaus pirmininkas Audronis Zairys penktadienį tvirtino, kad nėra susipažinęs su susiklosčiusia situacija, atostogauja ir iki rugpjūčio 25 d. daugiau laiko skiria asmeniniams reikalams. Būtent dėl to jis atsisakė komentuoti ne tik vykusį konkursą, bet ir jo rezultatų galimai iššauktą koalicijos griūtį.

„Kadangi nesusipažinęs, susilaikysiu, nekomentuosiu. Išdėstysiu savo poziciją vėliau“, – sakė socialdemokratų Jurbarko skyriaus pirmininkas. Jo nuomone, kaltinimams turi būti pagrindas, todėl jau kitą savaitę jis planuoja susitikti su valdančiosios koalicijos atstovais ir iš jos pasitraukusiais konservatoriais.

Jolita Pileckienė« Atgal

Naujienlaiškis

Reklama

Facebook