Balsavimas

Klausimas jaunimui nuo 14-os iki 23-ejų: ar vasaros laikotarpiu planuojate ieškotis sezoninio darbo Jurbarko savivaldybėje?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Verslininkų technika kelią pavertė klampyne

Verslininkų technika kelią pavertė klampyne (0)

2019-10-01

Verslininkai neslepia, kad gyventojams murkdytis purvyne reikės mažiausiai dvi savaites, o gal ir ilgiau. L. Pilecko nuotr

Netoli Vadžgirio esančio Pabebirvio ir aplinkinių kaimų gyventojai – įkalinti. Runkelių derlių nuimanti UAB „AUGA Raseiniai“ kelius pavertė neišvažiuojamomis klampynėmis. Gėrybes vežančios technikos suniokotomis vietomis nepravažiuoja ne tik lengvieji automobiliai, bet ir vaikus į mokyklas bei žmones su reikalais turintys vežti autobusai.

Pirmiausia – bendrovės interesas

Verslininkai atviri – ši bekelė ilgam. Raseinių „AUGOS“ vadovas Dainius Medžiaušis neslepia, kad sunkioji technika kelius mals mažiausiai dar dvi savaites. Paskui juos bus bandoma remontuoti. Tiesa, tik tada, kai tai padaryti leis orai.

Kad kaimų gyventojai įkalinti nepravažiuojamo kelio, paaiškėjo pirmadienį. Į redakciją kreipėsi Pabebirvio gyventoja Lina Šlickienė. Moteris papasakojo, kad pro jos namus einančiu keliu visą naktį sunkioji technika vežė ir greta esančiame lauke pylė runkelius.

„Ryte bandžiau išvažiuoti, kad galėčiau vaikus nuvežti į mokyklą – jokių galimybių tai padaryti. Mokyklinis autobusas vos pravažiavo skersas. Kitas autobusas net nebandė važiuoti. Dabar kelią šiek tiek palygino. Bet tik po to, kai ėmiau filmuoti traktorius ir iškviečiau policiją. Aš suprantu, kad jiems derliaus nuėmimas, tačiau kaip jie siūlo mums gyventi“, – nevilties neslėpė moteris.

Pasak L. Šlickienės, apie tai, kad traktoriai visą naktį malė kelius ir pirmadienio rytą jie buvo beveik neišvažiuojami, ji pranešė Šimkaičių seniūnei Elenai Šileikienei. Moteris taip pat tikino, kad įmonė rimtai gyvenimą gadina ne pirmą kartą.

„Pernai buvo išpylę gal šešis ar aštuonis vilkikus viščiukų mėšlo, grynai po langais. Tas mėšlas buvo neuždengtas gal pusę metų. Kreipėmės ir į aplinkosaugą, bet rezultatas buvo nulinis“, – sakė L. Šlickienė. Moteris taip pat klausė, kas atsakys, jei tokiais keliais į nelaimę negalės sureaguoti medikai, policija ar net ugniagesiai?

Įmonę įspėjo

Šimkaičių seniūnė E. Šileikienė, vos išgirdusi apie situaciją, kelius aplink Pabebirvio kaimą apžiūrėjo pati. Seniūnė patvirtino, kad ties L. Šlickienės namais situacija prasta, bet yra vietų, kur keliai paversi visiškai nepravažiuojama bekele.

„Yra baisu. Susisiekiau su įmone, bet jie taip, tikrai akiplėšiškai kalba – jiems derlius ir viskas. Pranešiau apie situaciją savivaldybei, informavau merą, surašiau raštus dėl kelių. Nežinau, ką reikės daryti, kaip užtikrinti, kad keliai būtų sutaisyti, kad žmonės galėtų laisvai važinėti“, – nerimavo seniūnė.

Pirmadienį popiet apie susiklosčiusią padėtį, o juo labiau – galimą išeitį, savivaldybės meras Skirmantas Mockevičius nieko konkretaus pasakyti negalėjo. Rajono vadovas tikino, kad situacija jam žinoma, tačiau jokie sprendimai kol kas nepriimti.

„Pranešta apie tai atsakingiems savivaldybės darbuotojams, kol kas niekas nenuspręsta, galvosime, ką daryti“, – sakė S. Mockevičius.

Tvarkys išvežę derlių

Kol savivaldybė tūpčioja vietoje – verslas dirba ir kreipia dėmesį tik į tai, kas galėtų sumažinti pelną. „Situacija nemaloni, orai lietingi, tačiau tiesa ta, kad nenuimti derliaus dabar mes negalime. Derlių nuima rangovai, samdytos įmonės, ir tas grafikas yra labai tamprus. Jei mes to nepadarysime dabar, tai galimybė galbūt atsiras tik prieš pat žiemą. Tai reikštų, kad galime prarasti dalį derliaus. Atsisakyti nuimti derliaus irgi negalime, tai būtų pernelyg skaudu finansiškai“, – aiškino Raseinių „AUGA Raseiniai“ vadovas D. Medžiaušis.

Pasak verslininko, planuojama, kad derliaus nuėmimo darbai truks visą šią savaitę. Per kitą savaitę derlius turėtų būti išvežtas. „Tuomet bandysime taisyti kelius, vešime skaldą, pilsime. Tačiau tą bus galima padaryti tik kai pasibaigs lietus ir pradžius keliai. Kitaip nėra jokios prasmės – viskas susmegs į molį ir pinigais bus paleisti vėjais“, – sakė D. Medžiaušis.

Verslininkas tikino, kad įmonė pagal galimybes bando gerinti situaciją – lygina ir greideriuoja kelius, kad padėtis bent kiek pagerėtų.

Kaimo kelią kol kas įveikia tik stiprūs traktoriai. Žmonėms padėti turinti savivaldybė dar tik galvos, ką daryti, tad gyventojai bent kol kas lieka vieni su skaudžia realybe. Kada ir kokių gerų permainų sulauks neišvažiuojamuose molynuose įkalinti žmonės – niekas nežino.

„Pranešėme mokytojai, kad į mokyklą negalime atvažiuoti, nes neišvažiuojame. Vaikai gal ir džiaugtųsi, bet visi puikiai suprantame, kad šios atostogos – priverstinės, esame verslo ir situacijos įkaitai“, – sakė L. Šlickienė.

Lukas PILECKAS« AtgalNaujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook