Balsavimas

Ar STT įtarimų sulaukę ir nuo pareigų nušalinti savivaldybės administracijos vadovai turėtų atsistatydinti?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Viešvilės savanoriai ugniagesiai jaučiasi užmiršti

Viešvilės savanoriai ugniagesiai jaučiasi užmiršti (2)

2019-07-01

Viešvilės savanoriai įsitikinę, kad jei komanda veikia, ji turi būti visiškai aprūpinta ir apmokyta, kad galėtų kokybiškai atlikti užduotis. L. Pilecko nuotr.

Trečius veiklos metus skaičiuojanti Viešvilės savanorių ugniagesių rinktinė – vienintelė tokia šalyje. Tačiau vietinę bendruomenę ir aplinkinius miestelius bei kaimus nuo nelaimių saugantys vyrai neslepia – jaučiasi užmiršti, neįvertinti ir tinkamai neaprūpinti.

Savanoriai atviri – kreiptis į žiniasklaidą nusprendė po daugybės į niekur nuvedusių pokalbių. Vyrai tikina, kad savo problemas ir poreikius ne kartą išsakė Jurbarko r. priešgaisrinės tarnybos viršininkui Stasiui Pociui. Tačiau pastebėjimai ir siūlymai esą atšoka kaip žirniai nuo sienos

Pasak vyrų, didžiausia bėda, kad neorganizuojami jokie mokymai, neaiški apmokėjimo už dirbtas valandas tvarka, o savanoriams trūksta net paprasčiausių uniformų, todėl negali ne tik tinkamai reprezentuoti tarnybos, bet reaguoti į įvykius.

Įkūrė garsiai

Viešvilės savanorių ugniagesių rinktinė buvo įkurta 2016-ųjų balandžio 1 d. Tai padaryta vadovaujantis 2014 m. priimtu Priešgaisrinės saugos įstatymo papildymu. Tuomet skatinta visoje šalyje formuoti savanorių ugniagesių pajėgas, kurios pagal situaciją turėjo padėti tiek Priešgaisrinės ir gelbėjimo tarnybos, tiek savivaldybių ugniagesių tarnybos komandoms.

Viešvilė – vienintelė bendruomenė kur buvo suformuota ugniagesių savanorių rinktinė. Šiuo metu joje yra 16 vyrų ir tik vienas iš jų etatinis darbuotojas. Tai – Raimondas Česnavičius, kuris atsakingas už automobilį.

Vieni savanoriai aktyvūs, dalis vykti į iškvietimus gali ne visada. Tai priklauso nuo žmonių darbų, šeimyninių situacijų, kitų aplinkybių.

Įkurta komanda užpildė nuo 1944-ųjų žiojėjusią spragą. Tuomet, sovietams okupavus Lietuvą, kartu su vokiečių kariuomene pasitraukė ir ugniagesiai. Iki pat 2016-ųjų miestelyje nebuvo jokios gaisrininkų komandos.

Visą straipsnį skaitykite laikraštyje arba prenumeruokite elektroninę versiją.« Atgal

Naujienlaiškis

Reklama

Facebook