Balsavimas

Ar pritartumėte Vidos Rekešienės ir Dariaus Juodaičio grįžimui į rajono politiką?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Auginu vaiką

Auginu vaiką

Ateities vaikai aplinką tausos labiau (0)

Šių dienų mažyliams aplinkos tausojimas tikriausiai rūpės labiau nei jų tėvams. Nuo mažens mokomiems mylėti gamtą vaikams tai bus įprastinis kasdienis dalykas, ir mokydamiesi taupyti išteklius, jie greičiau supras šeimos biudžeto ypatumus, o vėliau ir visuomenės bei gamtosaugos problemas. Pasaulinės aplinkos sveikatos dienos proga, minima rugsėjo 26 d., „Mažųjų ekspertų mokyklos“ ambasadorės Aistė Jasaitytė-Čeburiak ir Kristina Savickytė-Damanskienė kviečia taupymo ir gamtosaugos pradėti mokytis nuo žaidimų.

(Plačiau...)

Grėsmės mobiliajame telefone: kaip nuo jų apsaugoti vaikus? (0)

Išmaniaisiais įrenginiais ir internetu kasdien naudojasi kiekvienas vaikas. Ne veltui juokaujama, jog šiuolaikiniai vaikai pirmiau išmoksta naudotis internetu nei kalbėti. Tačiau internete slypi įvairūs pavojai, apie kuriuos svarbu informuoti vaikus ir padėti nuo jų apsisaugoti – tuo įsitikinęs „Omnitel“ Žinių ir kompetencijų valdymo koordinatorius Rimvydas Jurkuvėnas.

(Plačiau...)

Specialistai įspėja: nudegimai saulėje ypač pavojingi vaikams (0)

Šylant orams vis daugiau laiko norime praleisti lauke, vaikštinėdami gamtoje ar tingiai ilsėdamiesi prie ežero. Pasidžiaugti saule, grynu oru kartu skatiname ir atžalas. Niekas nepaneigs, kad tiek mažam, tiek dideliam reikia saulės ir iš jos gaunamo vitamino D. Visgi reikia nepamiršti tinkamos odos apsaugos, kitaip malonios saulės vonios gali tapti ne tik raukšlių, bet ir gyvybei pavojingų ligų priežastimi.

(Plačiau...)

Trys vietos, kuriose šventė vaikams gali baigtis rimtomis traumomis (0)

Švęsti vaikų gimtadienius, pažymėti mokslo metų pradžią ar pabaigą, kitas mažiesiems svarbias progas ar tiesiog smagiai praleisti savaitgalį vis populiariau tampa įvairiuose pramogų parkuose, kurių pasirinkimas šiandien Lietuvoje yra tikrai nemažas. Nors vandens, nuotykių, žaidimų, atrakcionų, batutų ir kitokie parkai bei čiuožyklos vaikams gali suteikti smagių akimirkų, draudikai perspėja, kad tokiose vietose išauga ir rizika jiems patirti traumą. Europos bendrovės „ERGO Insurance“ Lietuvoje žalų administravimo departamento direktorius Audrius Pilčicas išskiria pavojingiausias pramogų vietas vaikams, kuriose mažųjų linksmybės gali baigtis kaulų lūžiais ar kitomis traumomis ir vizitu pas medikus. Vidutinė draudimo išmoka už panašius nelaimingus atsitikimus siekia apie 290 eurų.

(Plačiau...)

Kodėl Lietuvoje daugėja nutukusių vaikų? (1)

Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis, maždaug 6 proc. viso pasaulio vaikų iki penkerių metų amžiaus yra nutukę arba turi antsvorio. Lietuvoje per du dešimtmečius tokių vaikų padaugėjo net 7-iais procentais. Mitybos specialistų susirūpinimą kelia, kad sparčiai daugėja ir nutukusių ikimokyklinukų,  kurių didžioji dalis dieną praleidžia darželyje ir ten yra maitinami bent tris kartus per dieną. Sveikos mitybos ekspertų teigimu, per pastaruosius keletą metų ugdymo įstaigų maitinimo sistema pažengė į priekį, tačiau tobulėti dar yra kur – nuo sveikesnių patiekalų vaikams iki pačių darbuotojų požiūrio į sveiką mitybą.

(Plačiau...)

Tėvai nerimauja dėl cukraus, tačiau nesusilaiko nedavę vaikams saldėsių (0)

Edukacinė platforma mazujuekspertumokykla.lt, kartu su vaikų prekės ženklu „Danonki“ ir „Mindshare Baltics“ apklausė tėvus trijose Baltijos šalyse, norėdami sužinoti, kokie yra ikimokyklinio amžiaus vaikų užkandžiavimo įpročiai. Paaiškėjo, kad retas vaikas Lietuvoje, Latvijoje ar Estijoje praleidžia dieną nesuvalgęs 1-3 užkandžių. Dažniausiai vaikai kremta vaisius, pieno produktus (dažniausiai - jogurtą ir varškę), sausainius  ir trapučius. Tyrimo rezultatus pakomentuoti sutiko „Mažųjų ekspertų mokyklos” ambasadorius, vaikų  gastroenterologas doc. dr. Vaidotas Urbonas.

(Plačiau...)

Vitaminų trūkumas: kur pasisemti energijos? (0)

Įvairių šalių mokslininkai ir medikai vitamino D trūkumą sieja su daugybe sveikatos sutrikimų – energijos trūkumu, kaulų trapumu, akių ligomis, nusilpusiu imunitetu, dažnomis peršalimo ligomis ir kvėpavimo takų infekcijomis, net ir emocinės būklės sutrikimais. 2014 metais laboratorijose „Antėja“ ir „Sosdiagnostika“ atlikti mokyklinio amžiaus (nuo 7 iki 18 metų) vaikų kraujo tyrimų rezultatai parodė, kad net 90 proc. vaikų trūksta vitamino D. Apie vitamino D svarbą, stoką ir to priežastis kalbamės su biomedicinos mokslų daktaru, gydytoju, vaikų gastroenterologu Vaidotu Urbonu.

(Plačiau...)

Lopšinės skamba didžiojoje dalyje Lietuvos šeimų (0)

Net 74 proc. Lietuvos šeimų savo vaikams dainuoja lopšines, atskleidė Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto atlikta ikimokyklinio amžiaus vaikus auginančių tėvų apklausa*. Tyrimo rezultatus Barselonoje vykusiame 3-iajame Pasauliniame kongrese apie prieštaravimus ir ginčytinus klausimus pediatrijoje pristatė dvi „Mažųjų ekspertų mokyklos“ ambasadorės vaikų gydytojos dr. Sigita Lesinskienė ir dr. Odeta Kinčinienė

(Plačiau...)

Kaip sėkmingai pasiruošti vasarai? (0)

Pediatrų teigimu, pavasaris – geras metas stiprinti vaikų imunitetą. Gegužės mėnesį daugiau laiko praleiskite lauke, pasisemkite vitaminų iš aplinkos – oro, saulės spindulių, žalumynų. Pateikiame „Mažųjų ekspertų mokyklos“ ambasadorės pediatrės doc. Odetos Kinčinienės patarimus, kaip tinkamai pasiruošti vasarai.

(Plačiau...)

Vaikų gynimo dieną Vadžgiryje šventė visi (nuotraukos) (0)

Susirinkę vaikai žaidė įvairiausius žaidimus, kuriuos jiems vedė laisvoji mokytoja Sandra Mielkaitytė su drauge Janina. Sandra taip pat pasirūpino ir robotikos užsiėmimais.

(Plačiau...)

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook