Auginu vaiką

Auginu vaiką

Tyrimas: Lietuvoje vaikai mokyklose kenčia nuo deguonies trūkumo (0)

Pamokų metu CO2 koncentracija Lietuvos mokyklose nuolat viršija rekomenduojamą ribą, o tai kenkia vaikų sveikatai ir gebėjimui mokytis, rodo Nacionalinės pasyvaus namo asociacijos (NPNA) atliktas tyrimas.

(Plačiau...)

Išmaniosios kartos mokinys: kas jis ir kokie jo iššūkiai? (0)

Pasaulinė statistika rodo, kad iš beveik 5 mlrd. internetu besinaudojančių žmonių net 3,7 mlrd. aktyviai naudoja socialinius tinklus, įsijungdami į juos nuo ankstyvos paauglystės. Tad šiandieninis jaunuolis – greitų naujienų bei socialinių tinklų virtuozas, galintis gauti bet kokią informaciją ar išreikšti savo nuomonę vos keliais mygtukų paspaudimais. Su kokiais iššūkiais gali susidurti išmaniosios kartos mokiniai, turintys prieigą prie viso pasaulio žinių?

(Plačiau...)

Sekstingo ribos: nuo žaidimo iki psichologinių traumų (0)

Sekstingą (angl. sexting – dviejų žodžių „sex“ ir „texting“ kombinacija) Oksfordo žodynas oficialiai įtraukė prieš penkmetį. Atviro seksualaus turinio žinučių, apnuoginto ar nuogo kūno nuotraukų, filmukų siuntimas ar gavimas, naudojantis bet kokia skaitmenine priemone – viena populiariausių 21-ojo amžiaus jaunuolių elgesio apraiškų. Anot specialistų, sekstingo pasekmės gali ne tik sugniuždyti psichologiškai, bet ir sugadinti karjerą.

(Plačiau...)

Vienas dūris išgelbės gyvybę (0)

„Džiaugiuosi, kad mano vaikas nevakcinuotas. Pasiskaitykite apie skiepus, ten vieni nuodai. Autizmas garantuotas“, - savo įžvalgomis dalijasi vaikų neskiepijantys tėvai. Kai vaikas atsiduria intensyviosios terapijos skyriuje, nuomonę gimdytojai pakeičia. Tik kad nebūtų vėlu.

(Plačiau...)

Mokinių atostogos – budrumo patikrinimas tėvams (0)

Mokinių žiemos atostogos – tikras budrumo patikrinimas tėvams. Jei iki šiol didžiąją dienos dalį vaikai leisdavo mokykloje, tai dabar dažniau būna namuose ar skuba į lauką su draugais.

(Plačiau...)

„Pagalbos vaikams linijos“ konsultantė: skambučių dėl patyčių nemažėja (0)

Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnyboje veikianti „Pagalbos vaikams linija“ (PVL) neretai sulaukia skambučių dėl vaikų patiriamų patyčių. Linijos konsultantė Anastasija sako, kad tokių skambučių, deja, nemažėja. Pagalbos kreipiasi ir patys patyčias patiriantys vaikai, ir jų draugai ar bendraklasiai, matantys netinkamą elgesį su kitu vaiku. Į PVL kreipiasi ir vaikų tėvai. Pasak konsultantės, susidūrus su patyčių atveju, visuomenės nariams svarbu nebūti abejingiems ir aktyviai veikti. Tik tokiu būdu įmanoma kovoti su patyčių reiškiniu.

(Plačiau...)

Skie­pų bau­bas: mi­tai ir fak­tai apie vak­ci­na­vi­mą (0)

Su­au­gu­sių pa­cien­tų vak­ci­na­vi­mas Lie­tu­vo­je yra vie­nas ma­žiau­sių Eu­ro­pos Są­jun­go­je. Gy­dy­to­jas in­fek­to­lo­gas prof. Ar­vy­das Amb­ro­zai­tis sa­ko, jog ne­pa­grįs­tos skie­pų bai­mės su­si­da­ro dėl men­ko vi­suo­me­nės in­for­ma­vi­mo ir ypač ak­ty­vaus an­ti­vak­ci­ni­nin­kų ju­dė­ji­mo. Mat šie ban­do žmo­nes pa­veik­ti ne moks­lo įro­dy­to­mis ži­nio­mis, o emo­ci­jo­mis.

(Plačiau...)

Paaiškino, kaip elgtis dėl koronaviruso uždarius mokyklas: tėvai turi kelias galimybes (3)

Lenkijoje, Ukrainos sostinėje, Italijoje, Čekijoje dėl koronaviruso uždarytos pradinės ir vidurinės mokyklos. Kaip šiandien pranešė švietimo ministras Algirdas Monkevičius, kuriam laikui pamokas gali būti siūloma nutraukti ir visoje Lietuvoje. Ar imtis tokių priemonių, Vyriausybė spręs dar šiandien, tačiau tėvai jau nerimauja, kur reikės palikti savo atžalas.

(Plačiau...)

Vaikų dantys – tėvų įpročių atspindys (0)

Nuomonė, esą pieniniai dantukai vis tiek iškris, tad rūpintis jais – ne pats svarbiausias dalykas, anot specialistų, – ydinga. „Kaip mažiesiems trinkame plaukus, kerpame nagučius, taip turėtume rūpintis ir dantukų sveikata“, - įsitikinusi biomedicinos mokslų daktarė, ilgametė vaikų odontologė Rasa Račienė. Specialistė aiškina, kodėl tėveliai turėtų nuo mažens išmokyti vaikus draugauti su dantų šepetuku ir kaip, pasitelkdami vaizdinę medžiagą, padėti vaikams ugdyti tinkamus burnos higienos įpročius.

(Plačiau...)

Dešimtokų, aštuntokų ir ketvirtokų pasiekimų patikrinimas šiais mokslo metais nevyks (0)

Šiais mokslo metais pagrindinio ugdymo pasiekimų patikrinimas (PUPP) dešimtokams ir nacionaliniai mokinių pasiekimų patikrinimai (NMPP) nevyks.

(Plačiau...)

Miestelių mokyklos su nerimu laukia pirmadienio 9 val. ryto: gali pakibti sistema (0)

Pedagogai baiminasi, kad pirmadienį, kai į nuotolinį mokymą įsitrauks visos mokyklos, kils keblumų, nes, jungiantis prie rekomenduojamų nuotolinio mokymo virtualių sistemų, tarkim, elektroninio dienyno, gali pakibti sistema. Be to, nemažai vaikų, kurie neturėjo kompiuterio ir jį gaus, dar neturi prieigos prie interneto. 

(Plačiau...)

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook