Bendraukime

Bendraukime

Patarimai, kaip pasirūpinti gyvūnais lauke šalčiausiomis žiemos dienomis (3)

Sinoptikams pranešant apie šalčius, svarbu nepamiršti pasirūpinti tinkamomis ūkinių gyvūnų ir lauke būnančių gyvūnų augintinių laikymo sąlygomis ir apsaugoti juos šąlant orams, – primena veterinarijos specialistai. Gyvūnams turi būti sudarytos galimybės pasislėpti nuo nepalankių oro sąlygų – žvarbaus vėjo, sniego ar šlapdribos.

(Plačiau...)

Maisto švaistymo mažinimo procese – nauja iniciatyva (0)

Maisto gamintojai ir prekybininkai šalies labdaros valgykloms nuo šiol galės tiekti ir užšaldytą šviežią supakuotą mėsą. Sausio 15 d. įsigalioja teisės aktų pakeitimai, kuriais suteikiama galimybė užšaldyti besibaigiančio galiojimo šviežią supakuotą įvairių rūšių mėsą ir taip sudaryti sąlygas pratęsti labdarai ir paramai skirto maisto tinkamumo vartoti terminą, siekiant didesnio tvarumo maisto tiekimo grandinėje.

(Plačiau...)

Emocinės pagalbos jau gali kreiptis ir tėvai (0)

Šalyje įvedus griežtesnius karantino apribojimus, Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) atkreipia dėmesį į psichologinę bei emocinę žmonių sveikatą. Nuo pavasario visi gyventojai gali kreiptis į emocinę pagalbos liniją 1809, kuri vienija paramą teikiančias linijas: Vilties liniją, Pagalbos moterims liniją, Jaunimo liniją, Vaikų liniją ir Sidabrinę liniją. Nuo šiol papildomai atsiranda ir Tėvų linija, į kurią rekomenduojama kreiptis, kai norima suprasti vaikų elgesį, reikalingi patarimai dėl įvairiais amžiaus tarpsniais kylančių bendravimo problemų bei norima rasti geriausią bendravimo sprendimą, sakoma SAM pranešime.

(Plačiau...)

Nuo erkinio encefalito skiepytis rekomenduojama pradėti žiemą (0)

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) specialistai primena, kad skiepytis nuo erkinio encefalito (EE) geriausia šaltuoju metų laikotarpiu. Pasak ULAC gydytojos epidemiologės Aušros Bartulienės, kad susidarytų imunitetas, apsaugantis nuo šios ligos, reikia laiko, todėl geriausia pradėti skiepytis žiemą.

(Plačiau...)

Dėl atliekų surinkimo Jurbarke (3)

UAB „Jurbarko komunalininkas“ praneša, kad pakuočių atliekos (plastikas, popierius, metalas) iš individualių valdų Jurbarke bus surenkamas ne kaip skelbta grafike sausio 6 d., bet ketvirtadienį, sausio 7 d.

(Plačiau...)

Fejerverkai: ar viską žinome apie jų žalą? (0)

Artėjant Naujiesiems metams fejerverkai tapo įprastu reginiu. Ne vienerius dešimtmečius Naujieji metai be jų neapsieina. Tai – gražus reginys, turintis ir neigiamų aspektų. Fejerverkų keliamas triukšmas ne tik gąsdina augintinius, bet sukelia stresą ir laukiniams gyvūnams ar paukščiams. Pirotechnika teršia orą kietosiomis dalelėmis, kurios jame išsilaiko net keletą valandų. Taip pat ir aplinką, kai pasigrožėjus trumpu reginiu lauke, paliekamos įvairios atliekos ir šiukšlės. Tad verta susimąstyti ir savęs paklausti, ar fejerverkai išties reikalingi?

(Plačiau...)

Internete - kalėdinių eglučių parkelis (nuotraukos) (0)

Jurbarko rajono savivaldybės „Facebook“ paskyroje įsikūrė „Internetinis rajono seniūnijų ir bendruomenių kalėdinių eglučių parkelis.

(Plačiau...)

Karantinas atveria naujas galimybes savanorystei (0)

Karantinui stipriai apribojus visuomeninį gyvenimą ir atsiradus būtinybei išlaikyti atstumą visuomenėje, išryškėjo sparčiai auganti vienišumo problema. – Rinkimės fizinį, o ne socialinį atstumą. Aplinkybės nestabdo savanorystės – aplinkybės skatina ieškoti, – sako Jaunieji maltiečiai, kartu su Britų taryba Lietuvoje inicijuojantys naują projektą „Jungiant kartas“ (angl. Bridging generations).

(Plačiau...)

Naujasis koordinatorius padės grįžti į darbo rinką (1)

Gruodžio mėnesį darbą Jaunimo reikalų departamento projekte „JUDAM“ pradėjo Dainius Kinderis. Jis bus Tauragės apskrities koordinatorius, kuruojantis ir Jurbarko rajoną. 

(Plačiau...)

Savimasažas namų sąlygomis: padėti sau – galime kiekvienas (video) (0)

„Karantino metu dirbant ar mokantis nuotoliniu būdu daugelis pradeda jausti diskomfortą kaklo, menčių, pečių juostos ar klubų srityse. Savimasažas gali tapti veiksmingu ir visiems prieinamu pagalbos sau būdu, siekiant atpalaiduoti raumenų įsitempimą. Pasitelkus labai paprastas pagalbines priemones – kamuoliuką ar vola – galima labai efektyviai sau padėti“, - teigia Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro sportinio masažo dėstytojas Arnius Mickevičius ir kviečia išmokti kelis nesudėtingus, tačiau labai naudingus pratimus.

(Plačiau...)

Policija ieško Kamilės Jarušaitytės (0)

Policija ieško Kamilės Jarušaitytės (gim. 2006 m.), kuri gruodžio 8 d. apie 21 val. pasišalino iš „Marijampolės vaiko tėviškės namų“, esančių Marijampolės sav. Liudvinavo sen. Avikilų k.

(Plačiau...)

Dvigubas Jurbarko kasininkės gyvenimas: turi žadą atimantį verslą (0)

Šiuo metu Panemunės pilyje – tylu. Jos kieme – jokio garso, nėra nei muziejaus, nei restorano lankytojų, nors skelbime ant vartų ir teigiama, kad čia gaminamas „maistas išsinešti“. Tuščios ir greta esančios dailininkų dirbtuvės. Pandemija ir čia uždėjo savo leteną, – lankytojų nėra, įprastinių prieššventinių renginių – taip pat. Tačiau turizmo sezono metu čia virė gyvenimas.

(Plačiau...)

Verslininkai sukūrė įspūdingą kalėdinę dekoraciją (2)

Jurbarke įsikūrusių įmonių „Jualdė“, „Agrokelias“ ir „Garantas“ kiemas nušvito tūkstančiais lempučių. Kolektyvas daugiau nei trijų šimtų metrų ilgio girliandomis papuošė traktorių ir sukūrė stilizuotų eglučių instaliaciją. Verslininkai tikina norėję praskaidrinti šventines nuotaikas ir pradžiuginti dėl koronaviruso pandemijos įsitempusius žmones.

(Plačiau...)

Atsinaujina senas, architektūrine visuma labai vertingas Vilkijos miestas (0)

Vilkija – vienas iš panemunių miestų, išsidėstęs didžiausios Lietuvos upės – Nemuno – šlaite. Šiam senam, architektūrine visuma vertingam miestui būdingas reljefas, kuris suteikia galimybes matyti vis naujas ir vis kitas panoramas bei unikalius gamtos vaizdus su pratekančiu greta Nemunu.

(Plačiau...)

Vaistininkai pataria neprarasti saiko mėgaujantis mandarinais (0)

Ne vienam mandarinų kvapas asocijuojasi su šventiniu sezonu, Kalėdomis. Per visus metus pasiilgęs šių vaisių, dažnas praranda saiką. Vis dėlto „Eurovaistinės“ vaistininkė sako, kad valgant mandarinus paskaičiuoti verta ir per dieną nederėtų peržengti 300 gramų arba maždaug 6 vienetų vaisių ribos.

(Plačiau...)

Astrologinė prognozė gruodžio 3-iajai, ketvirtadieniui (0)

AVINAS. Ši diena gana prieštaringa. Viena vertus, džiaugsitės tuo, ką turite, ir nekelsite sau per didelių tikslų. Kita vertus, tuos tikslus jums gali kelti reiklus partneris ar šeimos nariai.

(Plačiau...)

Vardadienius šiandien švenčia (0)

Savo vardadienius šiandien švenčia Atalija, Audinga, Audingas, Gailintas, Ksavera, Ksaveras, Ksaverija, Linvyda, Linvydas, Linvydė;

(Plačiau...)

Gruodžio 3-ioji – Tarptautinė neįgaliųjų diena. Lietuvos advokatūros diena. (0)

1992 m. pabaigoje Jungtinės Tautos paskelbė gruodžio 3-iąją Tarptautine neįgaliųjų žmonių diena, kurios metu būtų organizuojami renginiai, skirti atkreipti dėmesį į pagalbą neįgaliesiems.

(Plačiau...)

Astrologinė prognozė gruodžio 2-ajai, trečiadieniui (0)

AVINAS. Tikėtinos emocinės bendravimo problemos, nerimas dėl šeimos. Galbūt derėtų pasikalbėti su artima drauge ar geru bičiuliu, nes nešališkas įvertinimas jums gali būti labai vertingas.

(Plačiau...)

Gruodžio 2-ąją vardadienius švenčia (0)

Savo vardadienius šiandien švenčia Aura, Aurelija, Aurė, Aurėja, Milkanta, Milkantas, Minkinta, Milkintas, Milmantas, Milmantė, Paulina, Svirgailas, Svirgailė, Svirganta, Svirgauda, Svirgaudas, Svirgaudė, Svirgeda, Svirgedas, Vėjūnas, Viviana;

(Plačiau...)

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook