Bendraukime

Bendraukime

Šv. Valentino diena darbe: 5 mitai apie seksualinį priekabiavimą (0)

Tyrimai rodo, kad šv. Valentino diena darbo vietose neretai tampa nemalonia patirtimi. Klijuodami širdutes ir dovanodami dovanas, bendradarbiai kartais leidžia sau peržengti ribas ir seksualiai priekabiauja prie kolegų. Lietuvos žmogaus teisių centro direktorė Birutė Sabatauskaitė griauna penkis mitus apie seksualinį priekabiavimą darbe ir pataria, kaip elgtis darbdaviams.

(Plačiau...)

Šv. Valentino diena namuose: idėjos šventinei vakarienei (0)

Artėjanti Šv. Valentino diena yra puiki proga paįvairinti kasdienybę ir į santykių rutiną įnešti naujų spalvų. Ir tam nebūtina skirti didelio biudžeto, skristi į kitą pasaulio kraštą ar vakarieniauti prabangiausiame restorane. Meilės dieną galima puikiai atšvęsti namuose, vakarą paverčiant ypatingu – nuo tam paruoštos aplinkos iki romantiškos vakarienės.

(Plačiau...)

Į pasimatymą su kedais? Patarimai, kokie modeliai leis sužibėti (0)

Ar kada anksčiau būtumėte pagalvojusi, kad su paprasčiausiais sportbačiais galite keliauti į šventišką Valentino dienos vakarienę ir atrodyti tiesiog stulbinančiai? Tikriausiai nė viena mergina iš tiesų nesvajoja romantikos kupino vakaro praleisti galvodama apie įkalintų kojų skausmą, kurį sukėlė plonyčiai ir, iš pirmo žvilgsnio, nekalti aukštakulniai. Tinklaraščio „Deichmann Shoelove“ autorė ir stilistė Viktorija Šaulytė tikina – pasirinkus tinkamus sportinius batelius ne tik puikiai jausitės, bet ir paliksite neišdildomą įspūdį.

(Plačiau...)

Kas trečios poros romantinius santykius Lietuvoje temdo įtampa dėl finansų (0)

Nors Šv. Valentino dieną nuo raudonų širdelių gausos gali raibti akys, o viską aplink, regis, užvaldo romantika, tačiau kasdienybėje porų santykiams iššūkių dažnai kelia labai žemiški dalykai – pavyzdžiui, finansinės problemos. Tarptautinės kreditų valdymo bendrovės „Intrum“ atliktas Europos vartotojų mokėjimų tyrimas rodo, kad net trečdalio lietuvių romantiniuose santykiuose finansiniai reikalai kelia įtampą. Psichologai tai aiškina kiekvieno žmogaus jaučiamu saugumo poreikiu, kuris šiandienos pasaulyje didele dalimi yra susijęs su pinigais.

(Plačiau...)

Medinės ar audiniu aptrauktos lovos – kokią pasirinkti? (0)

Miegamajame ne tik miegame bei ilsimės, bet ir slepiamės nuo streso ir kasdienių rūpesčių. Tai - mūsų poilsio ir ramybės oazė, kurioje praleidžiame apie trečdalį viso savo gyvenimo. Dėl šios priežasties, kurdami arba atnaujindami namų interjerą, miegamojo erdvei turime skirti ypatingą dėmesį. Ypač pagrindiniam kambario akcentui – lovai.

(Plačiau...)

Tyrimas atskleidė: 9 iš 10 lietuvių baiminasi dėl robotų keliamų grėsmių darbo rinkai (0)

Daugelį rutininių darbų už mus jau daro robotai, tačiau jie vis labiau kėsinasi ir į profesijas, kurios tradiciškai priskiriamos žmogaus rankų darbui. Kaip parodė naujausias tyrimas*, ši robotizacija sėja nerimą: 88 proc. lietuvių mano, kad robotai kelia grėsmę darbo vietoms, o serijinės gamybos kūriniai jiems atrodo neautentiški ir praradę žmogiškąjį ryšį. Ir nors lietuviai jautrūs kainai, net trečdalis respondentų rinktųsi kokybišką ir brangesnį rankų darbo daiktą, o ne pigesnį serijinės gamybos analogą. Kokias profesijas artimiausiu metu pakeis robotai ir ką apie tai mano Lietuvos visuomenė?

(Plačiau...)

Dvejus metus neužregistruota žmonių trichineliozės atvejų (0)

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) duomenimis, per paskutinius du metus (2018–2019) Lietuvoje žmonių trichineliozės atvejų neužregistruota. 2017 metais buvo vienas šios ligos židinys, kuriame susirgo 9 žmonės. Protrūkis įvyko dėl namų ūkyje užaugintos infekuotos kiaulės mėsos, kuri nebuvo patikrinta dėl trichineliozės.

(Plačiau...)

6 priežastys, dėl kurių brokolis laikomas supermaistu (0)

Miniatiūrinį medį primenanti daržovė kadaise lietuviams buvo neįprasta, netgi egzotiška. Šiandien brokolis yra viena populiariausių daržovių ant kasdienio stalo, kurį žmonės renkasi ne tik dėl jo skonio. Supermaisto reputaciją brokolis užsitarnavo dėl daugybės savybių, o prekybos tinklo „Iki“ ekspertai atskleidžia bent šešias, kurios įtikins šią daržovę valgyti kasdien.

(Plačiau...)

Ekspedicija liuteronų istorijos pėdsakais. Jurbarko liuteronai (1)

Ekspedicija liuteronų istorijos pėdsakais. XV dalis: Jurbarko liuteronai.

(Plačiau...)

Iš Jurbarko kilusi Laisva pristatė dainą apie pasibaigusią meilę: kūrinį parašė I. Puzaraitė-Čepononienė su vyru (video) (0)

 „Ši daina apie meilę, kuri baigėsi. Vis girdim jog skiriasi žinomi žmonės, kartais sunku suvokti, dėl kokių priežaščių...

(Plačiau...)

Apsinuodijimas paracetamoliu – kaip padėti nukentėjusiam asmeniui? (2)

Per praėjusius metus Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos (VVKT) Apsinuodijimų informacijos skyrius suteikė 2914 konsultacijų telefonu, kurių didžiąją dalį – 2637 – sudarė konsultacijos dėl apsinuodijimo. Atsižvelgiant į tai, kad šaltuoju metų laiku dažniau sergama ir vartojama daugiau vaistų, padaugėja situacijų, kai netyčia apsinuodijama nereceptiniais vaistais, ypač paracetamoliu, kuris įeina į daugumos cheminių vaistų nuo peršalimo sudėtį. Kaip atpažinti apsinuodijimo simptomus ir padėti nukentėjusiajam?

(Plačiau...)

Akiniai nuo saulės žiemą. Kodėl jie būtini? (0)

Temperatūrai nukritus žemiau nulio, suskumbame rūpintis kūno galūnių šiluma ar imuniteto apsauga, tačiau specialistai skatina skirti daugiau dėmesio jautriausiam mūsų kūno organui – akims, kurios dažniausiai yra pamirštamos. Žiemą akys itin varginamos temperatūrų skirtumų ir žvarbių vėjų, todėl sausėja, ašaroja ir net peršti. Tačiau šioms problemoms yra išeitis – apsauginiai akiniai nuo saulės. Metas pamiršti mitą, kad akiniai nuo saulės – tik vasaros sezono aksesuaras, tikina „Vision Express“ optometrininkė B. Kuftin ir dalijasi patarimais, kaip rūpintis savo akių sveikata šaltuoju sezonu.

(Plačiau...)

Sveikas maistas – kaip vaistas. Subalansuota mityba – ligų profilaktikai (0)

Gydytoja dietologė Rūta Petereit pataria, kaip nesunkiai pereiti prie subalansuotos mitybos, užtikrina, kad pradėti gyventi sveikai niekada nevėlu. Aktorė Kristina Savickytė-Damanskienė dalijasi mažomis gudrybėmis, kaip prie sveikos mitybos pratina septynmetį sūnų. 

(Plačiau...)

Virusas, nuo kurio nėra vaistų: kodėl reiktų vengti svetimų lūpų dažų? (0)

Šaltuoju metų sezonu daugelį ima kamuoti aktualus klausimas – pūslelinė – užkrečiamoji liga, galinti pažeisti odą, gleivinę ir netgi centrinę nervų sistemą. Sveikatos specialistai atkreipia dėmesį, kad į kovą su nuolat pasikartojančiu pūslelinės paūmėjimu žmonės griebiasi pačių įvairiausių būdų nors padėti gali tiesiog laiku pastebėta liga.

(Plačiau...)

Duonos diena: lietuviai vis drąsiau eksperimentuoja (receptai) (0)

Šiandien minint Duonos dieną prekybos tinkas „Iki“ apžvelgia kintančias kepamos šviežios duonos tendencijas ir sako, jog pirkėjai vis drąsiau renkasi įdomesnių skonių duoną. Pastebimas ir vis labiau populiarėjantis sveikesnės duonos pasirinkimas – žmonės darosi smalsesni, domisi įvairiapuse mityba.

(Plačiau...)

Piknikas žiemą – kodėl gi ne? (0)

Visi puikiai žino, kad valgyti lauke – didžiulis malonumas. Nors išvykos, piknikai, grilius ir užkandžiavimas gamtoje dažniausiai siejamas su vasaros sezonu, šiemet šiltesnė nei įprasta žiema leidžia sulaužyti šią nuostatą ir pakviesti draugus į pikniką net ir žiemą. Prekybos tinklo „Iki“ maisto ekspertė Vilma Juodkazienė pasidalino idėjomis, kokiomis vaišėmis žiemos pikniko metu galite nustebinti artimuosius.

(Plačiau...)

Vandalai nusiaubė Kalnėnų stotelę (4)

Šeštadienį redakcija sulaukė skaitytojo žinutės. Atsiųstoje nuotraukoje nufotografuota Kalnėnuose esanti autobusų stotelė.

Pasak nuotrauką atsiuntusio asmens, vaizdas užfiksuotas šiandien.

(Plačiau...)

Akių nuovargis: naujojo amžiaus liga ir 5 patarimai, kaip jos išvengti (0)

Žaibišku greičiu besivystančios skaitmeninės technologijos, greitas gyvenimo ritmas ir dažnas stresas šiuolaikinio žmogaus sveikatai kelia vis daugiau problemų. Didžiąją savo laiko dalį praleidžiame biuruose prie kompiuterių ekranų, todėl natūralu, jog XXI amžiuje žmonės vis dažniau susiduria su liga, kurią tikriausiai teko patirti kiekvienam – astenopija arba kitaip – akių nuovargiu. „Vision Express“ optometrininkė Božena Kuftin teigia, kad akių nuovargis gali signalizuoti ir kitas akių ligas, tad būtina žinoti, kaip to išvengti. 

(Plačiau...)

„L'Officiel Lithuania“ grožio rubrikos redaktorė iš Jurbarko: puoselėkite natūralų grožį (video) (0)

Susipažinkite, ši istorija apie Neringa Šimkutė, tiklaraščio Grožio paslaptys by Neringa Šimkutė autorė bei „L'Officiel Lithuania“ grožio rubrikos redaktorė. Neringa jau daugybę metų dirba grožio srityje ir savo sekėjams atskleidžia žinutę, kad grožis ir jo procedūros privalo būti saikingos ir protingos. 

(Plačiau...)

Jurbarkiečio kadruose - Panemunės pilis iš paukščio skrydžio (video) (0)

Jurbarkietis Eimantas Daunys dalinasi filmuotais Panemunės pilies vaizdais.

(Plačiau...)

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook