Bendraukime

Bendraukime

Miestą siaubė vandalai – pjaustė treniruoklius, sulaužė smėlio dėžę (nuotraukos) (3)

Pirmadienio rytą redakciją pasiekė keleto skaitytojų laiškai. Žmonės ir baisėjosi, ir stebėjosi mieste pamatytais vaizdais. Savaitgalį Jurbarke darbavosi chuliganai, kurie sulaužė vaikų žaidimo aikštelėje įrengtą smėlio dėžę, o poilsio zonoje prie Mituvos – nupjovė treniruoklio vamzdžius.

(Plačiau...)

Startuoja apgavysčių internete prevencijos savaitė – #NeapsigaukInternete (0)

Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba (VVTAT) ir Europos vartotojų centras Lietuvoje (EVC) š. m. balandžio 12–16 d. organizuoja jau tradicine tapusią Apgavysčių internete prevencijos savaitę #NeapsigaukInternete. Trečius metus organizuojamoje švietimo kampanijoje šiemet didžiausias dėmesys skiriamas vartotojų teisių apsaugai socialiniuose tinkluose ir skelbimų portaluose, taip pat klaidinančios reklamos bei nesąžiningos komercinės veiklos pinklėms.

(Plačiau...)

Kviečia fotografuoti Nemuną ir sukurti žemėlapį (0)

Dėmesio visiems, kurie gyvena prie Nemuno arba planuoja prie jo nukeliauti.

(Plačiau...)

Nauji turizmo maršrutai Jurbarke (3)

Nors ir sudėtingomis sąlygomis, slegiant nežinomybei dėl  kelionių po Lietuvą, Jurbarko turizmo paslaugų teikėjai ruošiasi naujam sezonui. Planuojami nauji maršrutai, tobulinami jau buvę, ieškoma papildomos informacijos. Vis didesnis dėmesys skiriamas karinei tematikai. Tą skatina įvairios sukaktys – 1830-1831m. sukilimas, antro pasaulinio karo pradžia 1941-aisiais.

(Plačiau...)

Ant lavos kepė zefyrus (nuotraukos, video) (0)

Kovo 19-ąją Islandijoje išsiveržė ugnikalnis, esantis vos 40 km nuo sostinės Reikjaviko. Besiveržianti įkaitusi lava ir raudonai nusidažęs dangus sulaukė didžiulio dėmesio – ne tik virtualioje erdvėje, bet ir gyvai. Specialiosioms tarnyboms leidus, tūkstančiai žmonių suplūdo pasižiūrėti ugnikalnio ir slenkančios lavos.

(Plačiau...)

Gyvūnų karalystės miego laiko amplitudė plati: nuo 2 iki 16 valandų per parą (2)

Kovo 21-ąją minima tarptautinė miego diena. Kiekvienam gyvam organizmui miegas yra gyvybiškai svarbus ir reikalingas. Neišsimiegoję jaučiamės suirzę, nelaimingi, viskas krenta iš rankų, o to įkandin seka įvairūs sveikatos sutrikimai. Ne išimtis ir gyvūnai. Šios dienos proga Lietuvos zoologijos sodas nori pasidalinti įdomiais faktais apie gyvūnų miego ritualus.

(Plačiau...)

70 proc. žmonių, susidūrę su neapykantos kalba, niekur nesikreiptų (0)

Lietuvos gyventojai supranta, kad neapykantos kalba yra netinkama ir pasisako prieš ją, tačiau dažnai ją klaidingai priskiria saviraiškos ar žodžio laisvei. Dažnas to nelaiko baustinu nusikaltimu. Absoliuti dauguma nežino, kad neapykantos kalba yra žmogaus teisių pažeidimas ir gali užtraukti teisinę atsakomybę. Nerimą kelia tai, kad 7 iš 10 žmonių, susidūrę su neapykantos kalba, apie tai nepraneštų ir neieškotų pagalbos.

(Plačiau...)

Į rezervatą įsėlino pavasaris (0)

Iš pradžių gana veržliai, o dabar – kiek sulėtėjęs kelią skinasi pavasaris. Žiemą sutriuškinusi šilumos banga stabtelėjusi atsitraukė palikdama laiko gamtai pasiruošti naujam žingsniui  atsinaujinimo link. Niekad šis metas nepasižymi tolygumu. Negi gali  būti kitaip? Juk tai – ilgus metus besikartojanti tikrovė. 

(Plačiau...)

Mažakraujystė – pavasario palydovė. Ką svarbu apie ją žinoti? (0)

Dienos eina ilgyn, saulės vis daugiau, tačiau jėgų – mažiau, o nuotaika prastėja. Gali būti, kad šie požymiai liudija mažakraujystę. Vilniaus „MediCA klinika“ šeimos gydytoja Edita Svikščiūtė pataria, kaip išvengti šios ligos, ją atpažinti ir kaip sau padėti susirgus.

(Plačiau...)

Pandemijos iššūkis augintiniams – kas laukia keturkojų šeimininkams vėl išėjus į darbus? (0)

Nuo pat pandemijos pradžios daugelis augintinių šeimininkų didžiąją dalį laiko praleidžia namuose drauge su savo keturkojais draugais. Kai kurie netgi matė juos ištisus metus, o galbūt ir beveik visą savo gyvenimą, jei į šeimą atvyko vos gimę pirmo ar antro karantino metu. Tačiau Vyriausybei palaipsniui laisvinant karantino sąlygas, koreguojasi ir, rodos, jau įprastu tapęs „gyvenimo iš namų“ ritmas. Veterinarijos gydytojai pastebi, kad staigus nuolatinio kontakto su savo šeimininku nutraukimas gali turėti įtakos augintinio emocinei būklei, todėl svarbu augintinius nuolat dresuoti ir pratinti pabūti vienus ilgesnį laiką, kad šeimininkams sugrįžus į darbus, gyvūnai patirtų kuo mažiau streso.

(Plačiau...)

Karantinas aštrina smurto šeimoje problemą, bet priežastys slypi daug giliau (0)

Pandemijos metu visuomenę kamuojanti įtampa pagilino iki tol egzistavusias problemas. Išaugęs smurto artimoje aplinkoje iškvietimų skaičius rodo, kad įtampos situacijose problema dar paaštrėja ir smurtą dažniausiai patiriančios moterys, vaikai ar kiti asmenys neturi tokių pačių galimybių ieškoti pagalbos. Iš visų pernai Lietuvoje užregistruotų nusikaltimų smurtiniai sudarė 16,8 proc., o prieš metus šis skaičius siekė 16,2 proc. Specialistų teigimu, šią įsišaknijusią ir kompleksišką problemą būtina spręsti iš esmės – tai sumažintų ne tik smurto apraiškų, bet ir pagerintų visuomenės psichinę sveikatą.

(Plačiau...)

„Sidabrinė linija“ senjorų skambučių laukia ir savaitgaliais (0)

Nuo kovo 1 d. „Sidabrinė linija“ ilgina skambučių centro darbo laiką. Nemokamu numeriu 8 800 800 20 skambinantys vyresnio amžiaus žmonės sulauks pagalbos jau ne tik ilgesnį laiką darbo dienomis, bet ir savaitgaliais.

(Plačiau...)

Karjere – vėl paslaptingi teršalai (video) (2)

Vasario 21-osios rytą prie Jurbarko karjero maudytis eketėje, kaip ir kasdien, atėjusios moterys buvo nemaloniai nustebintos – nuo vandens sklido dyzelinių degalų smarvė, o paviršiuje plaukiojo neaiškios kilmės riebalai.

(Plačiau...)

Parke - neaiškus radinys, įtaria, kad žiurknuodžiai (0)

Trečiadienį į redakciją kreipėsi jurbarkietė, kuri perspėjo dėl keisto radinio Vytauto parke - rožinių granulių. Jurbarkietė mano, kad tai gali būti piktavalų papilti žiurknuodžiai ir perspėja gyventojus saugoti savo gyvūnus, kad šie nieko nesuėstų ir nesusirgtų.

(Plačiau...)

Viešviliečiai išradingai pasipuošė Vasario 16-ajai (0)

Viešvilės pagrindinės mokyklos interneto svetainėje vasario 2 d. buvo paskelbtas pilietiškumo konkursas. Mokyklos bendruomenės nariai buvo pakviesti siųsti nuotraukas, kuriose užfiksuotos akimirkos, kaip ruošiasi švęsti Lietuvos Nepriklausomybės dieną. Džiugu, kad konkursas sulaukė moksleivių ir jų tėvelių dėmesio, jame sudalyvavo net 10 dalyvių.

(Plačiau...)

Pašventintiems daiktams – konteineryje ne vieta (3)

Vaizdas į atliekų konteinerius K. Donelaičio g., Jurbarke, vieną šios savaitės popietę katalikiško krašto gyventojus turėjo bent jau švelniai priblokšti – ant konteinerių buvo išdėlioti kryžius ir šventas paveikslas. Nežinia, kas, kodėl ir kaip, bet paprasčiausias paaiškinimas: kažkas išnešė iš namų nebereikalingus daiktus, bet neįmetė į konteinerį, o padėjo ant jo, kad gal kas nors, kam reikia, pasiims. Taip juk darome kartais su nudėvėtu megztiniu ar batais.

(Plačiau...)

Švenčiame Vasario 16-ąją – virtuali kelionė po Lietuvos istoriją (0)

Lietuvos valstybės atkūrimo diena – proga prisiminti turtingą Lietuvos istoriją ir narsiausius istorinius veikėjus, kurių dėka šiandieną esame laisvi. Net ir gyvendami karantine, galime keliauti po žymiuosius Lietuvos muziejus, aplankyti istorines parodas ir ekspozicijas virtualiai.

(Plačiau...)

Inkstą dovanų gavusi Sigutė: „Tai išgelbėjo ne tik mane, bet ir mano vaikus“ (0)

Jurbarko rajone gyvenanti 34-erių Sigutė prieš 1,5 metų gavo dovaną, kuri, kaip pati sako, visiškai pakeitė tiek jos, tiek jos šeimos gyvenimo kokybę. Beveik metus naujo inksto laukusi moteris prisimena, kad labai troško sugrįžti į įprastą gyvenimą, todėl nė kiek nedvejojo dėl transplantacijos ir vos gavusi žinią apie potencialų donorą ryžosi gyvenimą pakeitusiai operacijai. Dabar, net ir persirgusi COVID-19 infekcija, moteris džiaugiasi gyvenimu.

(Plačiau...)

Norvegijoje užaugusi ir studijuojanti jurbarkietė pasižadėjo grįžti į tėvynę: didžiuodamasi pasakoju, iš kur esu (video) (0)

Iš Jurbarko kilusi Urtė Borkertaitė gyventi į Norvegiją išvyko būdama vos dvylikos. „Tai buvo mano tėvų sprendimas, kuriam negalėjau prieštarauti“, – sako ji. Šiandien Urtė mokosi prestižiniame Norvegijos universitete, bet prisipažįsta, kad jaučiasi lietuve ir būtinai grįš į tėvynę.

(Plačiau...)

Sausas ir prastai vėdinamas patalpų oras – puiki terpė virusams veistis (1)

Dėl užsitęsusio karantino ir itin šaltos žiemos, mes vis daugiau laiko praleidžiame uždarose patalpose, kurios nuolat dirbtinai šildomos ir dažnai – prastai vėdinamos. Dėl šios priežasties šaltuoju sezono metu mes kenčiame nuo įvairių virusinių ligų, paūmėja alergijos, o sausas oras dirgina ir džiovina gleivinę. Taip pat prastai vėdinamas patalpų oras – puiki terpė virusams veistis ir plisti.

(Plačiau...)

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook