Balsavimas

Klausimas jaunimui nuo 14-os iki 23-ejų: ar vasaros laikotarpiu planuojate ieškotis sezoninio darbo Jurbarko savivaldybėje?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Idėjos Lietuvai ir Jurbarkui

Idėjos Lietuvai ir Jurbarkui (0)

2017-11-14

1934 m. pastatytą tiltą per Mituvą iki Lietuvos okupacijos 1940 m. birželį puošė valstybės simbolis – Vytis, vėliau okupantų talkininkų apdaužyta ir užtepliota dažais. Iki šiol šis simbolis nerestauruotas.

Iki Vasario 16-osios – Lietuvos valstybės atkūrimo šimtųjų metinių – liko mažiau nei šimtas dienų. Trečiadienį Prezidentė Dalia Grybauskaitė įjungė atgalinį laikmatį, kuris rodo iki Lietuvai iškilmingos datos likusį laiką.

Valstybės atkūrimo šimtmečio proga šalyje vyksta akcija „Idėja Lietuvai“.

Kiekvienas gali siūlyti savo idėją, kaip stiprinti, garsinti Lietuvą, kokius darbus atlikti valstybės ir jos piliečių labui.

Jurbarkietis Pranas Sviderskis siūlo pažvelgti ir arčiau, ir konkrečiau. Daugiau kaip 42-ejus metus dirbęs rajono savivaldoje P. Sviderskis siūlo iki jubiliejaus atnaujinti ant Mituvos tilto išlikusį Vyčio ženklą.

Apmaudu, kad nuo nepriklausomybės išsikovojimo 1990-aisiais praėjus daugiau kaip 27-eriems metams valstybės simbolis, puošęs 1934 m. pastatytą tiltą, pirmaisiais okupacijos metais apdaužytas ir uždažytas, toks tebėra ir dabar.

Netgi po to, kai tiltas buvo ne kartą remontuojamas.

P. Sviderskio nuomone, šio darbo turėtų imtis kuris nors iš mūsų verslininkų arba susitarę keli verslo žmonės ar jų organizacija. Ne todėl, kad tai daug kainuotų (restauravimo kaina nebūtų didelė), o dėl to, kad darbas būtų pradėtas ir padarytas.

Kiek per 27-erius nepriklausomybės metus Jurbarke buvo savivaldybės valdininkų ir rinktų rajono valdžios žmonių, kurie galėjo pasirūpinti šiuo darbu, tačiau niekam neparūpo imtis iniciatyvos. O dabar kaip tik pats laikas.

Kas sukrus – ar rajono valdžia, ar miesto seniūnija, ar iniciatyvūs piliečiai?

O gal bus mėginama atsimušinėti biurokratiniais pasiteisinimais, kad tiltas per Mituvą miestui nepriklauso, kad juo rūpinasi valstybės įmonės „Kelių priežiūra“ Tauragės padalinys.

Ši iniciatyva kaip tik ir parodys mūsų valdininkų pilietinę brandą.

„Šviesa“ dalyvauja akcijoje „Idėja Lietuvai“. Kviečiame gyventojus aktyviai siūlyti idėjas. Galbūt turite konkrečių idėjų Jurbarkui, kad mūsų rajonas nesmuktų vis žemyn, o taptų klestinčiu, patraukliu gyventi ir dirbti kraštu. Siūlykite laiškais, el. paštu, telefonu, interneto svetainėje www.jurbarkosviesa.lt.

Trečiadienį Prezidentė paragino aktyviai dalyvauti Vasario 16-ąją apdovanojant 100 Lietuvos žmonių. „Šviesa“ kviečia siūlyti kandidatus šiam apdovanojimui. Siūlyti gali organizacijos, kolektyvai, piliečiai. Reikia pateikti motyvuotą kandidato nuopelnų aprašymą, kodėl asmuo vertas valstybės apdovanojimo. Siūlymai bus perduoti atitinkamoms ministerijoms, o šios perduos Prezidentūrai. Siūlymus su konkrečiais kandidatų aprašymais reikia pateikti iki gruodžio 1 d. Pradėta dar viena iniciatyva – „Rinkis Lietuvą“. Tikslas – užmegzti ryšį su emigravusiais gyventojais, kurie planuoja sugrįžti, ir su tais, kurie ketino išvykti, tačiau pakeitė planus. Kaip mes sutiksime ketinančiuosius sugrįžti ir kaip skatiname likti savame Jurbarke? Štai čia ir erdvė pasiūlymams, idėjoms Lietuvai ir Jurbarko kraštui.

„Šviesos“ inform.« AtgalNaujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook