Kantrybė baigėsi – jurbarkiečiai laukia tiesaus atsakymo

Kantrybė baigėsi – jurbarkiečiai laukia tiesaus atsakymo (8)

2019-11-30

Dėl gatvėse atsirandančių balų jurbarkiečiai ne kartą kreipėsi į redakciją, tikindami, kad iš valdininkų nesulaukia jokios pagalbos. L. Pilecko nuotr.

P. Paulaičio ir V. Grybo gatvėse po lietaus telkšančios balos tapo ne tik jurbarkiečių pykčio, bet ir patyčių objektu. Gerokai palijus vietomis paskęsta beveik visa šių gatvių važiuojamoji dalis. Žmonių manymu, tai ne tik nepatogu, bet ir nesaugu, nes pašalus automobiliai atsiduria lyg čiuožyklose. 

Sprendimų nesulaukia

Vairuotojai ir greta nuolat susiformuojančių balų gyvenantys jurbarkiečiai bado pirštais į savivaldybę ir miesto seniūniją. Miesto seniūnas Romualdas Kuras tik gūžčioja pečiais – gatvėse nėra lietaus kanalizacijos, todėl be didelių investicijų niekas nepasikeis, o pinigų, panašu, nėra.

Į redakciją ne pirmą kartą kreipėsi P. Paulaičio g. gyventojai, kurie ne vienerius metus gyvena šalia didžiulės balos. Kartais iki dešimties ar daugiau kvadratinių metrų išsiplečianti bala kaskart palijus primena apie save. Ir patiems pravažiuoti nėra kaip, ir pro šalį važiuojantys automobiliai teškia purvą ir vandenį.

„Anksčiau vanduo kliokdavo į kiemą, bėgdavo prie namo, viskas šlapdavo. Vėliau ten buvo paguldytas betoninis stulpas, kuris vandenį šiek tiek pristabdo. Tačiau tuomet gatvėje ėmė kauptis dar daugiau vandens. Automobiliai važiuoja, taškosi, išvažiuoja į priešpriešinį eismą. Žiemą darosi slidu. Miestas, o tiek metų balos sutvarkyti negalima“, – stebėjosi laikraščio skaitytojas, ne vienerius metai ieškantis pagalbos, bet atsimušantis į vis tuos pačius valdininkų pasiaiškinimus.

Jurbarkietis piktinosi ir kita problemine vieta namo kaimynystėje. „Šviesa“ jau rašė apie tai, kad nutiesus šaligatvį ties Barkūnų ir P. Paulaičio gatvių sankryža taip pat formavosi didelė bala. Čia rangovams pavyko rasti išeitį – buvo padarytas nubėgimo griovys.

„Nėra kaip išspręsti tos problemos be didelių investicijų. Tiek tenai, tiek kai kur kitur mieste nėra lietaus kanalizacijos, todėl vandens tiesiog nėra kur nuvesti. Arba reikia sprendimų, kurie kainuoja labai daug“, – sakė Jurbarko miesto seniūnas R. Kuras.

Maudynės V. Grybo gatvėje

Panašiai seniūnas kalba ir apie maudynes prie automobilių plovyklos V. Grybo gatvėje. Čia lyjant formuojasi didelė ir gili bala. Seniūno nuomone, problema atsirado verslininkui Vaidotui Bilevičiui įrengus automobilių plovyklą. Atliekant darbus, sklypas buvo pakeltas ir iki tol nuo gatvės į šį plotą nubėgdavęs vanduo dabar neturi kur dingti.

„Ten irgi nėra lietaus kanalizacijos. Galvojame, gal reikėtų kasti griovį, kad vanduo nubėgtų į šalia Sodų g. esančią pievą. Storinti asfalto irgi negalima, nes tuomet vanduo bėgs į šalia esančių gyvenamųjų namų kiemus“, – jokios lengvos ir greitos išeities nežadėjo R. Kuras.

Seniūnas mano, kad išeičių galėtų ieškoti ir automobilių plovyklos savininkas. Pats V. Bilevičius tikina daugybę kartų kreipęsis į seniūniją ir siūlęs įvairius sprendimus, tačiau visada sulaukęs neigiamo atsakymo.

„Sudėtinga ten, galvojau net šulinį įrengti, tačiau tam trukdo požeminės miesto komunikacijos. Čia, kaip kova su vėjo malūnais – valdininkai kaip nori, taip žiūri. Realybė yra tokia: kai lis – ta bala bus. Kai nelis – nebus. Ir jiems jokio skirtumo, kad taip, kaip yra dabar, visiems negerai“, – sakė verslininkas.

Kelia pavojų

Kad tokios didelės vandens sankaupos gatvėse negerai, pritaria ir „Saugaus eismo centro“ vadovas Česlovas Blažys. Jis sako, kad vanduo ant kelio visada kelia vienokių ar kitokių pavojų – pradedant galimybe aptaškyti pėsčiuosius, baigiant vadinamuoju akvaplaningu.

„Mieste gal ir nėra didelio pavojaus, bet jei greitis didesnis, tai įvažiavus į balą automobilis gali prarasti sukibimą, nuvažiuoti nuo kelio“, – sakė Č. Blažys.

Jurbarkiečiui pritaria vairavimo mokyklos „Amplius LT“ vairavimo treneris Artūras Pakėnas. Saugaus eismo ekspertas tikina, kad balos tam tikromis aplinkybėmis gali tapti avarijų priežastimis.

„Būna, kad vairuotojai prieš balas staiga stabdo. Taip pat visiems puikiai žinoma, kad sušlapę stabdžiai kuriam laikui gali prarasti savo efektyvumą. Tai tikrai neprisideda prie saugumo keliuose“, – sakė A. Pakėnas.

Nesutaria ir dėl medžių

P. Paulaičio g. gyventojai kalba ir apie kitą problemą – nepajudinamą, lyg šaknimis įaugusią, kaip ir  kieme augantys seni medžiai. Pasak gyventojų, medžiai – avarinės būklės ir gali bet kada lūžti, nutraukti elektros linijos laidus. Yra pasitaikę, kad lūžo didžiulė šaka, laimė – niekas nenukentėjo.

„Buvo pernai komisija – keli asmenys, iš aplinkosaugos, iš seniūnijos. Tada aplinkosaugininkas Andrius Šašys pasakė, kad tie medžiai – avariniai, gali lūžti. Tačiau jie pasiūlė man juos pačiam nupjauti. Neturiu nei kaip to padaryti, nei suprantu, kodėl turėčiau. Žemė, kur jie auga – valstybinė, ir seniūnija už tai atsakinga. Tačiau niekas jokios išeities nesiūlo“, – sakė jurbarkietis.

Seniūnas R. Kuras sako medžius žinantis, tačiau esą jie auga privačiame sklype ir yra ne seniūnijos rūpestis. „Dėl tų medžių į mane niekas nesikreipė“, – sakė seniūnas.

Tačiau su R. Kuru nesutinka ne tik P. Paulaičio g. gyventojai, kurie tikina, kad į seniūniją kreipėsi ne kartą. Seniūno žodžius apie sklypo priklausomybę paneigia Jurbarko r. savivaldybės administracijos Infrastruktūros ir turto skyriaus vyriausioji architektė Gražina Gadliauskienė.

Patikrinusi duomenis, specialistė patvirtino, kad žemė prie P. Paulaičio g. esančio daugiabučio – valstybinė. Tai reiškia, kad želdinių priežiūrą čia privalo atlikti ne kas kitas, o seniūnija.

Lukas Pileckas« AtgalNaujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook