Balsavimas

Klausimas jaunimui nuo 14-os iki 23-ejų: ar vasaros laikotarpiu planuojate ieškotis sezoninio darbo Jurbarko savivaldybėje?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

„RIEDĖK JURBARKE“ renginiai – aktyviam gyvenimui ir sveikatai!

„RIEDĖK JURBARKE“ renginiai – aktyviam gyvenimui ir sveikatai! (0)

2017-09-15

Rugsėjo 16–22 dienomis Lietuvos savivaldybės aplinkos ministro kartu su Dviračių transporto komisija (sudaryta susisiekimo ministro įsakymu) buvo pakviestos prisidėti prie didžiausios pasaulyje tvaraus judėjimo kampanijos. Šia kampanija siekiama skatinti Europos šalių vietos valdžios institucijas diegti ir populiarinti tvarias transporto priemones bei paskatinti gyventojus išbandyti įvairias susisiekimo automobiliais alternatyvas. Organizatoriai deklaravo ketinimą apdovanoti judriausią – savivaldybę, mokymo įstaigą, darbdavį, valstybės instituciją ir pilietį.

Šis raginimas sutapo su šiek tiek anksčiau pradėtomis Jurbarko rajono savivaldybės mero pavaduotojo Sauliaus Lapėno suburtos iniciatyvinės grupės idėjomis aktyviau ir išradingiau populiarinti per keletą pastarųjų metų įrengtas dviračių trasas ir jų teikiamas galimybes Jurbarko krašto gyventojams ir svečiams.

Šioms idėjoms pritaręs ir daliniam finansavimui gauti paraišką pateikęs Vietos veiklos grupės „Jurbarkas“ pirmininkas Algirdas Gudaitis mano, kad „tokie renginiai yra labai reikalingi ne tik populiarinant dviračių trasas, bet pirmiausia Jurbarko miesto ir viso Jurbarko krašto žmonėms bei čia atvykstantiems turistams“.

Nuo liepos mėnesio Jurbarko rajono savivaldybėje vykusiuose pasitarimuose, iniciatyvinės grupės narių ir socialiniuose tinkluose atsiliepusių komentatorių pasiūlymų pagrindu buvo parengta rugsėjo mėn. 22–23 dienomis numatomų renginių programa, kurioje turės galimybes pasireikšti ir maži, ir dideli aktyvaus gyvenimo būdo ir poilsio mėgėjai bei propaguotojai.

„Rugsėjo 22-ąją paminėsime Tarptautinę dieną be automobilio! Todėl šią dieną kviečiame visus gyventojus savo mokyklą ar darbovietę pasiekti pėsčiomis arba dviračiais, paspirtukais ar riedlentėmis. Tai ne tik saugančios mūsų gyvenimo aplinką priemonės, bet ir visiems prieinama sveikatą ir aktyvumą skatinanti gyvensenos forma“, – įsitikinę Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus specialistė Odeta Vaitiekūnaitė ir jaunimo reikalų koordinatorius Lukas Bakšys.

Rugsėjo 23 dieną nuo 12 iki 14 val. gyventojai bus kviečiami nuosavais dviračiais apvažiuoti maždaug 7 kilometrų ilgio maršrutą, kuris prasidės ir baigsis Jurbarko dvaro parke. „Šio maršruto tam tikrose vaizdingose vietose renginiui talkinantys Atviros jaunimo erdvės savanoriai fotonuotraukose užfiksuos pravažiuojančias dviratininkų grupes ir pavienius dalyvius. Šias fotonuotraukas bus galima pamatyti ir reitinguoti specialiame tinklalapyje „Riedėk Jurbarke – įamžink save“. O daugiausia sulaukę palankių atsiliepimų dalyviai bus apdovanoti vertingais prizais jau po renginio pagal šias nominacijas: „Riedanti šeima“, „Riedantys kolegos“, „Masiškiausia grupė“, „Linksmiausi“, „Išradingiausi“, „Romantiškiausia pora“, „Jauniausi“ ir „Žaviausi senjorai“, – tikisi VšĮ Jurbarko turizmo ir verslo informacijos centro direktorė Gaiva Mačiulaitienė.

Nuo 14 val. organizatoriai kviečia gyventojus, išsaugojusius senesnių modelių dviračius  (pvz., „Ereliukas“, „Kregždutė“, „Žuvėdra“ ir kt.), prisidėti prie netradicinių ir „antikvarinių“ dviračių ekspozicijos sukūrimo šalia Jurbarko krašto muziejaus. Ekspozicijai pateiktų dviračių savininkai bus įvertinti šiam renginiui atminti skirtomis dovanėlėmis.

Po 14 val. 3–7 metų vaikai su savo dviratukais, triratukais ir paspirtukais bus kviečiami dalyvauti mini varžybose „Rieda mažieji“ Dvaro parko trinkelėmis grįstoje aikštelėje (šalia suoliukų žiūrovams). Šias varžybas padės surengti ir praktiškomis dovanėlėmis žada apdovanoti Jurbarko policijos komisariato pareigūnai ir darbuotojai.

O 15 val. Šakių cirko artistų pasirodymas šioje aikštelėje užbaigs pirmąją šios dienos renginių dalį.

Nuo 17 val. riedlenčių aikštelėje (tarp Vydūno gatvės ir Imsrės upelio, netoli gimnazijos) prasidės grupės Jurbarko Skatepark narių (Dangis Alysas, Rokas Regesas, Paulius Vasiliauskas ir kt.) organizuojamos BMX dviratininkų, riedlentininkų ir paspirtukininkų varžybos, kuriose tikimasi sulaukti ne tik gausių mūsų mokyklų komandų ir iš kitų miestų atvykusių komandų dalyvavimo, bet ir gausaus žiūrovų-sirgalių būrio.

Visų renginių metu bus galima įsigyti vaisvandenių ir maisto patiekalų, kuriuos pažadėjo pateikti UAB „Neprisvilęs blynas“ ir „Smaližiai“.

„Mūsų iniciatyvinės grupės nariai dėkoja visiems, geranoriškai prisidėjusiems ir renginių metu prisidėsiantiems, Jurbarko kraštui neabejingiems žmonėms, kurie aktyviai teikė pasiūlymus socialinių tinklų forumuose apie tai, kokie renginiai ir pramogos galėtų sulaukti didesnio dalyvių dėmesio ir kaip būtų naudingi populiarinant susisiekimą ir laisvalaikio praleidimą dviračiais, riedučiais, paspirtukais bei kitomis alternatyviomis transporto priemonėmis. Tai, ko nespėjome įgyvendinti šiais metais, bus panaudota būsimuose renginiuose. Daugelį gautų pasiūlymų vienijo dažnai pasikartojanti mintis, kad tokie ir panašūs renginiai privalo turėti tęstinumą ir kurti išliekamąją vertę ne tik sukuriant geresnę infrastruktūrą aktyviam gyvenimui, bet ir keičiant mūsų gyvensenos įpročius“, – teigė Jurbarko rajono savivaldybės mero pavaduotojas Saulius Lapėnas, baigdamas vieną iš iniciatyvinės grupės pasitarimų.

Kviečiame visus atvykti ir dalyvauti renginiuose „RIEDĖK Jurbarke!” 

Renginių „RIEDĖK Jurbarke!” organizatoriai:

Jurbarko rajono savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyrius,

Vietos veiklos grupė „Jurbarkas“.

„Šviesos“ inform.« AtgalNaujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook