Įvykiai

Įvykiai

Suniokojo automobilį (2)

Gegužės 17-ąją, apie 10 val., policijai pranešta, kad kažkas nuniokojo Kauno g. stovėjusį automobilį „Volkswagen Polo“.

(Plačiau...)

Daugiau nei pusė lietuvių į kraujo spaudimą žiūri pro pirštus (0)

Trečdalis šalies gyventojų nežino, koks turi būti geras kraujo spaudimas, ir daugiau nei pusė lietuvių kraujospūdį matuojasi rečiau nei kartą per mėnesį. Manoma, kad šalyje padidėjusį kraujo spaudimą turi itin didelė dalis gyventojų. Kadangi hipertenzijos simptomai nėra akivaizdūs ir žmonės juos pajunta ne iš karto, ne visi sergantys apie tai žino. Geras kraujospūdis turėtų būti <140/90 mmHg, tačiau apklausos metu paaiškėjo, kad net 30 proc. asmenų nežino šių skaičių arba juos įvardino neteisingai.

(Plačiau...)

Vyrai atsikratė narkotikais, bet ne policija (6)

Šeštadienio naktį, apie 00.15 val., Smalininkuose patruliuojantys policininkai nusprendė patikrinti įtarimą sukėlusius jaunuolius. Pareigūnų nuojauta neapgavo – šalia įtariamųjų, ant žemės, rastas išmestas maišelis su galimai narkotine medžiaga.

(Plačiau...)

Miestą stebės dar daugiau elektroninių akių (1)

Nuo 2020 m. vasario 28 d. sutarties dėl vaizdo stebėjimo kamerų ir ryšių kabelių įrengimo pasirašymo su rangovu UAB „Balticum TV“ Jurbarko mieste įrengtos 4 naujos vaizdo stebėjimo kameros, praneša savivaldybė.

(Plačiau...)

Rajono moksleiviai į mokyklas nebegrįš (1)

Savivaldybė informuoja, kad mokslo metai visose rajono mokyklose baigsis vienodu metu, o fiziškai grįžti į mokyklas nebereikės. Mokslo metai bus pabaigti vaikus ugdant nuotoliniu mokymu.

(Plačiau...)

Brakonieriai įkliuvo su didžiuliu grobiu - tinklu ištraukė 101 karšį (6)

Gegužės 12 d. Aplinkos apsaugos departamento Kauno valdybos Kauno gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai, vykdydami reidą Jurbarko rajone, sulaikė du asmenis, Nemune žvejojusius ne mėgėjų žvejybos įrankiu – statomuoju tinklu.

(Plačiau...)

Sutvarkius Kartupėnų piliakalnį, eilė atėjo Bišpiliui (0)

Praėjusiais metais paveldo pažinimui atvertas Kartupėnų piliakalnis, dar vadinamas ir Kiaukalniu, Sargučiu (Jurbarko rajonas, Skirsnemunės seniūnija). Archeologo Gintauto Zabielos teigimu, ant Kartupėnų piliakalnio stovėjo Bisenės pilis, kurią 1283 žiemą sudegino Vokiečių ordinas. Tai buvo pirmoji kryžiuočių užpulta pilis Lietuvoje. 

(Plačiau...)

„BMW“ kelionė baigėsi vairuotojo areštu (nuotraukos) (5)

Trečiadienio pavakarę Jurbarke Kauno g. policijos patruliai patikrino „BMW“ automobilį. Pareigūnų įtarimai pasitvirtino – transporto priemonėje rasta, įtariama, narkotikų.

(Plačiau...)

Paauglio nužudymas: įtariamasis teismo nori laukti laisvėje (4)

Kauno apygardos teismas dar trims mėnesiams pratęsė suėmimą jurbarkiečiui, kuris įtariamas savo draugo nužudymu. Įtariamasis kaltinamas tuo, kad veikdamas organizuotoje grupėje su nepilnamečiu asmeniu 2019 m. gegužės mėnesį nužudė aštuoniolikmetį.

(Plačiau...)

Bibliotekoms – papildomi pinigai (0)

Gegužės 11 d. kultūros ministro Mindaugo Kvietkausko įsakymu 65-ioms apskričių ir savivaldybių viešosioms bibliotekoms fondų komplektavimui papildomai paskirstyta 1,7 mln. Eurų. Jurbarko r. savivaldybės viešajai bibliotekai knygoms įsigyti papildomai skirti  18457 Eur.  Šiems metams biblioteka jau buvo gavusi 25 tūkst. Eur.

(Plačiau...)

Dainių pelkės dovanojami stebuklai (1)

Pasaulinė pelkių diena minima kasmet vasario pradžioje. 1971 m. vasario 2 d. Ramsare (Iranas) pasirašyta tarptautinė pelkių konvencija, skirta gamtos apsaugai ir protingam gamtinių išteklių naudojimui. Lietuva sutartį ratifikavo 1993 m. ir nusimatė tikslą – išsaugoti svarbiausias žemės šlapynes, turinčias įtakos vietovės ekosistemai, klimatui, gyvenimo sąlygoms. Lietuva įsipareigojo išsaugoti pelkes, pasirašydama šią ir kitas tarptautines konvencijas.

(Plačiau...)

Miestas garsėjo ir žydiškąja ideologija (0)

Tarpukariu žydai, sudarydami apie pusę Jurbarko ir jo krašto miestelių gyventojų, savo rankose laikė ne tik prekybą, žymią dalį finansų ir kitų visuomenės gyvenimo sričių, bet ir užsiėmė aktyvia ideologine, kultūrine ir visuomenine veikla. Ypač tai buvo ryšku Jurbarke, nes čia nuo seno buvo įsikūrusi stipri žydų bendruomenė.v

(Plačiau...)

Konkurso nugalėtoja – Jurbarko gimnazija (0)

Nacionalinio konkurso „Praeities stiprybė – dabarčiai“ nugalėtoja tapo Jurbarko Antano Giedraičio-Giedriaus gimnazijos komanda. Jurbarko gimnazistų, vadovaujant istorijos mokytojui Jonui Laurinaičiui, parengtas darbas „Seno lagamino istorija“ pripažintas geriausiu.

(Plačiau...)

Nusikaltėliai pavogė valtį su priekaba, prašoma visuomenės pagalbos (0)

Gegužės 8-osios naktį Veliuonoje vagys iš namų kiemo pavogta priekaba su valtimi. Savininkas prašo visuomenės pagalbos surandant nusikaltėlius ir susigrąžinant turtą.

(Plačiau...)

Apvogtai šeimai nežinomi asmenys atidavė pavogtą dukros dviratį (0)

Šeštadienis tapo džiaugsmo diena JUrbarke gyvenančiai daugiavaikei šeimai. Sausį vagys keturių vaikų šeimyną nuskriaudė - pasisavino du dviratukus. Šiandien vieną jų nežinomi žmonės grąžino - pastatė prie gretimo daugiabučio kampo ir paliko.

(Plačiau...)

Pabėgęs šuo Seredžiuje sužalojo dvejų metų berniuką, vaikas išvežtas į Kauno klinikas (2)

Penktadienį, apie 16.30 val., 1972 m. gimusios moters namo kieme nuo grandinės nutrūkęs šuo apkandžiojo 2018 metais gimusį berniuką.

(Plačiau...)

Sučiupo su narkotikais (0)

Penktadienio vakarą, apie 20.45 val.,  Jurbarke, Vydūno g. autobusų stoties aikštelėje buvo patikrintas automobilis „BMW“. Netrukus paaiškėjo, kad nuojauta pareigūnų neapgavo - mašinoje rasta, įtariama, narkotikų.

(Plačiau...)

Poliklinikos pradeda dirbti – pacientai rikiuosis už durų (0)

Nuotoliniu būdu nuo kovo vidurio dirbusioms poliklinikoms gegužę jau leista atverti duris pacientams. Tačiau dėl koronaviruso grėsmės išlieka daug apribojimų, ir toliau dauguma paslaugų bus teikiama nuotoliniu būdu, o kiekviena įstaiga turi parengti ir su Nacionaliniu visuomenės sveikatos centru suderinti paslaugų atnaujinimo ir teikimo planą.

(Plačiau...)

Viešvilės teismo rūmai ir Raudonės pilis ieško naujų šeimininkų (0)

2018 metais uždarius Raudonės pagrindinę mokyklą, nacionalinio lygmens kultūros paveldo objektas, turintis paminklo statusą – Raudonės rezidencinės pilies komplekso rezidencinė pilis – liko be gyvybės ženklų. Tuo pat metu, vykdant vaikų globos namų reformą, ištuštėjo ir Skalvijos vaikų globos namai, nuo 1956 metų veikę buvusiame Viešvilės teismo rūmų, statytų 1902 metais, pastate.  

(Plačiau...)

Girti kauniečiai nuvertė stulpą ir spruko (2)

Gegužės 6 d. apie 16 val., policijai pranešta, kad Jurbarke Daukanto g. automobilis nuvertė kelio ženklą ir nuvažiavo. Netrukus paaiškėjo, kad po miestą girtutėliai važinėjo du kauniečiai.

(Plačiau...)

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook