Aiškėja 18-mečio nužudymo Jurbarke detalės: 14-metė nukreipė a...

Aiškėja 18-mečio nužudymo Jurbarke detalės: 14-metė nukreipė aukos dėmesį, o sėbras dūrė peiliu (0)

2020-07-03

Aiškėja naujos kraupios detalės 18-mečio jurbarkiečio Nojaus Armono nužudymo byloje – tyrėjų duomenimis, vaikiną įviliojus į apleistą darželį, 14-metė siekdama nukreipti dėmesį ėmė jam rodyti filmuotus vaizdus telefone, o tuo metu jos bendrininkas, dabar jau pilnametis Kęstutis Vyturys puolė badyti auką.

Paskutiniame posėdyje nepilnametės moksleivės motina teismui papasakojo apie žinutes, kurias jos dukrai atsiuntė žmogžudystės byloje kaltinama paauglė.

„Kur paslėpti kūną?“, – žmogžudystės dieną moksleivė parašė savo bičiulei.

Įtariamosios telefone pareigūnai aptiko ir daugiau jos kaltę liudijančių pranešimų.

Į kruviną nusikaltimą įklimpusiai paauglei draugės atrašė: „Parodyk, kur tu jį patvarkei“.

Mergina degė kerštu

Šiurpaus nusikaltimo detalės šiuo metu narpliojamos Kauno apygardos teisme.

N.Armonas kartu su K.Vyturiu lankė Jurbarko Naujamiesčio progimnaziją, kurią pabaigę abu tęsė mokslus Smalininkų technologijų ir verslo mokykloje.

O su 14-mete Nojus lankė Jurbarko jaunimo centrą.

Tarp puikiai sutarusių jaunuolių perbėgo juoda katė. Manoma, jog paauglė buvo įsimylėjusi ketveriais metais vyresnį Nojų, tačiau jausmai liko be atsako – jis draugavo su kita mergina.

Tuo tarpu K.Vyturys esą buvo neabejingas 14-metei. Pasak Kęstučio, ji, degdama kerštu, sumanė žmogžudystės planą ir jį sukurstė – buvo parinkta nužudymo vieta, pasirūpinta kilimu kūnui paslėpti, pasiimtas peilis.

Taip vaikinas kalbėjo ikiteisminio tyrimo metu, o teisme parodymų dar nėra davęs, kaip ir jo bendrininkė.

K.Vyturys nuosprendžio laukia suimtas, o paauglei skirta švelnesnė kardomoji priemonė, rašytinis pasižadėjimas neišvykti.

Paslėpė tarp nuolaužų

Praėjusių metų gegužės 9 dieną N.Armonas buvo įviliotas į apleistą darželį Jurbarke, Žemaitės gatvėje – esą reikia pasikalbėti. Šiame darželyje draugai lankėsi ir anksčiau, tad būsima auka nieko bloga neįtarė.

K.Vyturio tvirtinimu, siekdama nukreipti Nojaus dėmesį, mergina savo telefone įjungė filmuotus vaizdus ir pakvietė jų pažiūrėti. Vaikinui pasukus akis į telefoną, Kęstutis puolė jį peiliu.

N.Armonas mirus nuo dūrio į kaklą, jo kūnas buvo suvyniotas į kilimą ir paslėptas darželyje tarp statybinių nuolaužų.

Išaiškėjo, jog šiurpus planas gimė pusantro mėnesio iki žmogžudystės.

K.Vyturys atsinešė į darželį kilimą iš savo rūsio.

Juodino net po mirties

Aukos palaikai rasti nuo nusikaltimo praėjus dviem savaitėm. Kai žmogžudystė dar nebuvo išaiškinta, o kūnas dar ieškomas, abu įtariamieji apsilankė pas Nojaus mamą Ireną Vaškevičiūtę ir sekė pasakas, jog jis platina narkotikus, yra priverstas slapstytis nuo jį persekiojančių čigonų.

Iš tikrųjų nieko panašaus nebuvo – padorus, rūpestingas vaikinas anksčiau nebaustas dėl jokių pažeidimų.

Vyriausias iš penkių vaikų N.Armonas padėjo motinai rūpintis mažesniais broliais ir seserimis – vesdavo juos į mokyklą, paruošdavo maistą. Gerais pažymiais mokęsis vaikinas dirbo statybose, kad šeima galėtų išsilaikyti, padengti banko kreditą, kurį pardavėja dirbanti I.Vaškevičiūtė paėmė įsigydama dalį namo. Kitos keturios atžalos dar nėra sulaukusios pilnametystės.

„Nojus buvo ramaus būdo, o Kęstutis – ūmus, impulsyvus“, – šią savaitę teismui pareiškė N.Armono draugas Rytis.

 Liudytojas prisiminė, kaip dėl K.Vyturio charakterio pats buvo su juo susimušęs.

Kito posėdžio metu rugpjūčio 4 dieną liudytojais pakviesti dar penki jurbarkiečiai, tarp jų Nojaus paieškose dalyvavęs vaikinas ir jį įdarbinęs verslininkas.

Peilis – kaimynų valdoje

Per kratas kriminalistams pavyko rasti peilį, tačiau ne Kęstučio namuose, o netoliese esančiame pažįstamų žmonių valdoje. Žmogžudystės įnagį jis ten numetė slapta nuo šeimininkų. Kaimynų sklype buvo paslėpti ir Nojaus daiktai – rūbai, kuprinė, akiniai.

Nojus ir metais už jį jaunesnis Kęstutis buvo laikomi artimais draugais.

Portalo lrytas.lt žiniomis, po nusikaltimo paauglė ėmė versti kaltę savo bendrininkui, tačiau ir pas ją buvo aptikti svarūs įkalčiai – pavyzdžiui, minėtos SMS.

Dažnai ateidavo į svečius

Automobilių meistru ketinęs dirbti N.Armonas nekėlė problemų nei namuose, nei mokykloje – nesiveldavo į paauglių konfliktus, buvo mandagus, drausmingas.

Pas Nojų į svečius dažnai ateidavęs K.Vyturys taip pat atrodė padorus vaikinas. Abu įtariamieji žudikai yra kilę iš tvarkingų šeimų, o K.Vyturys net buvo tapęs policijos rėmėju.

Tiesa, iš rėmėjų sąrašo jis buvo išmestas likus mėnesiui iki nužudymo, kai įsivėlė į gatvės muštynes.

Psichiatrinė ekspertizė atskleidė, jog paauglys ir jo bendrininkė yra pakaltinami. Nojaus mama I.Vaškevičiūtė tvirtino iš įtariamųjų šeimų per ikiteisminį tyrimą taip ir nesulaukusi atsiprašymo žodžių.

Išgirdo apie pabėgimo planus

Teisme I.Vaškevičiūtė prisiminė, kas vyko po kraupaus nusikaltimo. Nesulaukusi sūnaus grįžtančio namo, ji pranešė policijai.

Tuo tarpu pas ją atėję K.Vyturys ir 14-metė įtikinėjo, jog Nojus buvo priverstas bėgti nuo čigonų, su kuriais esą susidėjo, prekiavo narkotikais ir pats juos vartojo.

 Tai buvo melas, kurio paaugliai griebėsi, siekdami nukreipti dėmesį nuo savęs.

Įtariamieji greitai įkliuvo – teisėsauga ne tik aptiko svarius įkalčius, bet ir gavo informacijos, jog Kęstutis ketina sprukti į užsienį.« AtgalSponsored Videos

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook