Automobilius masiškai vogusiam paaugliui skirtas suėmimas

Automobilius masiškai vogusiam paaugliui skirtas suėmimas (1)

2019-11-28

Lapkričio 27-ąją teismas skyrė dviejų mėnesių suėmimą automobilių vagystėmis pagarsėjusiam septyniolikmečiui. Vien  praėjusį savaitgalį vaikinas, įtariama, nuvarė net keturias mašinas.

Pirminiais duomenimis, jaunasis nusikaltėlis transporto priemones vogė be didelio vargo – ieškojo automobilių, kuriuos savininkai palikdavo neužrakintus, su užvedimo rakteliais. Paaiškėjo, kad manančiųjų, jog nuosavas kiemas – saugi vieta, yra ne taip jau ir mažai.

Dėl vagystėmis įtariamo paauglio veiksmų teisėsauga yra pradėjusi septynis ikiteisminius tyrimus. Apie dar vieną pavogtą automobilį buvo pranešta lapkričio 26-ąją. Tikėtina, kad į šią dingusio automobilio istoriją jaunuolis taip pat gali būti įsivėlęs. Automobilis taip pat buvo nerakintas, su užvedimo rakteliais.

Dalis nuvarytų automobilių buvo rasti sudaužyti arba kitaip sugadinti. Vienu jų buvo taranuota ir nugriauta kultūros paveldui priskiriama Eržvilko bažnyčios tvora.

Nors įtariamajam jau iki praėjusio savaitgalio buvo pradėti keli ikiteisminiai tyrimai dėl vogtų automobilių, o teismas jį buvo įpareigojęs būti namuose, vaikino nuo nuotykių tai nesustabdė. Lapkričio 23-24 d. policija sulaukė net keturių pranešimų apie vogtas mašinas.

Ankstų šeštadienio rytą prie Rotulių (Jurbarkų sen.) buvo rastas nuo kelio nuvažiavęs ir nepataisomai sudaužytas „Ford Focus“. Tą pačią dieną pasigesta „Nissan X-Trail“ automobilio. Mašina stovėjo viename K. Donelaičio gatvės kiemų Jurbarke. Šeimininkas nerakintame automobilyje buvo palikęs užvedimo raktelius.

Tą pačią dieną mašina buvo rasta netoli Girdžių. Automobilis išoriškai buvo neapgadintas, tačiau neveikė pavarų dėžė. Įtariamąjį tuomet policija sulaikė su įkalčiais – pas vaikiną buvo rasti vieno iš pavogtų automobilių užvedimo rakteliai.

Nors jaunuolis buvo sulaikytas su įkalčiais, prokuratūra į teismą dėl jo suėmimo savaitgalį nesikreipė, todėl vaikiną policija paleido. Paauglys, panašu, namo neskubėjo, nes pareigūnai netruko sulaukti pranešimų apie dar du pavogtus automobilius. Viena mašina buvo rasta Dainių II kaime sudaužyta, antroji nuvaryta toje pačioje gyvenvietėje. Šios transporto priemonės vagis sumaitoti nespėjo – automobilį rado policija.

Trečiadienį teismas įvertino jaunuolio veiksmus ir skyrė dviejų mėnesių suėmimą.

Įtariamasis automobilių vagystėmis teisėsaugai žinomas ir dėl kitų padarytų veikų. Viena tokių istorijų nutiko naktį iš spalio 15-osios į 16-ąją. Apie 3 val. policiją kvietė vieno Kauno g., Jurbarke, daugiabučio gyventojai, pažadinti didelio triukšmo. Pro langus pažvelgę žmonės pamatė jų automobilius daužantį pusnuogį paauglį. Paaiškėjo, kad tai tas pats jaunuolis.

Siautėjo moterys

Lapkričio 26-ąją apie 20.50 val. su policija susisiekė Jurbarko ligoninės medikai, pranešę, kad į gydymo įstaigą dėl sužalotos galvos atvyko Smalininkų gyventoja. 27-erių nukentėjusioji pasiguodė, kad ją Smalininkuose esą užpuolė ir sumušė iš matymo pažįstama moteris. Konfliktas įvyko viešoje vietoje apie 15 val.

Lapkričio 28-ąją, kiek po vidurnakčio, pranešta, kad Šimkaičių sen. Pavidaujo k. 60-metė moteris smurtavo prieš šešeriais metais jaunesnį vyrą. Dėl moters veiksmų nuketėjusysis patyrė fizinį skausmą, bet į ligoninę vykti atsisakė. Įtariamajai nustatytas 1,83 prom. girtumas, jos aukai – 1,69 prom.

Lapkričio 28-ąją apie 18.30 val. Jurbarke, Kęstučio g., namuose prieš blaivų vyrą smurtavo 48-erių moteris. Įtariamoji buvo sulaikyta, jai nustatytas 2,3 prom. girtumas.

Policija darbo turėjo ir lapkričio 27-ąją. Apie 20 val. iš Jurbarko kultūros centre vykusio koncerto pasišalino šešiolikmetė globos namų auklėtinė. Bėglė puikiai žinoma policijai, nes be leidimo pasišalina ir namo negrįžta ne pirmą kartą.

„ŠVIESOS“ inform.

Taip pat skaitykite:

Pranešta apie dar vieną automobilio vagystę.

Rajoną terorizuoja paauglys: vagia ir daužo automobilius (papildyta, nuotraukos).« AtgalNaujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook