Balsavimas

Ar pritartumėte, kad Dainių pelkėje būtų kasamos durpės?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Dūmų detektoriai – beveik pusės Lietuvos gyventojų namuose

Dūmų detektoriai – beveik pusės Lietuvos gyventojų namuose (0)

2018-12-07

Nuo dūmų detektorių pripažinimo privalomais Lietuvos gyventojų namuose praėjus pusmečiui šie prietaisai yra įrengti 43 proc. šalies būstų. Ugniagesiai gelbėtojai jau fiksuoja dūmų detektorių naudą – išgelbėtas žmonių gyvybes. Priešgaisrinės apsaugos departamento (PAGD) duomenimis, per dešimt šių metų  mėnesių gaisruose žuvo 12 proc. mažiau Lietuvos gyventojų nei pernai tuo pačiu laikotarpiu. Tai – mažiausias aukų skaičius per pastaruosius 15 metų.

„Nors dūmų detektoriai yra privalomi daugelyje Europos valstybių, sparčiu jų paplitimu nuo įteisinimo privalomais gali pasigirti išties nedaug šalių. Pusmečio rezultatus Lietuvoje vertiname teigiamai, o startą vadiname išties sėkmingu“, – kalbėjo PAGD vadovas Kęstutis Lukošius.

Dūmų detektorių būtinumui pritaria ir Jurbarko priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkas Tomas Statkus. Pasak ugniagesio, vis daugiau rajono gyventojų tinkamai rūpinasi savo saugumu. Situacija gerėja ir sunkiai besiverčiančiose ar asocialiai gyvenančiose šeimose, kurioms savivaldybė dovanoja dūmų detektorius, o atvykę ugniagesiai prietaisus įrengia ir moko, kaip saugiai gyventi.

„Gaila, kad dalis žmonių tokių dovanų neįvertina. Vis dar randame vietų, kur piliečiai tiesiog nulupa ir išmeta dovanotus dūmų detektorius. Arba nusėdus baterijai jos paprasčiausiai nepakeičia“, - sakė T. Statkus.

Gaisruose šiemet žuvo trys rajono gyventojai. Spalio 5 d. ugniagesiai skubėjo į Jurbarkų seniūnijos Klišių kaimą. Čia apie 1.30 val. užsidegė gyvenamasis namas. Gaisravietėje buvo rasti dviejų vyrų kūnai. Dar vienas tragiškas gaisras sausio 19-osios rytą, kai Skirsnemunės seniūnijos Žvyrių kaime užsidegė sodyba. Tuomet irgi žuvo žmogus.

Dar viena tragedija įvyko lapkričio 9-ąją, kai dėl dujų nuotėkio sprogo ir užsidegė gyvenamasis namas Vadžgiryje (Šimkaičių sen.). Tuomet žuvo sutuoktinių pora.

„Kalbant apie gaisrus, kiek parodė tyrimas, nei Klišiuose, nei Žvyriuose nebuvo dūmų detektorių, kurie žmones būtų perspėją apie pavojų“, - sakė T. Statkus.

Viena pirmųjų  Europoje privalomųjų dūmų detektorių reikalavimą priėmė Estija. Nuo 2009 metų šioje šalyje beveik tris kartus sumažėjo žūstančiųjų gaisruose skaičius. Daugiau nei prieš dešimtmetį šis reikalavimas buvo įvestas ir Prancūzijoje, Vokietijoje bei Didžiojoje Britanijoje. Latvijoje jis įsigalios 2020 metais.

Pasak K.Lukošiaus, šiuo metu pagal žūčių skaičių, tenkantį 100 tūkst. gyventojų, atsiliekame ne tik nuo Estijos, bet ir nuo visos Vakarų Europos bei Skandinavijos šalių. „Mūsų tikslas – kaip įmanoma labiau priartėti prie šių šalių ir pasiekti, kad žuvusiųjų gaisruose per metus būtų mažiau nei 30. Dabartinę situaciją reikia pagerinti daugiau nei dvigubai“, – sakė PAGD vadovas.

Pasak K.Lukošiaus, daugiausia žmonių per pastaruosius dešimt mėnesių Lietuvoje žuvo dėl neatsargaus rūkymo ir krosnių, židinių bei dūmtraukių įrengimo bei eksploatavimo reikalavimų pažeidimų. Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas įspėja ir prašo gyventojų su ugnimi elgtis labai atsargiai: nepalikti be priežiūros besikūrenančios krosnies, įjungtų į elektros tinklą elektrinių šildymo prietaisų, nerūkyti lovoje, nepalikti be priežiūros vienų mažamečių vaikų.« Atgal

Naujienlaiškis

Reklama

Facebook